سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعلام رسمی تحریم‌های آمریکا علیه دیکتاتوری آخوندی

0 32

اعلام رسمی تحریم‌های جدید آمریکا

علیه دیکتاتوری آخوندی

توسط وزرای خارجه و خزانه‌داری ایالات متحده

یکشنبه ۱۳ آبان

تحریم‌های جامع نفتی و بانکی علیه رژیم اجرایی می‌شود

۷۰۰ مهره و نهاد رژیم آخوندی

توسط دولت آمریکا در فهرست سیاه تحریم‌ها

لیست گذاری میشوند

هرکس با مهره‌های تحریم شده رژیم معامله داشته باشد

مشمول تحریم می‌شود

وزیر خزانه‌داری آمریکا:

واشینگتن قصد دارد رژیم ایران را

از شبکه بانکی سوئیفت قطع کند

فاکس نیوز:

کاخ سفید اعلام کرد تحریم‌های علیه رژیم ایران

شدید ترین تحریم‌ها علیه این رژیم است

آسوشیتدپرس:

وزرای خارجه و خزانه‌داری آمریکا گفتند:

تحریم‌ها تا زمانی که رژیم ایران خواسته‌هایی شامل

توقف تروریسم، توقف مداخله نظامی در سوریه

و توقف کامل توسعه اتمی و موشک بالستیک را

برآورده نکند، ادامه خواهد یافت

روز جمعه، دولت آمریکا در آستانه تاریخ رسمی بازگشت تحریم‌های نفتی علیه دیکتاتوری آخوندی در پنجم نوامبر، اعلام کرد که تمامی تحریم‌های رفع شده در دوران برجام مجدداً از سر گرفته می‌شوند و هم‌زمان ۷۰۰ مهره و نهاد رژیم را به لیست سیاه تحریم‌ها اضافه کرد.

همزمان رئیس جمهور آمریکا نیز اعلام کرد: تحریم‌های ۵نوامبر در راهند.

کاخ سفید در پیامی در روز جمعه اعلام کرد: رئیس‌جمهور دونالد ترامپ تمامی تحریم‌هایی را که طبق توافق اتمی غیر قابل قبول (با رژیم) ایران رفع شده بود،را مجدداً برقرار می‌کند.

کاخ سفید تأکید کرد: ایالات متحده سخت‌ترین تحریم‌ها تاکنون را علیه (رژیم) ایران اعمال می‌کند که بسیاری از بخش‌های حیاتی این رژیم فاسد را هدف قرار می‌دهند.

مایک پمپئو وزیر خارجه و استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا با برگزاری یک کنفرانس خبری با خبرنگاران رسانه‌های مختلف اعلام کردند که آمریکا می‌خواهد رژیم ایران را از سیستم بانکی جهانی قطع کند.

آسوشیتدپرس گزارش داد: دولت آمریکا بازگشت تمامی تحریم‌هایی را که تحت توافق اتمی رفع شده بود، اعلام کرد.

این تحریم‌ها شامل بخش‌های کشتی‌رانی، مالی و انرژی می‌شود. این دومین مجموعه مجازات‌هایی است که از زمان خروج دونالد ترامپ از توافق اتمی در ماه می…. اعمال خواهد شد.

تحریم‌هایی که روز دوشنبه اجرایی می‌شود، کشورهایی که واردات نفت (رژیم) ایران متوقف نکنند و شرکت‌های خارجی را که با نهادهای لیست‌گذاری‌شده (این رژیم) تجارت می‌کنند، مجازات خواهد کرد.

هشت کشور معافیت دریافت خواهند کرد تا بتوانند به‌طور موقت نفت (رژیم) ایران را وارد کنند.

… مایک پمپئو و استیون منوچین گفتند… تحریم‌ها تا زمانی که (رژیم) ایران خواسته‌هایی شامل توقف تروریسم، توقف مداخلات نظامی در سوریه و توقف کامل توسعه اتمی و موشک بالستیک را برآورده نکند، ادامه خواهد یافت.

در کنفرانس خبری روز جمعه وزرای خارجه و خزانه‌داری آمریکا، مایک پمپئو در سخنان خود گفت، هدف اعمال مجدد تحریم‌ها این است که «این رژیم از منابع مالی که برای گسترش مرگ و نابودی در سراسر جهان استفاده می‌کند، محروم شود… هدف نهایی ما این است که (رژیم) ایران را وادار کنیم برای همیشه از فعالیت‌های یاغی‌گرایانه خود که به‌خوبی مستند شده است… دست بکشد».

خبرگزاری فرانسه: ۹۷۰۸۱۱

مقامات آمریکا گفتند بزودی جزئیات این کلان ضربه بر رژیم آخوندها که این رژیم را در معاملاتش با کشورهای دیگر جهان بشدت در تنگنا قرار داده وفلج می‌کند، اعلام خواهند کرد.

روز پنجشنبه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دراین رابطه اعلام کرد از روز پنجم نوامبر تحریم‌های رژیم حاکم برایران، به‌طور کامل از سرگرفته خواهد شد واین تحریم‌ها، بخش‌های نفت و انرژی، کشتیرانی، کشتی سازی، بیمه و نقل و انتقالات پول با بانک مرکزی رژیم ایران را هدف قرار میدهند.

وی افزود: رژیم ایران اصلیترین کشور حامی تروریسم در جهان است و سران فاسد حکومت ایران درآمدهای نفتی را برای تروریسم و برنامه‌های موشکی و اتمی هزینه می‌کنند، نه برای مردم ایران که قربانیان این رژیم هستند.

بلومبرگ در این رابطه گزارش داد: پمپئو به خبرنگاران گفت…، معافیت از تحریم‌ها به کشورهایی داده می‌شود که نشان داده‌اند، «اقدامات مهمی» را در راستای کاهش واردات نفت از (رژیم) ایران و رساندن آن به صفر، به عمل آورده‌اند. از میان هشت کشور مذکور، شش کشور به میزان بسیار کم‌تری نفت وارد خواهند کرد و دو کشور دیگر (وارداتشان را) به نزدیک صفر خواهند رساند….

استیون منوچین در این کنفرانس خبری اعلام کرد، واشینگتن قصد دارد رژیم ایران را از شبکه بانکی سوئیفت قطع کند… اگر سوئیفت تبادلات مالی از نهادهای مشخص لیست‌گذاری شده رژیم ایران را بپذیرد، مورد تحریم قرار خواهد گرفت.

منوچین اضافه کرد، نهادهای ایرانی هم‌چنان قادر خواهند بود از سوئیفت برای تبادلات انسان‌دوستانه استفاده کنند؛ اما «بانک‌ها باید بسیار مراقب باشند که این اقدامات» پوششی برای تأمین مالی تروریسم و سایر اعمال منفی رژیم ایران نباشد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: ایالات متحده «مصمم است تضمین کنند که جریان مالی بین‌المللی به خزانه رژیم ایران، متوقف شود».

وی گفت، آمریکا به‌نحوی تهاجمی تحریم‌ها علیه رژیم ایران را اعمال خواهد کرد.

فاکس‌نیوز گزارش داد: کاخ سفید اعلام کرد این تحریم‌ها شدید تحریم‌های علیه این رژیم است

فاکس‌نیوز گفت: مقام‌های کاخ سفید این تحریم‌ها را فلج‌کننده‌ترین تحریم‌های اعمال‌شده تاکنون علیه (رژیم) ایران می‌نامند…

مایک پمپئو گفت که این تحریم‌ها قلب اقتصاد (رژیم) ایران را هدف قرار خواهد داد و بسا سخت‌تر از هر تحریمی است که پیش از این علیه (رژیم) ایران اعمال شده است.

روز دوشنبه آمریکا تحریم‌ها را مجدداً علیه بخش نفتی، کشتی‌رانی و بانکی رژیم ایران برقرار خواهد کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید، ایالات متحده روز دوشنبه بیش از ۷۰۰ (نفر و نهاد) را به فهرست تحریم‌های آمریکا اضافه خواهد کرد.

مایک پمپئو گفت که آمریکا موفق شده صادرات نفت (رژیم) ایران را به میزان حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش بدهد… این امر در حالی محقق شده که قیمت نفت در بازار جهانی افزایش پیدا نکرده است.

… هم‌چنین وزیر خزانه‌داری گفت که هر بانکی که تحت تحریم قرار داشته باشد، قادر به انجام مبادلات (از طریق) سوئیفت نخواهد بود.

فاکس‌نیوز هم‌چنین گزارش داد: وزیر خارجه مایک پمپئو و وزیر خزانه‌داری استیون منوچین تحریم‌ها بر بخش‌های کشتی‌رانی، مالی و انرژی (رژیم) ایران را اعلام کردند. این تحریم‌ها به‌طور خاص صادرات نفت خام (رژیم) ایران را هدف قرار خواهد داد و کشورهایی را که واردات نفت (از این رژیم) را متوقف نکنند… مجازات خواهد کرد.

به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه رژیم آخوندی شرکت دولتی «زاروبیش نفت» روسیه اعلام کرد همکاری خود را با این رژیم متوقف می‌کند.

رویترز گزارش داد، شرکت دولتی «زاروبیش نفت» روسیه پیش از این برای توسعه دو میدان نفتی آبان و پایدار غرب با شرکت نفت در ایران قرارداد امضا کرده بود. ارزش این قرارداد ۶۷۴ میلیون دلار بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.