سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعتصاب سراسری کامیونداران در ۳۰۰ شهر میهن؛ دستاوردها و چالشها

0 21

اعتصاب یعنی چه؟

اعتصاب دست از کار کشیدن گروهی گفته می‌شود که برا ی خواسته‌ یا خواسته‌هایی انجام می‌شود. هدف از اعتصاب رسیدن به خواسته‌هایی است که بدون اعتصاب محقق نمی‌شود، اعتصاب یک شیوه‌ٔ مبارزه برای رسیدن به خواستی است که هر گروهی دارد، یعنی اعتصاب‌کنندگان بقیه راهها را رفتند اما جواب نگرفتند، از مذاکره و درخواست و چانه‌زنی و…

پس اعتصاب یک شیوه‌ٔ قانونی برای به‌دست آوردن حق و حقوق می‌باشد، حقوقی کاملا مشروع و پایه‌ای.

اعتصاب در همه‌ٔ جهان یک شیوه‌ٔ شناخته شده برای به‌دست آوردن امتیازاتی است که از گروهی دریغ شده است.

اما اعتصاب در زیر حاکمیت دیکتاتوری معنی دیگری دارد، به‌خصوص دیکتاتوری آخوندی که تلاش می‌کند جامعه را در خودش فرو ببرد، اعتصاب یعنی اعتراض و قد برافراشتن در مقابل دیکتاتور، یعنی مقهور نشدن در مقابل دیکتاتور، یعنی مقهور کردن و مبهوت کردن خامنه‌ای و دستگاه سرکوبش.

از ابتدای مهر کامیون‌داران با فراخوان قبلی وارد اعتصاب شدند که از کم و کیف اون به‌خوبی اطلاع دارید که تقریباً تمام ایران و شهرها رو دربرگرفت و در ۳۰۰شهر گسترش پیدا کرد.

این تازه در حالی بود که رژیم در آماده‌باش بود، نمایش قدرت بسیج به‌پا کرده بود، که ته اون هم خامنه‌ای در روز ۱۲مهر در ورزشگاه آزادی سخنرانی کرد، با وجود اعلام و فراخوان قبلی و با وجود آماده‌باش رژیم، این اعتصاب پیش رفت نه یکی دو روز بلکه ۲۲روز که به‌واقع هر روزش یک جنگ و نبرد با این رژیم بود.

این اعتصاب یک گام عملی و یک نمایش قدرت کامیون‌داران در برابر حاکمیت آخوندی بود. وقتی فراخوان از قبل داده می‌شود، رژیم هم بسیج می‌کند و با انواع روشها تا جلوی اعتصاب را بگیرد اما مطلقاً شکست خورد.

در اعتصاب کامیون‌داران می‌بینیم که پوسته‌ای شکست، مرحله و مدار عوض کرد، چرا؟ باید ببینیم ویژگی اصلی این اعتصاب چی بود؟

بیشتر بخوانید لینک به منبع –برگرفته از سایت مجاهد 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.