انعکاس روزنامه واشنگتن‌تایمز و پولیتیکو از کنوانسیون جوامع ایرانیان در امریکا در واشنگتن دی.سی.

21
واشنگتن تایمز

واشینگتن‌تایمز در گزارشی از کنوانسیون جوامع ایرانیان در آمریکا می‌نویسد:

هواداران اپوزیسیون ایران تنها چند چهار راه دورتر از کاخ سفید روز شنبه برای حمایت از سرنگونی حکومت استبداد مذهبی در تهران گردهم آمدند 

این گردهمایی یک هفته قبل از ضرب‌الاجل بسیار مهم ۱۲می برگزار شد که پرزیدنت ترامپ با آن روبروست تا تصمیم بگیرد واشینگتن از توافق اتمی خارج شود یا خیر.

در گردهمایی عصر شنبه هیأت‌های ایرانیان از سراسر آمریکا کارنامة حقوق بشر جمهوری اسلامی را محکوم کردند و از یک ایران آزاد، دموکراتیک و مبتنی بر جدایی دین از دولت حمایت کردند.

چندین تن از سخنرانان به ناآرامی‌های جاری در سراسر ایران اشاره کردند. از بعد از قیام بزرگی که در ماه ژانویه در ۱۴۲ شهر سراسر (ایران) صورت گرفت و بزرگ‌ترین (قیام) از سال ۲۰۰۹ بود، معترضان هم‌چنان (به حرکت‌هایشان) ادامه می‌دهند.

مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت (طی یک پیام ویدئویی به) این گردهمایی گفت: «هیچ‌گاه این رژیم تا این اندازه غرق بحران نبوده و هیچ‌گاه شرایط تا این حد برای سازمان‌دادن و گسترش قیام فراهم نبوده است».

بیل ریچاردسون وزیر پیشین انرژی و فرماندر دموکرات نیومکزیکو که از حامیان دیرینة مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران است،

گفت: (در ایران) بحث دیگر بر سر اصول‌گرایان در برابر اصطلاح‌طلبان نیست، بلکه بر سر تمامیت مردم علیه رژیم است».

پولیتیکو نیز در گزارشی می‌نویسد:

روز شنبه رودی جولیانی با حمایت از تغییر رژیم در ایران گفت که پرزیدنت ترامپ «به‌اندازة ما به تغییر رژیم متعهد است».

طی اعتراضات ماه دسامبر در ایران، ترامپ در پیامی گفت که «زمان تغییر فرا رسیده» و افزود: «سالیان زیادی است که مردم بزرگ ایران سرکوب شده‌اند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here