سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعتصاب سراسری معلمان در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی‌شان

0 14

قیام ایران-شماره ۲۲۲

از صبح روز سه‌شنبه ۲۲ آبان (۱۳نوامبر)، معلمان شریف در یک اعتصاب سراسری از حضور در کلاسهای درس خودداری کردند و در مدارس دست به تحصن زدند.

این اعتصاب در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای سرکوبگر بعد از تحصن سراسری ماه گذشته معلمان با دستگیری و احضار معلمان و انواع تهدیدها تلاش کردند آن‌ها را مرعوب سازند.

معلمان در اعتراض به سرکوب و زندانی کردن معلمان، وضعیت وخیم معیشتی، تورم افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید، دست به اعتصاب زده و خواستار رفع تبعیض علیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته هستند.

این حرکت اعتراضی علاوه بر تهران در شهرهای مختلف ازجمله اصفهان، اهواز، کرمانشاه، کرج، ایلام، اردبیل، بانه، سقز، جلفا، بابل، ساری، شهریار، یزد، کرج، مریوان، ایوان غرب، همدان، سنندج، شهرکرد، چابکسر، شیراز، لامرد، همایون شهر، ساوه، شهرستان جم، بوشهر و … برگزار شد.

در بسیاری از شهرها مانند مریوان، دیواندره، سنندج، شیراز و اصفهان دانش آموزان به اعتصاب معلمان پیوستند. در سنندج نیز اولیای دانش آموزان از اعتصاب معلمان حمایت کردند.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به معلمان و فرهنگیان آزاده‌ای که برای دستیابی به حقوق حقه خود دست به تحصن زده‌اند، عموم مردم به‌جان‌آمده به‌ویژه جوانان را به همبستگی با آنان فرا‌خواند و گفت:‌ دیکتاتوری ضد فرهنگی و ضد ایرانی آخوندها فرهنگ و آموزش‌وپرورش را به نابودی کشانده است. وضعیت فاجعه‌بار معلمان شاغل و بازنشسته محصول سیاست‌های چپاولگرانه و سرکوبگرانه رژیم ضد فرهنگی آخوندهاست و تا این رژیم بر سرکار است وخیم‌تر هم می‌شود. رژیمی که تنها شکنجه و اعدام، جنگ و تروریسم، فقر و بیکاری و فساد و چپاول برای مردم ایران به ارمغان آورده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ آبان ۱۳۹۷ (۱۳نوامبر ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.