الدستور (مصر): مقاومت ایران نقض حقوق‌بشر در فرانسه را مورد بحث و بررسی قرار داد

68
نمایشگاه و بازید شخصیت ها 3-min

الدستور مصر روز سه‌شنبه ۷ آذر ۹۶ با عنوان مقاومت ایران نقض حقوق‌بشر در فرانسه را مورد بحث و بررسی قرار داد کنفرانس روز سه‌شنبه ۷آذر مقاومت ایران که در شهرداری منطقه ۵پاریس، در حمایت از جنبش دادخواهی شهیدان قتل‌عام ۶۷ و همبستگی با هموطنان زلزله‌زده در کرمانشاه برگزار شد، منعکس کرد.

الدستور نوشت:‌ « شورای ملی مقاومت ایران روز سه‌شنبه کنفرانسی را در فرانسه در رابطه با نگرانی جامعه بین‌المللی به‌طور عام و فرانسه به‌طور خاص در زمینه سیاست دیکتاتوری رژیم ایران برگزار کرد. این کنفرانس به ابتکار کمیته حمایت از حقوق‌بشر در ایران و کمیته روسای شهرداریهای فرانسه انجام شد و هدف آن آگاهی نسبت به حقایق بسیار و ارقامی است که نشان‌دهنده وضعیت حقوق‌بشر در تهران است و آن را جامعه جهانی خطرناک می‌داند.

این کنفرانس به محکومیت برنامه موشکهای بالستیک رژیم ایران و پایان دادن به دخالتهای آن در منطقه به‌ویژه در سوریه و لبنان و یمن پرداخت و هم‌چنین موضوع حقوق‌بشر در ایران را به‌عنوان رکورددار جهانی نقض حقوق‌بشر مورد بررسی قرار داد. رکورد‌دار بودن ایران در مورد نقض حقوق‌بشر موجب شد که دبیرکل سازمان ملل‌متحد در گزارش خود این موضوع را با اشاره به قهر و سرکوب رژیم ایران محکوم کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here