اعتصاب رانندگان کامیون زحمتکش و غیرتمند در ۶۵ شهر از ۲۴ استان کشور

9
فراخوان به آزادی فوری همه کارگران

اعتصاب رانندگان کامیون – روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، اعتصاب کامیونداران همچنان ادامه داشت. کامیونداران در شهرهای، گرگان، زنجان، سیرجان، شیراز، فاروق، کازرون، مرودشت، میرجاوه، یزد، تهران , بندرعباس، بندر موسوم به خمینی و پایانه مرزی پرویزخان به اعتصاب خود ادامه دادند.

این اعتصاب تاکنون در ۶۵ شهر از ۲۴ استان کشور گسترش یافته است.

بیانیه حمایت اتحادیه سراسری حمل و نقل جاده‌ای متحد انگلستان

از رانندگان کامیون و کارگران معترض و اعتصابی در ایران

محکومیت اقدامات سرکوبگرانة رژیم آخوندی

فراخوان به آزادی فوری تمامی کارگران و کامیونداران بازداشت‌شده

بیانیه حمایت اتحادیه سراسری حمل و نقل جاده‌ای متحد انگلستان از اعتصاب کامیونداران در ایران:

اتحادیه سراسری حمل و نقل جاده‌یی متحد انگلستان بیانیه‌یی، در حمایت از اعتصاب‌ها و اعتراضات کامیون‌داران، کارگران و سایر اقشار معترض به سرکوب و ستم رژیم آخوندی صادر کرد.

در این بیانیه که در روز ۶ نوامبر (۱۵ آبان‌ماه) تحت عنوان «حمایت از کارگران و رانندگان کامیون ایرانی» صادر شده، آمده است:

اتحادیه حمل و نقل جاده‌یی متحد در انگلستان (یو آر تی یو) همبستگی خود را با کارگران و رانندگان کامیون و دیگر اقشار تحت ستم در ایران اعلام می‌کند. آنها به‌دلیل سیاست‌های ضد کارگری رژیم حاکم بر ایران، در شرایط بسیار وخیم و نگران‌کننده‌یی به‌سر می‌برند و در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۸۰۰ حرکت اعتراضی داشته‌اند. تنها رانندگان کامیون که صدها هزار تن هستند در سه مقطع دست به اعتصاب سراسری زده و رانندگان کامیون مجدداً از اول ماه نوامبر (۱۰ آبان‌ماه) چهارمین دور از اعتصابات خود را شروع کردند.

در ادامه این بیانیه، تأکید شده است: «ما از همه سازمان‌های کارگری می‌خواهیم پایمال‌کردن حقوق اولیه کارگران را محکوم کنند و از دیکتاتوری حاکم بر ایران بخواهند تمام کارگران بازداشت‌شده را آزاد کند، به حقوق اولیه کارگران احترام بگذارد و به تمامی قوانین بین‌المللی در مورد حقوق کارگران پایبند باشد.

ما خواستار آزادی سریع و بدون قید و شرط تمامی کارگران و رانندگان کامیون هستیم که در جریان اعتصابات دستگیر شده‌اند.

ما از خواسته‌های کارگران، رانندگان و شاغلین ایران حمایت می‌کنیم و از همه اتحادیه‌های کارگری در نقاط مختلف می‌خواهیم که برای حمایت سریع از خواسته‌های برحق همکارانشان در ایران از هر طریق ممکن اقدام کنند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here