سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

انعکاس اعتصاب بازار و قیام درتهران در رسانه‌های بین المللی

0 5

تلویزیون سی.ان.ان.: در ایران بحث و منازعات بی‌سابقه‌یی در جریان است. مغازه‌داران در اعتراض به وخامت وضعیت اقتصادی مغازه‌ها را بستند… این بزرگترین تظاهرات بود

هر دلار ۹۰هزار ریال معامله می‌شود در حالی‌که قبل از خروج آمریکا از برجام هر دلار ۶۵ هزار ریال بود. یعنی ارزش ریال حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. رژیم ایران که بیش از ۲میلیون بشکه نفت در روز صادر می‌کرد ممکن است ۳۰۰ تا ۵۰۰هزار بشکه در روز را تا پایان سال ۲۰۱۸ از دست بدهد.

فاکس‌نیوز: معترضان خشمگین علیه وضعیت وخامت‌بار اقتصادی…، در بازار تاریخی تهران…(تجمع) کردند و آن‌را به بستن واداشتند.

اورینت نیوز – تلویزیون اپوزیسیون سوریه: «سوریه را رها کن فکری به حال ما کن» از جمله شعارهایی است که تظاهرکنندگان در تهران در اعتراض به کاهش قیمت ارز سر دادند خانم مریم رجوی تأکید کرد که بالا رفتن قیمت ارز خارجی و به‌موازات آن افزایش قیمت کالاها، نتیجه سیاست‌های رژیم آخوندهاست که میلیاردها دلار را طی سالیان اخیر صرف سرکوب در داخل یا کشتار در سوریه و سایر کشورهای منطقه کرده است.

وال استریت ژورنال: اعتراضات جدید در تهران، چالشی تازه برای حکام (رژیم) ایران

… در (اعتراضات بازاریان تهران) شعارها از جمله عبارت بودند از: «مرگ بر گرانی»، «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن»، «دشمن ما همین‌جاست، الکی می‌گن، آمریکاست»… اعتراضات به شهرها و روستاهای دیگر کشور نیز گسترش یافت.

یورو نیوز: این بزرگ‌ترین تظاهرات در بازار تهران. از سال ۲۰۱۲ بود. همه‌چیز از بازار تهران شروع شد… مغازه‌ها بسته شدند و تجار دست به اعتراض نادری زدند… آنها علیه افزایش قیمت‌ها اعتراض می‌کنند… مشاهده اعتراض تجار در پایتخت (ایران) امر نادری است… (در این کلیپ ویدئویی) مردم از بازار به‌سمت مجلس (رژیم ایران) حرکت کردند… (در این تظاهرات، بین معترضان) و نیروهای امنیتی… درگیری رخ داد و آنها گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

بیزنس اینسایدر: هزاران ایرانی، بازار تهران را در بزرگ‌ترین حرکت اعتراضی طی چند سال اخیر، بستند… بازاریان با بستن مغازه‌هایشان و راهپیمایی در بزرگ‌ترین اعتراض در پایتخت از سال ۲۰۱۲ به تظاهرکنندگان پیوستند… کلیپی که در شبکه‌های اجتماعی گذاشته شده، معترضانی را نشان می‌دهد که شعار «مرگ بر روحانی»… و «نه غزه، نه لبنان» سر می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.