اعضای سنای آمریکا در حال گفتگو با دولت ترامپ برای اعمال تحریم‌های جدید و شدید ترعلیه رژیم آخوندی هستند.

142

به گزارش روزنامة واشینگتن‌پست، اعضای سنای آمریکا در حال گفتگو با دولت ترامپ برای اعمال تحریم‌های جدید و شدید ترعلیه رژیم آخوندی هستند.

واشینگتن‌پست در شروع گزارش خود می‌نویسد که اقدامات اولیة دونالد ترامپ علیه رژیم، قانون‌گذاران جمهوری‌خواه را راضی نکرده و آنها وعده می‌دهند که با پیگیری تحریم‌های کنگره، او را وادار به افزایش فشار بر رژیم کنند.

سناتور باب کورکر رئیس کمیتة روابط خارجی سنای آمریکا در این زمینه، گفت: «من خواهان اتفاقات بسیار بیشتری هستم»…

واشینگتن‌پست با اشاره به استقبال نمایندگان سنای آمریکا از تحریم‌های جدید دولت ترامپ علیه رژیم، اضافه کرد: «با این حال، قانون‌گذاران (آمریکایی) خواهان رویکرد همه‌جانبه‌تری هستند که (رژیم) تهران را با تحریم‌های الزام‌آور هدف قرار بدهد و نه تنها برنامة موشکی، بلکه هم‌چنین تهدیدات سایبری، جاسوسی و فعالیت‌های سپاه پاسداران را نشانه برود… سال گذشته (میلادی) کورکر به‌همراه سناتورها مارکو روبیو، رابرت منندز و جو مانچین برای پرداختن به همین موضوعات، یک لایحة تحریم را (علیه رژیم) ایران ثبت کردند. (باب کورکر) قصد دارد امسال، آن‌را دست‌کم به‌عنوان یک الگو، برای توسعة تحریم‌ها علیه (رژیم) ایران احیا کند. وی گفت که هم‌چنین با دولت (ترامپ) دربارة راه‌های تمدید «یک‌جانبة» برخی از ممنوعیت‌ها تحت توافق اتمی… گفتگو می‌کند تا «تأثیرات آن‌چه بر سر آن مذاکره شده است، به‌طور واقعی تغییر داده شود».

به نوشتة واشینگتن‌پست، بخشی از گفتگوهای باب کورکر با دولت ترامپ روی یافتن گزینه‌هایی متمرکز است که باعث شود رژیم آخوندی هرگز به نقطه‌یی نرسد که حتی به‌طور تکنیکی قادر به تولید بمب اتمی باشد؛ امری که اوباما گفته است، در ۱۳ تا ۱۵ سال بعد، می‌تواند امکان‌پذیر باشد.

رئیس کمیتة روابط خارجی سنای آمریکا، گفت: «مراحل متعددی وجود دارد که می‌توانیم از آن عبور کنیم تا به‌طور واقع این توافق از دیدگاه ما، در مکانی تماماً متفاوت قرار گیرد».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here