العربیه: شورای ملی مقاومت ایران، از گسترش برنامه موشکی رژیم پرده برداشت

304

تلویزیون العربیه ۳۱خرداد ۹۶ گزارش داد:‌

شورای ملی مقاومت ایران ، اپوزیسیون مخالف رژیم ایران، از مهمترین مراکز موشکی رژیم ایران در ارتباط با برنامه هسته‌یی ممنوعه و گسترش فعالیتها و آزمایش‌های موشکی رژیم بعد از برجام به‌دستور خامنه‌ای، پرده برداشت.

دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در ایالات متحده در یک کنفرانس مطبوعاتی اطلاعاتی مهم درباره ۴۲مرکز تولید، آزمایش و پرتاب موشکی در سراسر ایران را افشا کرد.

معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن در ابتدای کنفرانس طی توضیحاتی گفت: ‘ سپاه پاسداران به دستور خامنه‌ای فعالیتها و سازماندهی خود را برای تولید و گسترش پروژه موشکی از شروع گفتگوهای هسته‌یی در سال ۲۰۱۳ و به‌ویژه بعد از برجام آن را افزایش داد.

وی افزود تأسیس و گسترش مراکز موشکی که در تونل‌های زیر کوه یا مراکز زیر سطحی می‌باشند بخشی از این اقدامات است که توسط هوا- فضای سپاه پاسداران تحت فرماندهی سرتیپ پاسدار علی حاجی‌زاده دنبال می‌شوند.

در این کنفرانس به نقش سپاه پاسداران از طریق نیروی هوا- فضای سپاه (ارگان پرتاب موشک) و سازمان هوا- فضا (ارگان ساخت موشک) مسئولیت که این پروژه را به عهده دارد، اشاره شد.

شورای ملی مقاومت می‌گوید این اطلاعات بر اساس گزارشهایی تنظیم شده که توسط مجاهدین خلق از وزارت دفاع و سپاه پاسداران به‌دست آمده است.

در کنفرانس لیستها و نقشه‌ها و مشخصات الگوهای کره شمالی برای تأسیس این مراکز موشکی و محل‌های ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران در سراسر کشور، ارائه شد. محل‌های مراکز موشکی در تهران و حومه و مرکز موشکی سپاه در استان سمنان و هماهنگی با سازمان سپند ارگان ساخت تسلیحات هسته‌یی از مهمترین مراکز هستند.

جعفرزاده با اشاره به ۴مرکز اصلی مجموعه مراکز فوق‌الذکر از جمله مرکز موشکی سمنان گفت: این مرکز بزرگترین مجتمع موشکی رژیم را در سطح ایران تشکیل می‌دهد که در ۷۰کیلومتری جنوب شرقی شهر سمنان در منطقه‌یی نسبتاً کوهستانی قرار دارد. این مجمتع دارای چندین قسمت است که مجموعه‌یی از مرکز فرماندهی، مراکز نگهدار موشک، سکوی پرتاب موشک میانبرد و محل آزمایشات انفجاری و محل آموزش نیرو است.

بنا‌ به آنچه در کنفرانس خبری اشاره شد در سال‌های اخیر اغلب آزمایشات موشکی ایران در این محل انجام شده است. در این محل تأسیسات گسترده‌یی در زیر زمین و در تونل‌ها ساخته شده است. این مرکز دارای ارتباطات فعالی با سازمان سپند ارگان سازنده سلاح اتمی است و بخشی از آزمایشات مرتبط با سازمان سپند در این محل انجام می‌شود. سپند اسم مخفف فارسی، «سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی»، ارگان مهندسی سلاح اتمی در درون رژیم ایران است.

ارگان سپند در ژوئیه ۲۰۱۱ توسط شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن افشا شد و سه سال بعد در ۲۹اوت ۲۰۱۴، طبق فرمان اجرایی شماره ۱۳۳۸۲ در لیست تحریمهای وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفت. محسن فخری‌زاده مهابادی معروف به دکتر حسن محسنی، کلیدی‌ترین فرد دستگاه بمب اتمی رژیم که یک سرتیپ پاسدار است، ریاست سپند را به‌عهده دارد. هرهفته یک اکیپ تحت کنترل حفاظتی شدید به فرماندهی سرتیپ پاسدار مصطفی سیری، فرمانده حفاظت اطلاعات سازمان سپند به مرکز سمنان تردد می‌کنند. مرکز موشکی سمنان یکی از مراکزی است که تحت عنوان شهرک موشکی از آن نام برده می‌شود.

معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن تأکید کرد که پروژه موشکی تحت نظارت مستقیم خامنه‌ای است. پاسدار سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستاد نیروهای مسلح رژیم در ۱۲نوامبر ۲۰۱۶ گفت «اگر آقا (خامنه‌ای) اجازه بفرمایند شلیک موشک انجام می‌شود، اجازه ندهند، انجام نمی‌شود، حتی زمان شلیک و این‌که در چه‌ زمانی شلیک شود را نیز ایشان تعیین می‌کنند».

جعفرزاده به صحبتهای خود چنین پایان داد که بعد از اجلاس سران کشورهای عربی اسلامی و رئیس‌جمهور آمریکا در عربستان سعودی که در ارگان سپند در ژوئیه ۲۰۱۱ توسط شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن افشا شد و سه سال بعد در ۲۹اوت ۲۰۱۴، طبق فرمان اجرایی شماره ۱۳۳۸۲ در لیست تحریمهای وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفت. محسن فخری‌زاده مهابادی معروف به دکتر حسن محسنی، کلیدی‌ترین فرد دستگاه بمب اتمی رژیم که یک سرتیپ پاسدار است، ریاست سپند را به‌عهده دارد. هرهفته یک اکیپ تحت کنترل حفاظتی شدید به فرماندهی سرتیپ پاسدار مصطفی سیری، فرمانده حفاظت اطلاعات سازمان سپند به مرکز سمنان تردد می‌کنند. مرکز موشکی سمنان یکی از مراکزی است که تحت عنوان شهرک موشکی از آن نام برده می‌شود.

وی افزود: ‘ اما در مقابل مردم ایران به‌شدت با پروژه هسته‌ای، موشکی، دخالتهای رژیم در منطقه مخالف هستند. اینها علیه منافع مردم ایران می‌باشد’.

گفتنی است این کنفرانس مطبوعاتی در آستانه برگزاری کنگره سراسری سالانه مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران، در اول ژوئیه آینده در پاریس تحت عنوان «برای ایران آزاد، رژیم آخوندی را از کشورهای منطقه طرد کنید» ترتیب داده شده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here