العربیه انگلیسی:‌ مریم رجوی: تنها راه از میان بردن داعش سرنگونی رژیم در تهران است

446

العربیه در سایت انگلیسی خود گزارش داد، مریم رجوی ، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران که در گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس شرکت کرد گفت رویارویی با داعش مستلزم سرنگونی رژیم تهران است.

او از اجلاس اخیر سران عربی آمریکایی در ریاض استقبال کرد و گفت که مواضع آن، مستقیماً رو در روی اقدامات تروریستی و بی‌ثبات کننده رژیم تهران است. 

درعین‌حال، مریم رجوی همچنین اظهار داشت که نحوه حل و فصل بحران در منطقه و مقابله با شبه‌نظامیانی مانند داعش، در گرو سرنگونی این رژیم فاشیستی و فرقه‌یی تهران به‌دست مردم ایران و مقاومت ایران است.

مریم رجوی همچنین اعطای خودمختاری به ملیتهای ایرانی را به‌عنوان راه‌حلی برای مسائل ملیتهای سرکوب شده، عنوان کرد.

مریم رجوی همچنین خواستار گنجاندن سپاه پاسداران در لیست سازمانهای تروریستی و بیرون راندن آنها از سراسر منطقه، قرار دادن خامنه‌ای و رهبران این رژیم در مقابل دادگاه جنایت علیه بشریت، به‌خصوص به‌خاطر قتل‌عام سال ۱۹۸۸و جنایات جنگی که در منطقه مرتکب شده‌اند، گردید.

العربیه افزود:‌ جان بولتون گفت: هیچ راه‌حلی برای ایجاد تغییری در ایران به جز سرنگونی این رژیم وجود ندارد. او گفت، آمریکا سیاست جدیدی در قبال ایران دارد و کنگره ایالات متحده به‌سر عت به سمت اعمال تحریمات جدید اقتصادی علیه رژیم ایران پیش می‌رود. 

رودی جولیانی... نیز گفت، رژیم ایران به تهدیدی برای منطقه و تمام جهان تبدیل شده است و خواهان دست یافتن به یک بمب اتمی است. 

او اظهار داشت که برای پایین کشیدن این رژیم ددمنش، دولت آمریکا در کنار مقاومت ایران می‌ایستد و از آن حمایت می‌کند.

نیوت گینگریچ… در سخنرانی خود گفت که ایران باید از دیکتاتوری خلاص شود. 

در این کنفرانس هیاتهای پارلمانی از انگلستان و ایتالیا، یک هیأت بزرگ از آلبانی به ریاست نخست‌وزیر سابق، هیاتی از رهبران اپوزیسیون سوریه، شخصیتهایی از الجزیره به ریاست سید احمد غزالی، هیاتی از پارلمان مصر و هیاتهای پارلمانی از فلسطین، اردن، تونس و نیز کشورهای مختلف اروپایی شرکت داشتند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here