سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعتصاب رانندگان کامیون زحمتکش و غیرتمند در ۶۵ شهر از ۲۴ استان کشور

0 20

اعتصاب رانندگان کامیون – روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، اعتصاب کامیونداران همچنان ادامه داشت. کامیونداران در شهرهای، گرگان، زنجان، سیرجان، شیراز، فاروق، کازرون، مرودشت، میرجاوه، یزد، تهران , بندرعباس، بندر موسوم به خمینی و پایانه مرزی پرویزخان به اعتصاب خود ادامه دادند.

این اعتصاب تاکنون در ۶۵ شهر از ۲۴ استان کشور گسترش یافته است.

بیانیه حمایت اتحادیه سراسری حمل و نقل جاده‌ای متحد انگلستان

از رانندگان کامیون و کارگران معترض و اعتصابی در ایران

محکومیت اقدامات سرکوبگرانه رژیم آخوندی

فراخوان به آزادی فوری تمامی کارگران و کامیونداران بازداشت‌شده

بیانیه حمایت اتحادیه سراسری حمل و نقل جاده‌ای متحد انگلستان از اعتصاب کامیونداران در ایران:

اتحادیه سراسری حمل و نقل جاده‌یی متحد انگلستان بیانیه‌یی، در حمایت از اعتصاب‌ها و اعتراضات کامیون‌داران، کارگران و سایر اقشار معترض به سرکوب و ستم رژیم آخوندی صادر کرد.

در این بیانیه که در روز ۶ نوامبر (۱۵ آبان‌ماه) تحت عنوان «حمایت از کارگران و رانندگان کامیون ایرانی» صادر شده، آمده است:

اتحادیه حمل و نقل جاده‌یی متحد در انگلستان (یو آر تی یو) همبستگی خود را با کارگران و رانندگان کامیون و دیگر اقشار تحت ستم در ایران اعلام می‌کند. آنها به‌دلیل سیاست‌های ضد کارگری رژیم حاکم بر ایران، در شرایط بسیار وخیم و نگران‌کننده‌یی به‌سر می‌برند و در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۸۰۰ حرکت اعتراضی داشته‌اند. تنها رانندگان کامیون که صدها هزار تن هستند در سه مقطع دست به اعتصاب سراسری زده و رانندگان کامیون مجدداً از اول ماه نوامبر (۱۰ آبان‌ماه) چهارمین دور از اعتصابات خود را شروع کردند.

در ادامه این بیانیه، تأکید شده است: «ما از همه سازمان‌های کارگری می‌خواهیم پایمال‌کردن حقوق اولیه کارگران را محکوم کنند و از دیکتاتوری حاکم بر ایران بخواهند تمام کارگران بازداشت‌شده را آزاد کند، به حقوق اولیه کارگران احترام بگذارد و به تمامی قوانین بین‌المللی در مورد حقوق کارگران پایبند باشد.

ما خواستار آزادی سریع و بدون قید و شرط تمامی کارگران و رانندگان کامیون هستیم که در جریان اعتصابات دستگیر شده‌اند.

ما از خواسته‌های کارگران، رانندگان و شاغلین ایران حمایت می‌کنیم و از همه اتحادیه‌های کارگری در نقاط مختلف می‌خواهیم که برای حمایت سریع از خواسته‌های برحق همکارانشان در ایران از هر طریق ممکن اقدام کنند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.