سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعتراف وزیر خارجه حکومت ایران به پولشویی کلان در رژیم

0 11

اعتراف وزیر خارجه حکومت ایران به پولشویی کلان در رژیم و جدال باندهای حکومتی برسرآن – اعتراف وزیر خارجه رژیم به واقعیت پولشویی‌های کلان در ابعاد۳۰هزار میلیاردی درحاکمیت آخوندی به عنوان یکی از علل مخالفت‌های حکومتی با کنوانسیون‌های اف ای تی اف، بحران راس نظام را تشدید کرد وکیهان خامنه ای در حملات شدیدی به ظریف و اف ای تی اف، نوشت: طبق منویات اف.ای.تی.اف، قاسم سلیمانی و حسین همدانی‌ها متهم محسوب میشوند و باید آنها را مورد تحریم قرار داد! در نگاه همین اف.ای.تی.اف، سازمان مجاهدین، آزادیخواهانی هستند که مجازند در پاریس و نیویورک و لندن، پایگاه و دفتر و میتینگ داشته باشند.

درحالیکه مخالفان اف ای تی اف، حرف‌های وزیر خارجه رژیم در مورد پولشویی‌های کلان درنظام واینکه این واقعیت را دلیل مخالفت با اف ای تی اف دانسته را به شدت مورد حمله قرار داده‌اند، جواد ظریف رد کردن اف ای تی اف را خودکشی نظام از ترس مرگ ارزیابی کرده و در مورد این احتمال که پذیرش سی اف تی، لیست گذاری نیروهای نظامی رژیم توسط شورای امنیت را به دنبال داشته باشد، در رادیو تهران ۱۹آبان ۹۷ میگوید:

«ببینید ما یک اصطلاحی داریم که ما از ترس مرگ خودکشی نمیکنیم. من که چنین اتفاقی را بسیار بعید میدونم. اگر ما درست در سطح بینالمللی رفتار بکنیم. اما اگر چنین اتفاقی افتاد اونوقت میتونیم در موردش تصمیم بگیریم…

بحث این است که بیش از ۲۰۰ سازمان و کشور همکار با اف.ای.تی.اف هستند و تنها دو کشور غیرهمکار وجود داره که ایران و کره شمالی است. ما میخواهیم از این وضعیت خارج بشویم.»

در واکنش به تاکید ظریف بر لزوم تن دادن رزیم به اف ای تی اف، کیهان خامنه ای می‌نویسد: در حال حاضر ۲۸۵ شخض، مؤسسه و شرکت ایرانی در لیست تحریم‌ها قرار دارند و دولت با پیوستن به اف. ای. تی.اف، متعهد به اعمال تحریم‌ها علیه آنها در داخل کشور شده است. برخی از مهمترین این مؤسسات عبارتند از: صدا و سیما، وزارت دفاع، قرارگاه خاتم، وزارت اطلاعات، سازمان صنایع دفاعی، دانشگاه مالک اشتر، گروه صنایع صنام، صنایع پارچین و هواپیمایی مرکز تحقیقات فناوری دفاعی و غیره به لطف اف.ای.تی.اف مشمول تحریم‌های داخلی شده و خواهند شد. طبق منویات اف.ای.تی.اف، قاسم سلیمانی و حسین همدانی‌ها متهم محسوب میشوند، باید اطلاعات آنها را بیاغماض به دشمن داد و مورد تحریم قرار داد! در نگاه همین اف.ای.تی.اف، سازمان مجاهدین، آزادیخواهانی هستند که مجازند در پاریس و نیویورک و لندن، پایگاه و دفتر و میتینگ داشته باشند و تأمین مالی شوند.

اما اظهارات جواد ظریف در مورد پول‌شویی‌های کلان در نظام، بر آتش بحران راس نظام بنزین ریخت.

وی روز دوشنبه۲۱آبان در مصاحبه با خبر آنلاین گفت:

«بالاخره پولشویی یک واقعیتی است در کشورمون. و از پولشویی خیلی‌ها منفعت میبرند در کشورمان.

مجری:آقای دکتر کد دارید یا این که از تصورتون هست؟

ظریف: والله اگر کدی هم داشته باشم امکانش رو ندارم علنی عرض بکنم. اما کدهای زیادی هست در مورد میزان پولشویی. که در کشور صورت میگیره. من نمیخوام این پولشویی رو نسبت بدم به هیچ جایی. ولی خب اونجایی‌هایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام میدن حتماُ اونقدر توان مالی دارند که ده‌ها میلیارد یا صدها میلیارد هزینه تبلیغات بکنند. هزینه فضاسازی بکنند و فضا در کشور ایجاد بکنند… یک فضایی درست کردند کسایی که یه قلم معاملهشون ممکنه ۳۰هزار میلیارد توش منافعی جابهجا بشه. این که کل بودجه وزارت خارجه رو در واقع هزینه یک قلم تبلیغاتشون بکنند یا یه قلم فضاسازیشون بکنند. باز هم من عرض بکنم دقیق هم دارم میگم. من هیچ دستگاهی رو متهم نمیکنم به این کار. من افرادی رو که در این قضیه منافع دارند فکر میکنم پشت القای این تصورات هستند.»

در واکنش به این اظهارات، شریعتمداری، نماینده خامنه‌ای در کیهان۲۲آبان، وزیر خارجه و دولت روحانی را شلاق‌کش کرده و خطاب به ظریف می نویسد: فرموده‌اید در ایران هزاران میلیارد تومان پولشویی می‌شود و کسانی یا کسی در یک قلم ۳۰ هزار میلیارد تومان پولشویی کرده است! چرا این پولشویان – به قول خودتان- صدها هزار میلیاردی را به مردم و مخصوصا به مراجع قضایی معرفی نمی‌کنید؟!

این چه دولتی است که در سیستم بانکی آن هزاران میلیارد پولشویی صورت می‌پذیرد و این سیستم بانکی توان کشف آن را ندارد و برای مقابله با آن باید به بیگانگان(یعنی پذیرش اف ای تی اف) متوسل شود؟! آیا به رئیسجمهور اعتماد ندارید که عوامل هزاران میلیارد پولشویی را به ایشان معرفی نمیکنید؟!

اکنون جای این سؤال است که آیا اظهارات نسنجیده جنابعالی متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به پولشویی برای تامین مالی تروریستها نیست؟!

نماینده خامنه‌ای در کیهان در عتاب و خطاب‌های خود، حرف‌های ظریف در دوره اول مذاکرات اتمی در آذر سال ۹۲ را هم به رخ او کشیده و با لحن تهدیدآمیزی می نویسد: فرموده بودید آمریکا با یک بمب میتواند تمام تاسیسات نظامی ما را نابود کند! و با این اظهارنظر خود، آنهم از جایگاه وزیر امور خارجه به کمک آمریکا در تهدید نظامی علیه مردم وطنتان رفته بودید و نمونه‌های دیگری از این دست که تاکنون از جانب شما بی‌پاسخ مانده است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.