سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

انتشار کتاب «ایران، جایی که قتل‌عام‌کنندگان حکومت می‌کنند» + فیلم

0 75

-«ایران، جایی که قتل‌عام‌کنندگان حکومت می‌کنند» 

کتاب جدید دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا

درباره قتل‌عام ۶۷و جنبش دادخواهی 

تقریظ ها و پیشگفتار از: 

-سناتور جوزف لیبرمن 

-مایکل موکیزی 

-سفیر کنت بلکول 

-سر جفری رابرتسون

انتشار کتاب «ایران، جایی که قتل‌عام‌کنندگان حکومت می‌کنند» که توسط دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا تهیه شده، روز جمعه گذشته طی یک کنفرانس مطبوعاتی در کلوپ ملی مطبوعات در واشینگتن با حضور شخصیت‌های برجسته آمریکایی، اعلام شد.

سفیر کنت بلکول سفیر پیشین آمریکا در کمیسیون حقوق‌بشر در ژنو نگارنده پیش‌گفتار این کتاب طی یک مصاحبه اختصاصی با سیمای آزادی در کنفرانس واشینگتن، گفت:

من افتخار آن‌را یافتم که پیش‌گفتار این کتاب را بنویسم. کتابی که خواهان شفافیت و دسترسی به مزارهای جمعی می‌شود که نتیجه اعدام خودسرانه ۳۰هزار ایرانی بوده است. جلسه امروز برای روشن‌ساختن گذشته تاریک (رژیم) ایران بود و برای درخواست این‌که خانواده‌های قربانیان بتوانند (پرونده را) به‌سرانجام برسانند، آن هم در هم‌خوانی با درخواست‌های سازمان ملل برای شفافیت. ما هم‌چنان در تلاش برای پیشبرد درخواست‌هایمان هستیم تا تیم‌های پزشکی قانونی و انسان‌شناسی بتوانند (به ایران) بروند و مزارها را (مورد تحقیق قرار بدهند) و حقیقت را مستند کنند؛ این به عدالت و پاسخگویی در ایران منجر خواهد شد.

لیندا چاوز، مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید نیز در مصاحبه با سیمای آزادی، تأکید کرد:

انتشار کتاب «ایران، جایی که قتل‌عام‌کنندگان حکومت می‌کنند» بسیار مهم است، چون اولین‌باری است که می‌توانیم شواهد مستندی درباره قساوت‌هایی در اختیار داشته باشیم که در سال ۱۹۸۸در ایران رخ داده است، وقتی که ۳۰هزار تن توسط رژیم به‌خاطر عقاید سیاسی‌شان به‌قتل رسیدند… . این کتاب بسیار مهمی برای بازگو کردن داستان اعمال رژیم ایران در سال ۱۹۸۸است. اما اهمیت آن امروز در این است که به جهان بگوید، هیچ‌چیز در داخل ایران تغییر نکرده و برخی از عاملان همان قتل‌عام، در بالاترین سطوح حکومتی این رژیم بوده و هستند. من توصیه می‌کنم که همه این کتاب را مطالعه کنند و این کتاب فراخوانی برای اقدام باشد و رژیم ایران به‌خاطر قتل‌عام ۳۰هزار انسان بی‌گناه، مورد حسابرسی قرار گیرد.

کتاب «ایران، جایی که قتل‌عام‌کنندگان حکومت می‌کنند» که در کتابخانه کنگره آمریکا به ثبت رسیده، دارای ۱۳۸صفحه و ۹فصل و حاوی دهها عکس و سند و مدارک مستند و غیرقابل انکار درباره قتل‌عام ۶۷و جنایات رژیم آخوندی است. از جمله فتوای جنایتکارانه خمینی جلاد برای کشتار جمعی مجاهدین، نامه‌های اعتراضی منتظری جانشین وقت خمینی و پاسخ‌های خمینی به او، تصاویر برخی گورهای دست‌جمعی، و هم‌چنین شهادت زندانیان از بندرسته و شاهدان قتل‌عام ۶۷٫

بخشی از این کتاب به معرفی اصلی‌ترین دست‌اندارکاران قتل‌عام اختصاص دارد و در بخش دیگری از کتاب توضیح داده شده است که چه‌طور رژیم آخوندی در سال‌های بعد از قتل‌عام و تا همین امروز نیز همان رویه اعدام و کشتار زندانیان سیاسی و هواداران مجاهدین را ادامه داده است.

در فصل هفتم کتاب، جنبش دادخواهی و پیشرفت‌های آن تشریح شده است و در فصل هشتم، وضعیت کنونی حقوق‌بشر در ایران شرح داده شده و تأکید شده است که رژیم آخوندی در دوران ریاست‌جمهوری آخوند روحانی، اقدامات سرکوبگرانه و موج اعدامها را افزایش داده است.

کتاب «ایران، جایی که قتل‌عام‌کنندگان حکومت می‌کنند» در فصل نهم، به اقدامات مشخص و ضروری در قبال قتل‌عام ۶۷و سایر جنایات رژیم می‌پردازد و به محاکمه سران حکومت آخوندی، به‌ویژه مسئولان مستقیم و غیرمستقیم قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی فراخوان می‌دهد.

این کتاب حاوی دو تغریظ توسط سناتور جوزف لیبرمن کاندیدای پیشین معاون ریاست‌جمهوری و قاضی مایکل موکیزی وزیر پیشین دادگستری آمریکاست.

سناتور لیبرمن، می‌نویسد: «این یک کتاب پرمعنا و حاوی توضیحات جزیی درباره یک جنایت علیه بشریت در تابستان سال ۱۹۸۸است. وقتی اعمال قساوت‌بار صورت می‌گیرد، ما نمی‌توانیم از آن چشم‌پوشی کنیم. فقط با تأکید بر انجام تحقیقات مستقل و اشراف به آنچه اتفاق افتاده می‌توانیم از تکرار چنین قساوت‌هایی جلوگیری کنیم. بیشتر این کتاب توسط مخالفان ایرانی و رزمندگان آزادی گردآوری شده که توسط حکومت (ایران) هدف قرار گرفته‌اند. ما باید داستانهای آنها را بخوانیم و آن‌را به داستان خودمان تبدیل کنیم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.