سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعتصاب سراسری رانندگان کامیون،اعتراضات کشاورزان و دیگر محرومان

0 35
قیام ایران-شماره ۲۴۱

رانندگان خودروهای سنگین و کامیونداران روز سه‌شنبه ۴ دی (۲۵دسامبر) چهارمین روز از پنجمین دور اعتصاب خود طی شش ماه گذشته را پشت سر گذاشتند.

این اعتصاب در اعتراض به گرانی و نبود قطعات یدکی، پایین بودن کرایه‌ها و عملی نشدن وعده‌های فریبکارانه رژیم صورت می‌گیرد. این اعتصاب به‌رغم تدابیر سرکوبگرانه، بسیاری از شهرهای کشور ازجمله تهران، ساری، نکا، مشهد، اهواز، هفتگل، اصفهان، سنندج، سقز، سلماس، تبریز، ارومیه، دورود، کنگاور، بوشهر، بندر موسوم به خمینی، بندرعباس، ملایر، یزد، اردکان، ساوه، مهران، چابهار، قزوین، قم، سلفچگان، بوشهر، چرمهین، نیشابور، شاهرود، سبزوار را در برگرفته است.

از سوی دیگر تظاهرات و اعتراضات خانواده کارگران دستگیرشده فولاد اهواز برای دومین روز متوالی در این شهر ادامه یافت، کودکان خردسال با پلاکاردهایی که روی آن نوشته بود پدرم را آزاد کنید در این تظاهرات شرکت داشتند.

همزمان رانندگان دستگاه‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران در اهواز در اعتراض به پایین بودن دستمزد و پرداخت نکردن ۹ماه حقوق معوقه‌شان برای سومین روز دست به اعتصاب و تجمع زدند.

در روز سه‌شنبه اعتراضات کشاورزان محروم ورزنه (اصفهان) نیز به‌منظور گرفتن حقابه‌شان ادامه یافت. آن‌ها که با خانواده‌هایشان همراهی می‌شدند،‌ شعار می‌‌دادند: روحانی دروغگو، زاینده‌رود ما کو؟ حقآبه را اگر ندهید تن به شهادت می‌دهیم؛ درود بر کشاورز مرگ بر ستمگر؛ می‌ایستیم می‌جنگیم حقآبه رو می‌گیریم.

تجمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته تبریز در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی‌شان با شعارهای فریاد، فریاد، از این‌همه بیداد، کارگر معلم اتحاد، تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم و تجمع کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوقشان در محوطه کارخانه؛ تجمع کارگران پروژه ساخت «قطار شهری اهواز» در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۹ماه حقوق عقب‌افتاده و بی‌اعتنایی رژیم به زندگی محنت‌بارشان؛ تجمع کارگران شرکت سیمان در نائین و مسجدسلیمان در اعتراض به پرداخت نشدن پنج ماه حقوق و واریز نشدن دو ماه حق بیمه‌هایشان و نداشتن امنیت شغلی؛ تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوس‌های حمل‌ونقل شهری، در مقابل سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های رژیم در تهران؛ اعتصاب رانندگان شرکت فرادیس قزوین در اعتراض به جریمه‌های ناعادلانه؛ اعتصاب کارگران ایستگاه گاز و کارگران شرکت آریا استیل اروند در اندیمشک، کارگران شهرداری آبادان و نیروگاه برق نوشهر در اعتراض به پرداخت نشدن ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده‌شان؛ تجمع جوانان تحصیل‌کرده جویای کار در پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس در بهبهان در اعتراض به استخدام نکردن نیروهای بومی؛ تجمع و اعتراضات غارت شدگان توسط مؤسسات کلاهبرداری کاسپین و پدیده وابسته به سپاه پاسداران و ارگانهای سرکوبگر در تهران، مشهد، پارس‌آباد مغان و رشت؛ از دیگر اعتراضهای روزهای اخیر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴دی ۱۳۹۷ (۲۵دسامبر۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.