البشائر مصر: زهرا مریخی؛ مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران به استقرار آزادی در ایران متعهد شد

303

پایگاه خبر رسانی البشائر مصر اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران را درباره مسئول اولی خواهر مجاهد زهرا مریخی منعکس کرد.

زهرا مریخی، مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران

البشائر نوشت:‌ «سازمان مجاهدین خلق ایران در گردهمایی سراسری خود که همزمان در تیرانا و ۵کشور دیگر برگزار شد، در پنجاه و دومین سالگرد تأسیس خود، خانم زهرا مریخی را به‌عنوان مسئول اول جدید انتخاب کرد. خانم زهره اخیانی که از سپتامبر ۲۰۱۱مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران بود ریاست گردهمایی را برعهده داشت.

زهرا مریخی، مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران

طبق آیین‌نامه داخلی سازمان مجاهدین خلق ایران، مسئول اول برای یک دوره ۲ساله قابل تمدید انتخاب می‌شود. انتخابات در سه مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول اعضای شورای مرکزی و در مرحله دوم مسئولان و کادرها در بخشهای مختلف به‌طور مخفی رأی می‌دهند. در مرحله سوم، در کنگره سراسری مجاهدین به‌طور علنی با بلند کردن دست رأی می‌دهند.

زهرا مریخی، مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران

در مرحله اول (۲۰اوت ۲۰۱۷)، خانم مریخی اکثریت آرای شورای مرکزی را از میان ۱۲کاندیدا به‌دست آورد که ۴نفر اول برای مرحله دوم معرفی شدند. در مرحله دوم (۳سپتامبر ۲۰۱۷) در ۱۰مرکز رأی‌گیری شد که خانم مریخی مجدداً اکثریت آرا را کسب کرد. در مرحله نهایی در اجتماع سراسری، خانم مریخی به‌اتفاق آرا به‌عنوان مسئول اول انتخاب شد. خانم مریخی پیش از این هماهنگ‌کننده دفاتر خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت و نایب رئیس شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران بود.

زهرا مریخی، مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران

خانم مریخی متولد ۱۹۵۹در قائمشهر شمال ایران، در جریان انقلاب علیه دیکتاتوری سلطنتی با سازمان مجاهدین خلق آشنا شد. پس از پیروزی قیام در قائمشهر به سازمان پیوست و مسئولیت بخش زنان را به‌عهده گرفت و سپس به تحریریه نشریه مجاهد در استان مازندران به نام طلاونگ منتقل شد. در ۱۹۸۱درتهران مسئولیت سرپل شاخه جنگل سازمان را به‌عهده گرفت. در ۱۹۸۴به پایگاههای مجاهدین در منطقه مرزی ایران و عراق رفت. در ۱۹۸۵عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین شد. برادر کوچکتر او علی مریخی در سال ۱۹۸۸بدست پاسداران کشته شد.

خانم مریخی مدتی مسئول تشکیلات مجاهدین در اسکاندیناوی و آلمان بود. در سال ۱۹۹۱عضو هیأت اجرایی سازمان مجاهدین خلق ایران شد و مسئولیت رادیو صدای مجاهد، سیمای مقاومت و نشریه مجاهد را به‌عهده گرفت. در ۱۹۹۲به عضویت شورای ملی مقاومت در آمد و در ۱۹۹۳به‌عنوان مسئول کمیسیون تبلیغات شورا معرفی شد. از سال ۲۰۰۳تا امروز هماهنگ‌کننده دفاتر خانم رجوی و همزمان از همردیفان دبیرکل سازمان مجاهدین بود. او از سال ۲۰۱۴نایب رئیس شورای مرکزی بود.

خانم مریخی پس از انتخاب، با دست گذاشتن بر قرآن و ادای احترام به پرچم ایران و آرم سازمان مجاهدین خلق ایران، سوگند خورد که همواره به تعهدات سنگین این مسئولیت پایبند باشد و تمام توانایی خود و سازمان مجاهدین خلق ایران را که گنجینه ملی مردم ایران است، برای استقرار آزادی و دموکراسی در ایران به‌کار بگیرد. او با قدردانی از خانم اخیانی دبیرکل و خانم پارسایی رئیس شورای مرکزی مجاهدین، تلاشهای ۱۴ساله آنان و دیگر مسئولان سازمان مجاهدین خلق ایران در خونین‌ترین و خطرناکترین سالها در اشرف و لیبرتی را ستود و گفت امروز سازمان مجاهدین خلق ایران به کمک عموم مردم بیش از هر زمان دیگر برای سرنگونی رژیم آخوندی آمادگی دارد. خانم مریخی اعلام کرد اکنون سازمان مجاهدین خلق ایران ۱۸همردیف دبیرکل (شامل ۷دبیرکل پیشین) دارد. او نرگس عضدانلو ۳۶ساله ربیعه مفیدی ۳۵ساله و نسرین مسیح ۳۹ساله را به‌عنوان معاونان جدید دبیرکل معرفی کرد.

زهرا مریخی، مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران

خانم مریم رجوی، با تبریک به‌مناسبت انتخاب خانم مریخی گفت: این یک انتخاب درخشان، در اوج دموکراتیسم و انسجام و شکوفایی و در راستای سرنگونی فاشیسم دینی است که درهم شکستن طلسم ارتجاع و اختناق را نوید می‌دهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here