اعدام جمعی حداقل ده زندانی در زندان گوهردشت کرج

494

ژخیمان خامنه‌ای بامداد امروز چهارشنبه ۱۴تیر حداقل ده زندانی را در زندان گوهردشت کرج به‌طور جمعی بدار آویختند. یکی از اعدام شدگان عباس یوسفی‌پور نام داشت که پیش از این در یک درگیری به دستور گرداننده داخلی زندان به نام داریوش امیریان به‌شدت مضروب و به بیمارستان منتقل شده بود. اسامی چهار تن از این زندانیان عبارتند از: قهرمانعلی عباس پور، رضا نیعتی، سیدمحمد سید عبدالله و عباس یوسفی پور

رژیم ضدبشری آخوندی همچنین صبح روز سه‌شنبه ۱۳تیر یک زندانی را در زندان قائمشهر بدار آویخت.

عباس یوسفی پور

بیشتر بخوانید

اعدام جمعی ۷ زندانی در زندان گوهردشت کرج از جمله دو زن

رژیم ضدبشری آخوندی سحرگاه روز ۱۳اردیبهشت ۹۶ حداقل ۷ زندانی از جمله دو زندانی زن را به‌طور جمعی در زندان گوهردشت کرج بدار آویخت.

اسامی چند تن از زندانیان اعدام شده که روز شنبه ۹ اردیبهشت به سلول انفرادی منتقل شدند عبارتند از: علی مالکی، شایان شاد دل، آرش (محمود) بیات، علی جعفری و محمد جگرکی، به همراه دو زن که هویت آنها مشخص نیست.

ایران: اعدام جمعی هشت تن در زندان و یک اعدام در ملأ عام

رژیم ضدبشری آخوندی در روز ۲ اردیبهشت یک جوان ۲۱ساله را در شهر بابل در ملأعام بدار آویخت. در روز ۳۰ فروردین (۱۹ آوریل) نیز هشت زندانی را در زندان گوهردشت کرج به‌طور جمعی بدار آویخت. محسن بابایی ۲۹ ساله لیسانس رشته حسابداری و متاهل در میان اعدام شدگان بود که به‌خاطر شخصیت و رفتار انسانی‌اش در بین زندانیان از محبوبیت برخوردار بود. شماری از اعدام شدگان نیز پیش از این چندین بار برای اجرای اعدام به سلولهای انفرادی و به پای چوبه‌دار منتقل شده بودند. شماری از زندانیان سیاسی در اعتراض به این اعدامهای وحشیانه دست به اعتصاب‌غذا زدند.

در روز ۳۱ فروردین نیز یک زندانی پس از تحمل هشت سال حبس در زندان بروجرد بدار آویخته شد. اعدام سه زندانی در زندانهای شیراز و تبریز در روز ۲۹فروردین و اعدام یک زندانی در روز ۲۷ فروردین در زندان مرکزی بندرعباس از دیگر جنایتهای روزهای اخیر است.

اعدام جمعی ۶ زندانی در بیرجند

رژیم ضدبشری آخوندی صبح روز پنجشنبه ۲۸بهمن ۹۵، شش زندانی را به‌طور جمعی در زندان مرکزی بیرجند بدار آویخت. یکی از زندانیان اعلام شده حمید مالکی نام داشت که متأهل و دارای یک فرزند و از هموطنان بلوچ بود.

دژخیمان خامنه‌ای این زندانیان را روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۹۵ جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلول انفرادی منتقل کردند.

به این ترتیب شمار اعدام طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به ۳۲تن رسیده است. این زندانیان در زندانهای کرج، سمنان، میناب، بیرجند و زاهدان اعدام شدند.

اعدام جمعی ۱۲ زندانی در زندان گوهردشت کرج

رژیم ضدبشری آخوندی صبح روز ۲۷ بهمن ۹۵، در یک اعدام جمعی جنایتکارانه ۱۲زندانی را در زندان گوهردشت کرج بدار آویخت.

اسامی سه تن از اعدام شدگان عبارتند از:

فرزاد تقوی، میرمحمد موسوی و یوسف محمدی

این زندانیان در روزهای اخیر از بند ۱۰ زندان گوهردشت به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند. از اسامی و مشخصات سایر اعدام شدگان هنوز اطلاعی در دست نیست.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here