امریکا اعلام کرد معافیت شش ماهه ۸کشور برای خرید نفت از رژیم ایران را تمدید نمی‌کند

9
امریکا اعلام کرد معافیت شش ماهه 8کشور برای خرید نفت از رژیم ایران را تمدید نمی_کند

برایان هوک هماهنگ‌کننده گروه اقدام ایران

در وزارت خارجه آمریکا

رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است

ایالات متحده از دستیابی به پول مورد نیاز برای تروریسم

جلوگیری می‌کند

رویترز

صادرات نفت رژیم ایران در ماه جاری میلادی

به شدت کاهش یافت

و به زیر یک میلیون بشکه در روز رسید

برایان هوک، هماهنگ‌کننده گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد، معافیت از تحریم‌های نفتی رژیم ایران برای برخی از کشورها دیگر تمدید نخواهد شد.

برایان هوک در ابوظبی گفت: رژیم ایران در حال حاضر به صورت تشدیدشونده‌ای درد انزوا ی اقتصادی را احساس می‌کند که علت آن تحریم‌های آمریکا است. این رژیم که بزرگترین حامی تروریسم در جهان است، برای ادامه اقدامات تروریستی خود نیاز به پول دارد و آمریکا قصد دارد که رژیم ایران را از پول مورد نیازش برای حمایت از تروریسم محروم کند.

در همین حال، خبرگزاری رویترز گزارش داد، صادرات نفت رژیم ایران در ماه جاری میلادی به شدت کاهش یافت و میزان آن به زیر یک میلیون بشکه رسید که این میزان معادل میزان صادرات نفت دور اول تحریم‌ها در فاصله سال‌های (۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴) است.

رویترز به نقل از آمارهای رهیابی نفتکش‌ها و منابع صنعتی نوشت: محموله‌های نفت رژیم ایران هم‌چنان در ماه دسامبر کمتر از یک میلیون بشکه در روز باقی مانده و بعید است که در ماه ژانویه از این رقم تجاوز کند.

این خبرگزاری افزود: یکی از خریداران نفت از رژیم ایران تایوان است که علی رغم دریافت معافیت، اعلام کرد به دلیل فقدان مکانیسم پرداخت، از این رژیم نفت خریداری نمی‌کند

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here