سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعتصاب کسبه و بازاریان شهرهای مختلف و بازداشت شمار زیادی از بازاریان تهران

0 19

قیام ایران-شماره ۱۹۰

فراخوان خانم رجوی به حمایت عمومی از اعتصابیون و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان

به‌دنبال عبور نرخ دلار از مرز ۱۲۰۰۰ تومان روز دوشنبه ۸ مرداد بسیاری از بازاریان و کسبه در تهران و شهرهای مختلف در اعتراض به وضعیت فاجعه بار اقتصاد کشور و نابودی داراییهایشان دست به اعتصاب زدند و از باز کردن محل کسب خود خودداری کردند.

در تهران بازارهای طلافروشان، فرش فروشان، آهن و مصالح ساختمانی، پاساژهای علاءالدین و چارسو، تولیدگران و کسبه بازار شهر ری و شوش و بازار کفاشان در خیابان ۱۵خرداد و میدان توپخانه دست به اعتصاب زدند.

نیروهای سرکوبگر اعم از انتظامی و سپاه و آدمکشان لباس شخصی در هراس از گسترش اعتراضات به طور فشرده در داخل پاساژهای بازار بزرگ تهران و میدانها و خیابانهای مرکزی تهران و اطراف بازار تهران و میدان شوش و خیابان سیروس و میدان ونک و انقلاب و چهار راه ولی عصر و مناطق مغازه‌های صرافی چون توپخانه، میدان فردوسی و چهار راه استانبول و خیابان منوچهری مستقر شده بودند. آنها بازاریان را برای باز کردن مغازه‌هایشان مورد تهدید و تحت فشار قرار می دادند. شماری از بازاریانی که از بازکردن مغازه هایشان سر باز زدند همچنین شماری از صرافها در خیابان فردوسی و منوچهری بازداشت شدند.

در تبریز بازار طلا و جواهر امیرکبیر در اعتصاب بود. در قشم و کرج و رشت و بندرعباس و قزوین و تاکستان نیز بخش زیادی از بازاریان دست به اعتصاب زده و مغازه های خود را بستند.

در مشهد بازاریان در اعتراض به دو برابر شدن اجاره غرفه ها دست به اعتصاب زدند. در اصفهان بازار ابزار‌آلات ماشین از روز یکشنبه هفتم مرداد اعتصاب کرده و دست از کار کشیدند.

خانم مریم رجوی با درود به بازاریان و کسبه اعتصابی در تهران و شهرهای مختلف که علیه سیاستهای مخرب و چپاولهای نجومی و نهادینه شده توسط خامنه ای و روحانی و پاسداران دست به اعتراض زده اند، عموم هم‌میهنان به ویژه جوانان دلیر را به حمایت از اعتصاب بازاریان فرا خواند. وی از عموم مراجع بین المللی خواست که برای آزادی بازداشت شدگان اقدام فوری به عمل آورند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹مرداد ۱۳۹۷ (۳۱ ژوییه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.