سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

انعکاس گردهمایی بزرگ ایران‌آزاد در پاریس در رسانه‌های خبری جهان

0 31

فاکس نیوز ۹تیر۹۷: بیش‌از صدهزارتن درگردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس

مریم رجوی: یک انقلاب مردمی، حکومت مذهبی حاکم بر ایران را سرنگون خواهد کرد

تلویزیون فاکس نیوز: «ایرانیان تبعیدی و هوادارانشان از سراسر جهان یک گردهمایی عظیم در پاریس برگزار کردند و به دنبال دهه‌ها سرکوب در ایران به آزادی فراخوان دادند. بنجامین هال گزارشگر فاکس نیوز از پاریس گزارش می‌کند.

بنجامین هال (گزارشگر): این برنامه الان تمام شده ولی در ده ساعت گذشته ما شاهد بزرگترین گردهمایی چهره‌های اپوزیسیون ایران در جهان بودیم. آنچه برجسته‌تر بود ابعاد هیأت آمریکا و هیأت‌های بین المللی از تمام گرایشات سیاسی بود که همگی خواهان تغییر رژیم ایران بودند.

چهارده سال است که این برنامه به طور سالیانه برگزار می‌شود. اما امسال بزرگتر و از جهات مختلف بسیار متفاوت بود. بعد از بیرون کشیدن پرزیدنت ترامپ از توافق اتمی با رژیم ایران فشار زیادی روی رژیم ایران وجود دارد. اقتصاد ایران هم در حال سقوط آزاد است. این را امروز در این سالن به وضوح می‌شد احساس کرد.

با توجه به حضور بیش از یکصد هزار نفر، آنچه که از آن صحبت می‌کنند بسیار جدی است. نقض حقوق بشر در ایران و اعتراضات فزاینده در آن کشور و حالا احتمال بسیار واقعی تغییر رژیم.

هیأت آمریکا با تمام قوا شرکت کرده بود. رودی جولیانی، نیوت گینگریچ، بیل ریچاردسون و همچنین رئیس پیشین دفتر فدرال تحقیقات به علاوه نخست وزیران، سفیران، وزرای خارجه از سراسر جهان که همه به کر رشد یابنده تغییر دمکراتیک رژیم توسط شورای ملی مقاومت ایران پیوسته‌اند.

”دوران مماشات به پایان رسیده است. آنها که دست به مماشات زدند خود را در برابر تاریخ جهان شرمگین خواهند یافت. زمان ایستادن در برابر این قلدرها و آدمکش‌ها فرا رسیده است.”

در هفته‌های گذشته ایران شاهد برخی از بزرگترین تظاهرات سال‌های اخیر بوده است. اینک تظاهرات به برخی از پایگاه‌های سنتی آخوندها گسترش می‌یابند و تهدیدی واقعی علیه رژیم ایجاد می‌کنند.

در همین چند ساعت اخیر خبرهای بیشتری از داخل ایران دریافت کرده‌ایم. ظاهراً در خرمشهر ده‌ها هزار نفر به خیابان‌ها ریخته‌اند نیروهای نظامی به آنها شلیک کرده‌اند. شاید این یک کاتالیزور برای اعتراضات بیشتر باشد. آنچه که امروز در خلال صحبت با مردم در این سالن آموختیم این است که بسیاری معتقدند که تغییر واقعی رژیم ایران در حال محقق شدن است.

گزارشی بود از پاریس. این گردهمایی ضد رژیم در حومه پاریس برگزار شد. اعتراضات علیه رژیم در خیابان‌های ایران ادامه دارد. در چنین اوضاعی ما با مریم رجوی که این گردهمایی را در پاریس برگزار کرد، گفتگو کردیم

رجوی و هوادارانش در حال برگزاری گردهمایی سالیانه‌شان در پاریس هستند، در حالیکه ناآرامی‌ها علیه رژیم استمرار دارد.

”هدف مردم ایران و آنها که علیه رژیم اعتراض می‌کنند، برقراری آزادی، دمکراسی، برابری جنسیتی، جدایی دین از دولت و یک ایران غیرهسته‌ای است

تبلیغات رژیم ایران نشان دهنده وحشت رژیم از جنبش ما است. آنها تلاش می‌کنند بگویند که هیچ اپوزیسیون قدرتمندی وجود ندارد. مردم ایران به وضوح، تبلیغات آخوندها علیه جنبش ما را رد کرده‌اند و هیچ اعتنایی به آن ندارند”.

نزدیک به چهار دهه از بحران گروگانگیری ایران می‌گذرد که راه را برای تصرف کشور توسط بنیادگراها باز کرد. رجوی مطمئن است که روزهای رژیم به شماره افتاده‌اند.

رژیم آخوندها مرکز صدور تروریسم و بنیادگرایی است. از این رو تغییر و سرنگونی رژیم به سود مردم ایران، مردم منطقه و مردم ایالات متحده و تمامی جهان است.

رجوی به ما گفت یک انقلاب مردمی، حکومت مذهبی تهران را سرنگون خواهد کرد. بحث فقط برسرزمان است.»

واشنگتن تایمز-گردهمایی مجاهدین در پاریس

روزنامه واشنگتن تایمز: «صدهزارنفر در گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس»

واشنگتن تایمز با عنوان صدای اپوزیسیون ایران در پاریس شنیده شد نوشت: صد هزار تن در گردهمآیی بین‌المللی ایران آزاد در روز شنبه در پاریس شرکت کردند. مریم رجوی، جمعیت را مخاطب قرار داد تا استراتژی آینده جنبش اپوزیسیون برای تحقق آزادی در ایران را برجسته کند… نیوت گینگریچ، گفت: هدف ما آغاز مجدد مذاکرات نیست، ما ایرانی نیاز داریم که به حقوق تمامی افراد احترام می‌گذارد. رژیم ایران از هر زمان دیگر ضعیف‌تر است.

شهردار رودی جولیانی اعلام کرد، “دوران استمالت تمام شده”…صحنه برای سقوط آخوندها آماده شده است.

روزنامه نیویورک تایمز: «جولیانی گفت: پایان حاکمان ایران نزدیک است»

رودی جولیانی متحد نزدیک رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس گفت: پایان حاکمان ایران نزدیک است.

جولیانی با اشاره به تظاهرات اخیر در ایران گفت، “ما حالا بطور واقع‌گرایانه‌ای می‌توانیم شاهد پایان رژیم در ایران باشیم”

۳ روز تظاهرات در اعتراض به وضعیت اقتصادی در اوایل این هفته در ایران از جمله در تهران، امیدهای شرکت کنندگان ایرانی را که خواستار تغییر رژیم هستند دامن زد.

روزنامه واشینگتن پست نیز همین خبر را درج کرد

گردهمایی مجاهدین خبرگزاری فرانسه

خبرگزاری فرانسه: «نیوت گینگریچ و رودی جولیانی، روزشنبه مصرانه خواهان تغییر رژیم درایران شدند»

خبرگزاری فرانسه گزارش داد:‌ رودی جولیانی در گردهمائی که توسط اپوزیسیون در تبعید سازماندهی شده بود سخنرانی کرد..

نیوت گینگریچ و رودی جولیانی روز شنبه مصرانه خواهان تغییر رژیم در ایران شدند و گفتند بعد از اینکه رژیم ایران با موجی از اعتصابات و تظاهرات‌ها روبرو شده چشم‌انداز تغییر آن نزدیکتر از همیشه است.

نیوت گینگریچ به گردهمائی ایران آزاد گفت «تنها راه امنیت در منطقه جایگزینی این دیکتاتوری با یک دمکراسی است که باید هدف ما باشد».

خبرگزاری رویتر -گردهمایی مجاهدین و مقاومت ایران

خبرگزاری رویتر: مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران در گردهمایی شان در ویلپنت در حومه پاریس در ۳۰ژوئن۲۰۱۸ در حال سخنرانی است.

تلویزیون العربیه - گردهمایی مجاهدین - مریم رجوی

تلویزیون العربیه:

مریم رجوی در سخنرانی گردهمایی اپوزیسیون در پاریس گفت: «تهران به شورشی ترین شهر جهان تبدیل شده و سرنگونی این رژیم امری محتوم است. شعارهای قیام کنندگان منعکس کننده فضای ایرانیان و شور و عشق آنها برای آزادی است. من به عنوان نماینده مقاومتی به اینجا آمده ام که تمامی دارایی اش را برای یاری رساندن به مردم ایران و آزادی آنها فدا کرده است 

ای قیام کنندگان به اینجا آمده ام که بگویم سرنگونی این رژیم امری محتوم است و پیروزی نزدیک است و ایران آزاد خواهد شد» 

رجوی گفت قیام ماه دسامبر گذشته بیانگر نشانه‌های تغییر و نزدیکی سرنگونی رژیم در ایران است…

گردهمایی مجاهدین در پاریس - اسکای نیوز

تلویزیون اسکای نیوز ۹تیر:

اپوزیسیون ایران در پاریس گردهمایی سالانه اش را با مشارکت شخصیت‌های آمریکایی، اروپایی و عرب و مخالفان ایرانی که از گوشه و کنار جهان جمع شده بودند برگزار کرد.

این گردهمایی برای سه روز ادامه خواهد داشت و طی این سه روز سمینارهایی نیز برای گفتگو بر سر دخالت‌های رژیم ایران در امور کشورهای همجوار و بی ثبات کردن منطقه برگزار خواهد شد.

گزارشگر اسکای نیوز در ارتباط با این گردهمایی از ویلپنت گفت: مریم رجوی برنامه‌های جایگزین دمکراتیک ایران را در این سالن که در آن ده‌ها هزار تن از مخالفان ایرانی تجمع کرده‌اند تشریح خواهد کرد. علاوه بر مخالفان ایرانی ملیت‌های دیگری که با این مقاومت هم پیمان هستند و هدف آنها سرنگونی رژیم ایران است در این سالن گرد هم آمده‌اند.

از برجسته ترین موضوعاتی که مریم رجوی در مورد آنها صحبت کرد این بود که به داخل ایران وعده دمکراسی و چند حزبی، جدایی دین از دولت را داد و به خارج نیز وعده داد که برنامه اتمی متوقف شود و با کشورهای همسایه ایران روابط حسن همجواری وجود داشته باشد…

گردهمایی مجاهدین - اورینت نیوز

تلویزیون اورینت:

تلویزیون اورینت که گردهمایی مقاومت ایران را از شروع سمینارهای مقدماتی آن پوشش خبری داده بودگزارش داد.

مقاومت ایران گردهمایی خودرا بمدت دوروز در پاریس پایتخت فرانسه برگزار کرد. این گردهمایی امسال تلاش می‌کند بر روی همبستگی بین المللی با مردم ایران برای تضمین آزادی و دمکراسی در ایران و گسترش صلح و عدالت کار کند.

با حضور شخصیت‌های آمریکایی و اروپایی و ایرانی و عرب فعالیت‌های گردهمایی سالانه مقاومت ایران با مشارکت هزاران ایرانی که از گوشه و کنار جهان به پاریس آمده بودند و صدها فعال سوری و خارجی از کشورهای اروپایی شروع بکار کرد.

مریم رجوی در این گردهمایی گفت «مقاومت تا تصرف بیت خامنه‌ای ادامه خواهد داشت، این رژیم به دلیل وضعیت انفجاری مردم و شرایط اقتصادی خفه کننده ای که دارد حتما سرنگون خواهد شد. امروز این رژیم هیچ راه حلی ندارد بویژه اینکه مهمترین پشتوانه اش یعنی سیاست مماشات آمریکا را از دست داده است».

شرکت کنندگان تاکید کردند بعد از افشای جنایات رژیم ایران در داخل و خارج، این گردهمایی نقطه تحولی در مسیر مقاومت ایران است.

نیوث گینگریچ که در این گردهمایی شرکت کرده بود به خبرنگاران گفت عقیده دارم بعد از ویرانی‌هایی که این رژیم در سوریه به بار آورده بخشی از وظایف ما تغییر رژیم دیکتاتوری ایران است. من ایمان دارم که دیکتاتوری در ایران بزودی سرنگون خواهد شد.

یک نماینده سابق پارلما اروپا که در این گردهمایی شرکت کرده بود گفت: روزهای آینده به ما ثابت خواهد کرد که مردم، رژیم آخوندی را سرنگون خواهند کرد و مردم ایران تاکید کردند که بخاطر حمایت مالی این رژیم از جنگ‌های خارجی تنگنای اقتصادی و اجتماعی آن بیشتر می‌شود. همچنین حقوق پایمال شده مردم ایران و محروم کردن آنها از آزادی و عدالت ارکان ملاها را تهدید می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.