سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعتصاب رانندگان کامیون در ایران، متحد و استوار همچنان ادامه دارد

0 23

اعتصاب رانندگان کامیون در ایران – روز پنجشنبه ۱۷ آبان ماه رانندگان کامیون و خودروهای سنگین چهارمین دور اعتصاب خود را ادامه دادند بدلیل اعتصاب در جاده‌های بین شهری خبری از رفت و آمد کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین نیست.

اعتصاب در شهرهای بندرعباس، ملایر، مشهد، بیرجند، قائن و بندر موسوم به امام همچنان ادامه داشت.

روزنامه بیلد چاپ آلمان:

محکومیت تهدید کامیونداران به اعدام توسط رژیم ایران

از سوی اتحادیه‌های بین‌المللی

روزنامه بیلد چاپ آلمان در گزارشی درباره اعتصاب‌های کامیونداران زحمتکش و تهدیدات سرکردگان رژیم علیه آنها، می‌نویسد: «دادستانی کل (رژیم ایران در) استان قزوین خواستار مجازات اعدام برای ۱۷ راننده کامیون شده است که به‌خاطر عدم پرداخت (حقوق) و شرایط ضعیف کار اعتصاب کرده‌اند. اتحادیه‌های بین‌المللی به این عمل اعتراض کردند و خواستار آزادی فوری کامیون‌داران شدند. فدراسیون جهانی با حدود ۲۰۰ میلیون عضو در سراسر جهان خواستار آزادی بلادرنگ و بدون قید و شرط کارگران و کامیون‌داران بازداشت‌شده گردید».

معاون رئیس فدراسیون اتحادیه خدمات تجاری آلمان در مصاحبه با بیلد، گفت: ‌«مجازات مرگ برای معترضان غیر قابل تصور و یک بی‌عدالتی است».

به نوشته بیلد، این اتحادیه از طریق فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل و نقل (ITF) از سازمان بین‌المللی کار خواهان آن شده که بلافاصله در این موضوع مداخله کند.

بیلد در گزارش خود با اشاره به سیاست‌های ضد کارگری رژیم و فقدان اتحادیه‌های مستقل در ایران تحت حاکمیت آخوندها خاطرنشان می‌کند: «به‌رغم همه اینها، رانندگان کامیون از اول نوامبر در سراسر ایران دست به اعتصاب زده‌اند؛ این بار خواسته‌های آنها شامل آزادی همکاران تحت بازداشتشان نیز هست. این چهارمین دور اعتصاب آنها در سال ۲۰۱۸ به‌شمار می‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.