اعلام آمادگی مایک پنس معاون رئیس‌جمهور امریکا بر عدم تحمل بکارگیری مجدد سلاح شیمیایی علیه مردم سوریه توسط امریکا

16
معاون رئیس‌جمهور آمریکا

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در اجلاس سران کشورهای قارة آمریکا با تأکید بر پشتیبانی تمام‌عیار حکومت آخوندی از دیکتاتور سوریه درباره حمله به مواضع اسد گفت:«ما یک پیام روشن و واضح به رژیم سوریه منتقل کردیم: ایالات متحده و متحدانش بکارگیری تسلیحات شیمیایی علیه مردان، زنان و کودکان بی‌گناه را تحمل نخواهند کرد و ما آماده‌ایم تا از هرگونه استفادة مجدد تسلیحات شیمیایی توسط رژیم اسد جلوگیری کنیم».

وی افزود: «ما در پاسخ به بکارگیری وحشتناک تسلیحات شیمیایی توسط اسد علیه شهروندان (سوری) اقدام کردیم؛ حمله‌یی که وجدان جهان را وحشت‌زده کرد و تکان داد… همان‌طور که رئیس‌جمهور ترامپ گفت، اینها «جنایت‌های یک هیولا» بود و ما همراه با متحدانمان در واکنش به این «بربریت و بی‌رحمی» اقدام کردیم… حمله نیروهای آمریکا، انگلستان و فرانسه مؤثر، خردکننده و موفقیت آمیز بود».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا هم‌چنین گفت:

«همان‌طور که رئیس‌جمهور ترامپ روشن ساخت، کشور ما آماده است تا به «این پاسخ استمرار ببخشد، تا زمانی که رژیم سوریه، استفاده از مواد ممنوعة شیمیایی را کنار بگذارد». برای اسد و اربابانش عاقلانه نیست که اراده و توانمندی‌های قوای مسلح ایالات متحده را به آزمایش بکشند…

رئیس‌جمهور هم‌چنین پیامی را به دو حکومتی فرستاد که بیش از همه مسئول «حمایت، تجهیز و تأمین مالی رژیم جنایتکار اسد» هستند، روسیه و (رژیم) ایران….»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here