سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اقدامات پیشگیرانه در برابر جذب جوانان و دانشجویان به مجاهدین

0 32

مجری: هفته گذشته دستگاه تبلیغاتی رژیم آخوندی با انتشار یک خبر کلیشه‌ای در چندین خبرگزاری حکومتی از برگزاری یک جلسه در دانشگاه یزد خبر داد که موضوع آن پرهیز دادن از خطر مجاهدین بود «تلویزیون حکومتی» هم در این رابطه گزارشی منعکس کرد که در آن ضمن تکرار همان متن کلیشه‌ای گفت هدف این جلسات «پیشگیری است چون پیشگیری بهتر از درمان است». در اینجا همراه می‌شویم با خانم روشنک صمدی، سؤال این است که پیشگیری از چه چیزی؟ رژیم از چه چیزی احساس تهدید می‌کند که خودش را نیازمند پیشگیری از آن می‌بیند؟

روشنک صمدی: جواب در جمله‌ای که شما نقل کردید به‌وضوح دیده می‌شود، اعتراف به یک مشکل بزرگ در برابر رژیم! که حالا تصمیم گرفته به خیال خودش با روش‌های پیشگیرانه با آن مقابله کند!

تلویزیون رژیم در گزارشی، مشکل را به‌صراحت بیان کرده و می‌گوید: «برگزاری همایش آسیب‌های اجتماعی گروه‌های مخرب در دانشگاه آیت‌الله حائری میبد، آگاه نمودن نسل جوان و نخبه جامعه به مشکلات ناشی از آسیب‌های اجتماعی و رویکرد برخی فرقه‌های مخرب از اهداف برگزاری این همایش است»،

روشن است که منظورش از فرقه‌های مخرب، سازمان مجاهدین و منظورش هم از آسیب‌های اجتماعی گرایش روزافزون جوانان و دانشجویان به مجاهدین است که همین را در موارد دیگر هم به‌طور روشن‌تری می‌بینیم.

مثلاً دو سه هفته پیش آخوند موحدی کرمانی، امام جمعه خامنه‌ای، با ابراز نگرانی از خطرات اینترنت گفت: «اینترنت سبب … گرایش به سازمان مجاهدین خلق و ایجاد انحرافات فکری می‌شود».

مجری: چهار دهه است که رژیم با همین احساس خطر گرایش مردم و جوانان به مجاهدین یا به‌قول خودش نفوذ مجاهدین در دانشگاه‌ها و نسل جوان دست‌به‌گریبان است، ولی به نظر می‌رسد که این احساس خطر و این‌که باید در برابر آن پیشگیری کرد و حرف‌هایی مثل این… اخیراً خیلی بیشتر شده، علت چیست؟

روشنک صمدی: به خاطر این‌که رژیم می‌بیند گرایش به مجاهدین بخصوص در دانشگاه‌ها روزبه‌روز گسترده‌تر و عمیق‌تر و جدی‌تر می‌شود بنابراین ناچار است برخلاف تمایلش دائماً جلسه بگذارد، نمایشگاه ترتیب بدهد، فیلم و سریال بسازد و مدام هشدار بدهد تا شاید جلوی جذب جوانان به مجاهدین را بگیرد. این وضعیت را سایت اصلی وزارت اطلاعات همین هفته به‌وضوح اعتراف کرده و نوشته: «به گزارش دیده‌بان، یکی از برنامه‌های جدی [مجاهدین] ایجاد نهادهای پوششی برای اقدام در درون کشور… است. جریان دانشجویی نیز همواره از این تحرکات [مجاهدین] به دور نبوده و نهادهای پوششی این [گروه]، برخی از افراد را به سمت اقدامات ضدامنیتی کشانده است… باید گوشزد کرد که یکی از عوامل مهم و راهگشایی مربوط به مقابله با اقدامات [گروه‌هایی مثل مجاهدین] در دانشگاه‌ها می‌تواند هوشیاری مسئولین برگزارکننده نشست‌ها و همایش‌های دانشجویی باشد، چراکه ایشان می‌توانند با شفاف‌سازی از طریق کارشناسان مطلع در کشور، راه را برای نقش‌آفرینی نفاق ببندند».

جالب است که باوجود آن‌همه بگیروببند که بعد از انتشار عکس خانم مریم رجوی در نشریه فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف که کار به احضار و استیضاح وزیر علوم کابینه روحانی به مجلس هم کشید، باز شاهد بودیم مشابه همین ماجرا به‌نوعی در دانشگاه اهواز هم اتفاق افتاد، یک مزدور رژیم در این دانشگاه که از او با عنوان «دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان» اسم برده شده، از این قضیه در دانشگاه اهواز این‌طوری سوزوگداز کرده: «سؤال اینجاست… به چه دلیل و به چه بهانه‌ای باید تصاویر اعضای سازمان مجاهدین خلق در سطح دانشگاه پخش شود.»

برای مقابله با همین فضای موجود در دانشگاه‌ها هست که همان سایت وزارت اطلاعات موسوم به دیده‌بان در انتهای همان مطلبی که اشاره کردم، این‌طور نتیجه‌گیری می‌کند که: «امید هست که دستگاه‌های نظارتی با مدنظر قرار دادن جریان نفوذ که بخشی از هدایت آن را گروهک منافقین بالأخص در دانشگاه‌ها بر عهده دارد، اقدامات لازم و مؤثر را ساماندهی نماید.»

اما واقعیت این است که این فضا مثل هوای بهار می‌ماند که هرقدر که به‌قول خودشان پیشگیری کنند و در و پنجره‌ها رو به رویش ببندند، هرقدر که به خیال خودشان «اقدامات لازم و مؤثر را ساماندهی» بکنند، بازهم در همه‌جا منتشر می‌شود و فرارسیدن روز رهایی میهنمان از دست مرتجعین جنایتکار حاکم را نوید می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.