اعطای جایزه بین‌المللی مدال طلای خانه هنرمندان در ایتالیا به رضا اولیا هنرمند عضو شورای ملی مقاومت ایران

25
جایزه بین_المللی مدال طلای خانه هنرمندان در ایتالیا

طی جلسه‌یی در دانشگاه رم، جایزه بین‌المللی مدال طلای خانه هنرمندان در ایتالیا، به رضا اولیا مجسمه‌ساز و هنرمند عضو شورای ملی مقاومت ایران تعلق گرفت.

روز جمعه ۱۳ آوریل در جلسه‌یی در آمفی‌تئاتر دانشگاه رم، با حضور معاون وزیر فرهنگ ایتالیا و رئیس و اعضای هیأت‌رئیسه خانه هنرمندان در این کشور، مدال طلای بین‌المللی هنرمندان به آقای رضا اولیا مجسمه‌ساز و هنرمند عضو شورای ملی مقاومت اهدا شد.

در این جلسه که شماری از شخصیت‌های فرهنگی، شامل خبرنگاران، کارگردانان و هنرمندان ایتالیا در آن حضور داشتند، از طرف خانه هنرمندان ایتالیا در قدردانی از آقای رضا اولیا، به‌خاطر نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی که از مبارزات زنان ایران علیه دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران خلق کرده، مدال طلای امسال به او تعلق گرفت.

رضا اولیا هنگام دریافت لوح تقدیر و مدال طلای خانة هنرمندان طی سخنان کوتاهی گفت: از زمانی که دانشجو بودم و در دانشکده هنرهای دراماتیک رم مشغول به تحصیل شدم، به‌دنبال آن بودم که با آثارم بتوانم صدای مردم تحت ستم کشورم باشم.

در کشور من ایران متأسفانه یک رژیم ضد هنر و ضد فرهنگ حاکم است و طی این سال‌ها با از بین‌بردن تمامی آثار هنری و فرهنگی مانع پیشرفت کشور من شده است؛ همان‌طور که می‌دانید بسیاری از آثار هنری من به مردم کشورم ایران اختصاص داده شده و تلاش کرده‌ام با نشان‌دادن درد و رنج و فداکاری‌هایی که طی این سالیان متحمل شده‌اند خواستة آنان را برای صلح و آزادی برجسته کنم رضا اولیاء گفت: قطعا که این جایزه، مشوق من در ادامه کارهای هنری و اجتماعی ام می باشد بخصوص در ارائه فرهنگ کشورم یعنی ایران که متاسفانه سال‌هاست توسط یک رژیم ضد فرهنگ که نافی هرگونه فعالیت فرهنگی و هنری است به نابودی کشیده شده است.

در پایان می‌خواستم این لوح تقدیر و مدال طلا را به زندانیان سیاسی کشورم ایران تقدیم کنم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here