سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

«افق نو» ارگان پوششی نیروی تروریستی قدس

0 538

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۲۴بهمن ۹۷ اعلام کرد: ایالات‌متحده دو نهاد و ۹ فرد وابسته به رژیم آخوندی را تحریم کرد. دو شرکتی که تحریم شده‌اند سازمان «افق نو» و شرکت «نت پیگرد سماوات» نام دارند. هم‌چنین حامد قشقاوی، غلامرضا منتظمی، نادر طالب‌زاده، زینب مهنا طالب‌زاده، محمدباقر شیرین‌کار که وابسته به سازمان جنگ الکترونیک و دفاع سپاه پاسداران هستند مورد تحریم قرار گرفتند. مؤسسه افق نو مؤسسه ایست مورد حمایت سپاه و کار اصلی آن تأمین پوشش فرهنگی برای اقدامات تروریستی نیروی قدس ازجمله برگزاری به‌اصطلاح کنفرانس و اقداماتی از این قبیل است. هدف برگزاری این کنفرانس‌ها جذب مزدور و مأمور برای نیروی قدس و به‌دست آوردن اطلاعات از شهروندان خارجی است.

خبرگزاری رویترز نیز در تاریخ ۲۴ بهمن ۹۷ دراین‌باره گزارش داد که مقام‌های آمریکا اعلام کردند مونیکا ویت یک افسر اطلاعاتی سابق ارتش آمریکا به‌دنبال شرکت در دو کنفرانس بین‌المللی که شرکت افق نو در حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران برگزار کرده بود، به استخدام این نیرو درآمد.

مونیکا ویت - افق نو

این مؤسسه، از طریق برگزاری کنفرانس‌های به‌اصطلاح بین‌المللی، اطلاعات لازم را از خارجیان شرکت‌کننده کسب می‌کرد. مونیکا ویت در بهمن ۹۰ برای شرکت در کنفرانس «هالیوودیسم» که توسط سپاه پاسداران در پوشش افق نو برگزار شده‌بود، به ایران سفر کرد. شرکت «افق نو» متعلق به سپاه پاسداران که روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ تحریم شد درزمینهٔ کسب اطلاعات امنیتی از شرکت‌کنندگان خارجی در این اجتماعات، با نیروی قدس همکاری می‌کند. (خبرگزاری رویترز ۲۴ بهمن ۹۷)

همچنین به گزارش رادیو فردا در تاریخ ۲۶ بهمن ۹۷، مونیکاویت در تاریخ ۲۲ بهمن با حضور در دفتر آخوند هادی باریک‌بین، امام‌جمعه رژیم در قزوین، مدعی گرویدن به اسلام آخوندهای جنایتکار شد و به‌این‌ترتیب رسماً به استخدام سپاه تروریستی قدس درآمد.

مونیکا ویت - دفتر باریک بین

اهداف و مأموریت اصلی

واقعیت این است که کابوس وحشت رژیم از مجاهدین و نقش آنها در سمت دهی قیام و گسترش کانون‌های شورشی خواب راحت را از چشمان سردمداران رژیم آخوندی ربوده و به همین دلیل تمامی امکاناتش را در کارزار شیطان‌سازی و فراهم کردن زمینه تروریسم علیه مجاهدین بکار گرفته است. یکی از شیوه‌های مورداستفاده رژیم در این راستا، ایجاد مؤسسات پوششی مختلف و ازجمله مؤسسه‌ای است بنام افق نو. مأموریت اصلی این مؤسسه توجیه مستخدمین خارجی رژیم برای مخدوش کردن چهره مجاهدین و مقاومت ایران در کشورهای مختلف و همچنین تولید مستندهای سفارشی وزارت اطلاعات علیه مجاهدین است. نادر طالب‌زاده از عناصر مرتبط با نیروی تروریستی قدس، گرداننده این مؤسسه است که مدیر شبکه تلویزیونی افق رژیم نیز هست و به پخش تولیدات سفارشی وزارت اطلاعات علیه مجاهدین اشتغال دارد.

نادر طالب‌زاده به‌صراحت به تأمین بودجه کنفرانس‌های افق نو توسط ارگان چپاولگر آستان قدس رضوی و همچنین توجیه مستخدمین خارج کشوری رژیم در به‌اصطلاح کنفرانس افق نو اعتراف می‌کند و می‌گوید: «اینها نگران هستند که در کنفرانس آخر ما در مشهد که حدود هشت ماه پیش بود کنفرانس نزدیک به ۵۲نفر مهمان داشت بعضی از این افراد کارمندهای دولت بودند در وزارت دفاع در وزارت امنیت در وزارت‌خارجه آمریکا و بعد از بازگشت به آمریکا همه مقاله نوشتند مثلاً آقای پیتر ون گرون چند روز بعد از بازگشت از کنفرانس افق نو یک مطلبی در رویترز نوشت و در مورد این‌که چه کسانی در کنفرانس دید تعداد افرادی که دید اسامی‌شون را برد اون در رویترز آمد بعد از اون شاید ۲۰-۳۰مقاله دیگه هم توسط شرکت‌کننده‌ها توی رسانههای اصلی و توی سایت‌های مختلف آلترناتیو مدیا درآمد از این موضوع ناراحت هستند و نگران هستند هفته پیش هم دو تا از مهمانان ما را تعرض کردند بهشون رفتند منزل‌شون در سحرگاه سه تا مأمور اف بیآی رفتند منزل یکی از مهمان‌های ما که بلافاصله بعد به من زنگ زد که بیست دقیقه من را سین جین کردند در مورد افق نو این یک حرکت جدیدی است. باز یک مهمان دیگه‌ای ما داشتیم ایشون وزارت خارجه‌ای بود شخص معتبری بود همون چیزی که در کتاب‌هایش افشا کرده بود در چاپ آمریکا در کنفرانس افق نو هم که در مشهد برگزار شد هشت ماه پیش و پشتیبانش هم آستان قدس بود یعنی ما حتی از جای دیگه هم نتوانستیم هزینه بدهیم…»(شبکه حکومتی افق ۲۴/۱۱/۹۷) 

وابستگی به بیت ولایت، پیش بردن خط وزارت علیه مجاهدین

مؤسسه پوششی افق نو در ارتباط مستقیم با بیت ولایت‌فقیه است. اعتراف یکی از سر چماقداران لباس شخصی رژیم به نام پاسدار حسن عباسی در تاریخ ۱۴ مهر ۹۷ به‌خوبی گویاست «… وزیر ارشاد گفت این افق نو چیه توی سازمان سینمایی؟ تعطیلش کنید، آقا شما تازه رسیدید خلاصه آقای ظریف و آقای جنتی دست‌به‌یکی کردند اولین کاری که وزارت خارجه و وزارت ارشاد کردند همایش افق نو را زدند کله‌پا کردند بعد فهمیدند این همایش با دفتر آقا هماهنگ است افتادند به دست‌وپا…»

ازآنجاکه نهاد غارت و چپاول آستان قدس زیر نظر ابراهیم رئیسی سردژخیم قضائیه خامنه‌ای و تحت کنترل کامل بیت خامنه‌ای است طبیعی است که خط و سیاست این کنفرانس و کنفرانس‌های مشابه مستقیماً از طرف بیت ولی‌فقیه تعیین می‌شود. لازم به ذکر است که محمدجواد هاشمی نژاد سرکرده یکی از ارگان‌های وابسته به خامنه‌ای موسوم به هابیلیان که در ارتباط تنگاتنگ با مؤسسه پوششی افق نو فعالیت می‌کند نیز مدیریت امور بین‌الملل آستان قدس رضوی را به عهده دارد. (روزنامه حکومتی جام جم – ۷ مهر ۹۵)

نادر طالب زاده و رئیسی

طالب‌زاده کیست؟

نادر طالب‌زاده از عناصر مرتبط با سپاه قدس و از مؤسسین شبکه افق رژیم است که تحت‌عنوان مستندساز و روزنامه‌نگار خط وزارت اطلاعات در جنگ‌روانی علیه مجاهدین را به‌پیش می‌برد. مؤسسه اوج وابسته به سپاه پاسداران نیز تهیه و تولید بخش عمده‌ای از برنامه‌های شبکه تلویزیونی افق که ریاست آن با طالب‌زاده است را بر عهده دارد.

طالب‌زاده تحت‌عنوان مدیر مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد رژیم، علاوه بر در اختیار داشتن امکانات یک وزارت خانه،‌ کنترل و سانسور هرگونه صحنه یا خبر در مخالفت با رژیم در فیلم‌ها و سریال‌ها را قبل از اکران شدن و نمایش به عهده دارد. وی در جریان انتخابات ۹۶ عضو تجمع انتخاباتی وابسته به جناح خامنه‌ای بنام جمنا و از مبلغان تمام‌عیار آخوند جنایتکار رئیسی بود. در مورد سوابق سرکوبگرانه طالب‌زاده، حسن عباسی از چماقداران لباس شخصی رژیم در مورد نقش سرکوبگرانه طالب‌زاده در جریان قیام مردم ایران در سال ۸۸، این‌طور می‌گوید: «مقام معظم رهبری آمد اینجا رسماً ایستاد و گفت آقاجان این عمار یک گروهی از آقایون آقای پناهیان آقای طالب‌زاده آقای جلیلی آقای طائب دوستان دیگه جمع شدند دور همدیگه جریان عمار شکل بگیره متأسفم چاره‌ای نیست باید این‌رو به‌جرئت گفت چرا بعضی از مراجع عظام تقلید در ماجرای فتنه نقش عمار رو ایفا نکردند؟ …» (شبکه حکومتی افق ۱۴/۱۰/۹۵)

طالب زاده - افق نوطالب‌زاده همچنین از مبلغان سینه‌چاک اقدامات تروریستی نیروی قدس و صدور جنگ و تروریسم رژیم به کشورهای منطقه است؛ وی در جمعه‌بازار رژیم در تاریخ ۲۱ دی‌ماه ۹۷ به دخالت‌های جنگ افروزانه رژیم در یمن این‌گونه اعتراف می‌کند: «تهدیدهای سید حسن نصرالله جدی است واقعیت یمن جدی است واقعیت یمن تحول ساز است قصه را عوض خواهدکرد حواستون باشه دعا کنیم اگر برایشون غذا نرساندیم دارو نرساندیم احترام گذاشتیم به محاصره دریایی که عربستان گفته که به‌نظر من قابل‌احترام نیست و امروز ده میلیون نفر در یمن گرسنه هستند و قحطی‌زده هستند نباید ما احترام بگذاریم، مواظب باشیم دعا کنیم که این قصه قصه‌ای ست که همه چی را در منطقه عوض خواهدکرد…» (رادیو تهران ۲۱/۱۰/۹۷)

طالب‌زاده در گفتگویی با خبرگزاری حکومتی فارس در تاریخ ۱۴ بهمن ۹۷ مدعی است که هدف «دعوت از متفکرین غرب و شرق و از کشورهای آمریکا اروپا و روسیه و کشورهای شرقی بوده و (این کنفرانس‌ها)‌ نزدیک به ۱۰ساله که برگزار می‌شه…» (خبرگزاری حکومتی فارس- ۱۴/۱۱/۹۷)

با نگاهی به ترکیب نفرات شرکت‌کننده در کنفرانس‌های برگزارشده توسط مؤسسه پوششی افق نو که تحت‌عنوان به‌اصطلاح متفکرین غرب و شرق صورت گرفته، روشن می‌شود که هدف چیزی جز جذب مزدور و مأمور برای سپاه قدس و کسب اطلاعات از شهروندان خارجی و به‌طور مشخص توجیه عناصر استخدامی رژیم برای فعالیت علیه مجاهدین نیست. در این زمینه اعتراف یکی از چماقداران رژیم بنام حسن عباسی در تاریخ ۱۴ مهر ۹۷ خیلی گویاست:

«… چند روز پیش آمریکا یک کارگروهی تشکیل داده علیه ایران یک کسی بنام هوک را گذاشته رئیسش در وزارت خارجه آمریکا… این داشت حرف می‌زد یک خانم پیرزنی را شما دیدید آمد بالا جلسه را بهم زد… یک خانم به‌اصطلاح انقلابی است و حالا خیلی هم دینی نیست این از مهمان‌های همایش افق نو سال ۹۱ بود، یک همایشی زیر نظر آقای طالب‌زاده برگزار میشه.» که منظورش کسی نیست جز عنصر شناخته‌شده و معلوم‌الحالی بنام مدیا بنجامین.

 بنجامین در نزد رژیم

مدیا بنجامین مدافع سینه‌چاک رژیم

یکی از عناصری که خط و خطوط فعالیت‌هایش علیه مجاهدین و تبلیغ برای رژیم در آمریکا را از مؤسسه پوششی افق نو دریافت می‌کند و اخیراً هم مورد تقدیر ظریف وزیر خارجه رژیم قرارگرفته فردی است به نام مدیا بنجامین که به‌دنبال تبلیغ برای رژیم جنایتکار آخوندی و دفاع از صدور جنگ و تروریسم رژیم تلاش کرد کنفرانس مطبوعاتی برایان هوک را در تاریخ۲۸ شهریور ۹۷ بر هم بزند و به همین خاطر مورد تشویق دو عنصر اطلاعاتی به اسامی پرویز پرستویی و رامبد جوان قرارگرفت که به‌عنوان بازیگر سینما شناخته می‌شوند و جالب است بدانیم که در چند پروژه سینمایی با مؤسسه اوج وابسته به سپاه هم مشغول همکاری هستند.

بنجامین با ظریف و در خبرگزاری فارس

پست های پرستویی و رامبد جوان

اهدای لوح توسط طالب زاده به بنجامینلازم به توضیح است که سازمان اوج همچنین در سال ۹۶ طی مراسمی از این مدافع دوآتشه رژیم تقدیر کرد و نادر طالب‌زاده که از دست‌اندرکاران اصلی سازمان مستندساز اوج وابسته به سپاه است در یک جشنواره فیلم مستند به‌اصطلاح مستقل لوح تقدیر و هدایایی! به او داده است.

بنجامین با روسری نزد رژیممدیا بنجامین که از شرکت‌کنندگان ثابت جلسات و برنامه‌های افق نو برای توجیه مزدوران خارجی رژیم است در یکی از مصاحبه‌هایش که با یک شبکه

دروغ‌پرداز آمریکایی بنام ریل نیوز به تاریخ ۲۶ آذر ۹۷ انجام داده؛ سوزش رژیم حامی خودش از موقعیت مجاهدین و شناخته‌شدگی آلترناتیو رژیم جنایتکار آخوندی را این‌گونه بازتاب می‌دهد:

«… بیایید بگوییم که ما خواهان روابط دیپلماتیک و تجارت با ایران هستیم. بیایید تمامی تلاش‌ها برای حمایت از مجاهدین خلق را خنثی کنیم. من فکر می‌کنم کار زیادی در پیش داریم تا جریان را معکوس کرده و مانع از بروز یک جنگ آتشین شویم، ولی همچنین باید جنگی که در حال حاضر با ایران جریان دارد را هم متوقف کنیم.»

فیلیپ جیرالدی اسطوره!! دفاع از رژیم و ضدیت با مجاهدین

یکی دیگر از به‌اصطلاح متفکرین موردادعای طالب‌زاده که به خدمت رژیم آخوندی درآمده؛ فردیست بنام فیلیپ جیرالدی که فیلیپ جرالدی در کنفرانس افق نوبه‌اعتراف خود طالب‌زاده، با تسهیلات حکومتی برای شرکت در کنفرانس افق نو به ایران رفته و در دفاع از رژیم و ضدیت با مجاهدین به‌اصطلاح اسطوره!! است: «مثلاً یکی از آنها فیلیپ جیرالدی است… در مورد [مجاهدین] خیلی مقاله دارد. ۸ ماه پیش آمد مشهد در کنفرانس افق نو بود. یکی از اسطوره‌ها بود…دعوت ما را هم پذیرفت و وزارت خارجه هم مردانگی کرد و به او ویزا داد آمد اینجا… این یک فضایی هستش که ما هیچ‌وقت امتحان نکردیم… اون آدمی میاد صحبت می‌کنه که اینها رو می‌شناسه خودش عملیاتی بوده…». (شبکه حکومتی افق نو ۱۸/۱۱/۹۷)  

فیلیپ جیرالدی که به‌شدت مدافع سیاست‌های جنگ‌افروزانه و صدور تروریسم رژیم است؛ آنروی سکه این غش وریسه رفتن برای بنیادگرایی وحشی آخوندها که دست‌وپا می‌برند و سی هزار زندانی سیاسی را با یک فتوا قتل‌عام می‌کنند در مصاحبه‌ای با سایت هابیلیان از سایت‌های وزارت اطلاعات در تاریخ ۱۳ مهر ۹۷ ضدیت هیستریکش نسبت به مجاهدین را این‌گونه بروز می‌دهد:‌ «سازمان مجاهدین خلق گروهی تروریستی است که از مارکسیسم الهام گرفته و رهبری مستبدانه‌ای دارد. این سازمان در جوامع اطلاعاتی به کار کردن برای موساد و انجام اقدامات تروریستی در داخل خاک ایران و سایر نقاط معروف است. در حال حاضر با توجه به ظرفیت این گروه در انجام اقداماتی در ایران که می‌تواند منجر به فجایع بدتری شود، تهدید محسوب می‌شود».

فیلیپ جیرالدی حامی سینه‌چاک رژیم که قانون و دستگاه قضای ولایت‌فقیه را در همایش‌هایی مثل افق نو به‌خوبی آموزش‌دیده مشابه بی‌دادگاه‌های ضدشرع آخوندی حکم اعدام مجاهدین را در کمتر از یک دقیقه صادر می‌کند:‌ «قرارگرفتن در طرف دشمن هنگام جنگ می‌تواند خیانت به‌شمار رود و طبق قانون اساسی ایالات‌متحده و همچنین قوانین اغلب کشورهای اروپایی مجازات آن مرگ است.» وی آرزوی در لیست قرارگرفتن مجاهدین برای تحقق امید بربادرفته آخوندها برای نابودی مجاهدین را هم این‌گونه بیان می‌کند:‌ «مجاهدین خلق تا سال ۲۰۱۳ گروهی تروریستی به‌حساب می‌آمد و اکنون نیز باید دوباره در آن لیست قرار گیرد…» (سایت مؤسسه جنایتکار هابیلیان ۱۳/۷/۹۷)

خوب است بدانیم که فیلیپ جیرالدی از این پیش‌تر نیز برای زمینه‌چینی اقدامات تروریستی رژیم علیه مجاهدین در مصاحبه‌هایش با سایت‌های تابعه نیروی تروریستی قدس به‌دروغ مدعی شده‌بود که ترور دانشمندان هسته‌ای رژیم کار مجاهدین بوده است. (خبرگزاری دفاع مقدس و اسلام تایمز وابسته به نیروی تروریستی قدس ۹/۹/۹۵)

همان‌گونه که فوقا اشاره شد مؤسسه جنایتکار هابیلیان در جریان برگزاری ششمین کنفرانس افق نو در مشهد که در اردیبهشت ۹۷ برگزار شد؛ هابیلیان از ارگان‌های سرکوبگر وابسته به خامنه‌ای که همکاری فعالی با افق نو در برگزاری همایش‌های پوشالی و توجیه مستخدمین خارجی جذب‌شده دارد نیز برای تبلیغ و توزیع کتاب علیه سازمان و همچنین توجیه مستخدمین خارجی رژیم برای مخدوش کردن چهره مجاهدین در کشورهای غربی شرکت داشت.

سایت مؤسسه جنایتکار هابیلیان دراین‌باره می‌نویسد: «بنیاد هابیلیان باهدف معرفی ایران به‌عنوان قربانی تروریسم و همچنین شناساندن گروهک‌های تروریستی به‌خصوص [مجاهدین] به شرکت‌کنندگان این کنفرانس فعالیت‌های متنوعی انجام داد که بسیار تاثیرگذار بود. ارائه کتاب‌های «مجاهدین خلق بدون روتوش» و «مجاهدین خلق در اسناد بین‌الملل» که توسط بنیاد هابیلیان به زبان انگلیسی تالیف و منتشر شده به مهمانان و شخصیت‌های فعال خارجی در این کنفرانس یکی از اقدامات موثر هابیلیان بود که با استقبال زیاد مواجه شد چراکه این کتاب‌های ارزشمند حاوی اسنادی از جنایات گروهک تروریستی [مجاهدین] است که سازمان‌های بین‌المللی آن‌ها را منتشر کرده‌اند». (سایت هابیلیان از شعبه های وزارت بدنام ۲۵/۲/۹۷)

مؤسسه جنایتکار هابیلیان همچنین اعتراف می‌کند که این به‌اصطلاح همایش «با همکاری حوزه هنری خراسان رضوی» برگزارشده که البته منظورش همان نهادی است که در آستان قدس با مسئولیت دژخیم هاشمی نژاد برای پشتیبانی و تأمین مالی این قبیل فعالیت‌های غیرقانونی و تروریستی در راستای اهداف نیروی تروریستی قدس ایجاد شده‌است.

شرکت هابیلیان در کنفرانس افق نو

روشن است که هدف «حضور پررنگ» هابیلیان در این به‌اصطلاح کنفرانس که دژخیم هاشمی نژاد روی آن تأکید و به شرکت خودش به‌عنوان سخنران ویژه اشاره می‌کند چیزی نیست جز توجیه مستخدمین خارج کشوری رژیم و فراهم کردن زمینه شیطان‌سازی و تروریسم علیه مجاهدین.

واقعیت سرسخت اما این است که آنچه طی این سالیان همواره روی میز رژیم بوده آلترناتیو و نیروی محوری آن یعنی سازمان مجاهدین خلق است که خود رژیم بهتر از هر کس می‌داند که تنها جریان جدی برای سرنگونی این رژیم است. از طرف دیگر وحشت از موج اقبال اجتماعی بخصوص جوانان نسبت به مجاهدین نیز خواب راحت را از چشمان رژیم ربوده؛ لذا به هر وسیله‌ای برای مقابله با مجاهدین متوسل می‌شود؛ از تلاش برای مخدوش کردن چهره مجاهدین با استفاده از جنگ‌روانی و شیطان‌سازی گرفته تا توطئه ترور و نابودی آنها. از ایجاد مؤسسات پوششی مانند افق نو و برگزاری همایش و کنفرانس با استفاده از امکانات نامحدود دولتی تا تولید فیلم و مستند و سریال و… تا استخدام مزدور برای سپاه قدس به‌منظور عملی کردن توطئه‌های تروریستی‌اش علیه مجاهدین که البته تاکنون راه بجایی نبرده و جز غرق شدن هرچه بیشتر رژیم در بحران‌های لاعلاج و پیشروی شتابان مقاومت و کانون‌های شورشی در مسیر سرنگونی تمام‌عیار این رژیم نتیجه دیگری نداشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.