اهدای جایزه«گلوبال فوروم» به پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در کشورهای نورودیک

22
اهدای جایزة«گلوبال فوروم» به پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت

جایزه گلوبال فوروم بین المللی نروژ به آقای پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت ایران درکشورها نوردیک تعلق گرفت

سازمان تحقیقاتی و مطالعات بین المللی حزب کارگر نروژ، بنام فوروم بین المللی، جایزه سالاته خود را به آقای پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در کشورهای نوردیک تقدیم کرد. 

این جایزه که جایزه گلوبال یا جایزه جهانی نام دارد، در جریان کنگره سالانه این فروم که در محل پارلمان نروژ برگزار شد به آقای خزایی تقدیم شد. ریاست این کنگره به عهده آقای اسپن ایده – وزیر دفاع و خارجه قبلی نروژ و رئیس قبلی گروه بین المللی داووس و با مدیریت خانم ماریت نیباک- نایب اول قبلی مجلس بود و شمار زیادی از اعضای پارلمان نروژ نیز در آن حضور داشتند.

خانم ماریت نی باک به هنگام تقدیم جایزه گفت: 

«جایزه امسال گلوبال را به پرویز خزایی میدهیم به خاطر فعالیت‌های ارزنده اش برای حقوق بشر در کشور اصلی اش ایران و همچنین فعالیت و اشراف ارزنده اش به مسایل بین المللی می دهیم. من پرویز را سال‌هاست میشناسم وقتی که باهم گروه دمکراسی برای ایران را با هم تشکیل دادیم و فعالیت‌های زیادی کردیم و میکنیم. او یک دیپلمات ایرانی بود که علیه خمینی از سفارت استعفا کرد و به مقاومت پیوست. او اکنون نماینده شورای ملی مقاومت در کشورهای شمال اروپا است وما بخاطر تلاش‌های ارزنده و دانش او در این دو زمینه این جایزه را به او تقدیم میکنیم. شما میدانید که یکی از دریافت کنندگان این جایزه یوناس گار استوره رهبر حزب کارگر است»

کلوبال پرایس

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here