ایران:‌ شدت بخشیدن دژخیمان رژیم اخوندی به فشار علیه زندانیان

6
شدت بخشیدن دژخیمان رژیم اخوندی به فشار علیه زندانیان

دژخیمان رژیم آخوندی در زندان گوهردشت کرج بر شدت فشار بر زندانیان سیاسی در سالن ۱۰ بند ۴ افزوده‌اند. آنها با از بین بردن پرونده پزشکی زندانیان و جلوگیری از انتقال آنها به بیمارستان و حتی بهداری زندان، به شکنجه روانی و فیزیکی زندانیان می‌پردازند.

زندانی سیاسی مجید اسدی مبتلا به انواع بیماریها ازجمله بیماری حاد گوارشی از دردی طاقت فرسا رنج می‌برد. آرش صادقی که پس از اعتصاب غذاهای طولانی در اعتراض به شرایط وخامت بار زندان و دستگیریهای خودسرانه، در وضعیت بسیار دشواری به‌سر میبرد پس از عمل جراحی بلافاصله به زندان برگردانده شده و از حداقل رسیدگیهای درمانی محروم است. حسن صادقی زندانی دیگر به خاطر ضرباتی که شکنجه‌گران به سر و چشم او وارد کرده اند در معرض خطر پاره شدن رگهای چشم و نابینایی قرار دارد. محمدبنازاده امیرخیزی نیز بر اثر بیماری قلبی و سن بالا در شرایط وخیمی قرار دارد.

سالن ۱۰ بند ۴ زندان گوهردشت زندانی فوق امنیتی است که فاقد ابتدایی ترین امکانات است. زندانیان با رسیدن فصل سرما از وسایل گرمایش، آب گرم برای استحمام، فقدان دستگاه تهویه، سطح نازل تغذیه و بهداشت و…رنج می برند.

در همین حال صدها زندانی در زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به خودکشی یکی از زندانیان، وضعیت وخیم این زندان و اعمال مافیایی رئیس این زندان دست به اعتراض زدند. زندانیان معترض رئیس زندان و همه مأموران و وکیل بندها را از بند بیرون کردند.

زندانیان زندان مرکزی ارومیه از حداقل رسیدگی‌های درمانی محرومند و صرفاً در ماه گذشته سه زندانی بر اثر محرومیت از درمان جان سپردند. صدها زندانی در بندهای ۳ و ۴ فقط سه ساعت در شبانه روز فرصت استحمام دارند. رئیس زندان به جای رسیدگی به مشکلات زندانیان آنها را برای صرفه‌جویی و کاهش مصرف آب و برق تحت فشار گذاشته است. فروشگاه زندان نیز هیچ امکانی برای تأمین نیازهای زندانیان ندارد.

مقاومت ایران عموم ارگانهای ذیربط بین‌المللی ازجمله کمیسر عالی حقوق بشر،‌ گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگر شکنجه را به محکومیت این رفتار ضد انسانی فرامی‌خواند و خواستار تعیین یک هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی برای رسیدگی به وضعیت زندانیان و زندان‌ها به‌ویژه زندانیان سیاسی در ایران است.

بربریت حاکم بر ایران ننگ بشریت معاصر است و باید از خانواده ملل طرد شود و سردمداران آن به خاطر جنایت‌هایشان علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰مهر ۱۳۹۷ (۱۲ اکتبر ۲۰۱۸)

 برگرفته از سایت همبستگی  لینک به منبع

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here