سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اعترافات ناگزیر رژیم آخوندی به «گوشه‌ای از جنایاتش در عملیات کبیر فروغ جاویدان» پس از سی سال!

0 32

جلاد کیست؟ پناه بردن به اعدام‌های کور و صحرایی در «وحشت سرنگونی»

خبرگزاری حکومتی مهر آخوندی ۵مرداد۹۶ در مطلبی تحت عنوان: «روایت متفاوت یک روزنامه‌نگار از عملیات [کبیر فروغ جاویدان]؛ خبرنگاری که به دستور … خلخالی از اعدام رهایی یافت»، گوشه‌ای از واقعیت تکان‌دهنده اعدام‌های کور و مخفیانه در منطقه عملیاتی فروغ جاویدان را پس از احساس لرزه سرنگونی در این نظام جنایت‌پیشه را ناخواسته افشا کرده است.

در متن خبر چنین آمده است:

یکی از رویدادهای ناگفته عملیات [فروغ جاویدان] روایت جالب نجات جان خبرنگار کرمانشاهی حاضر در این عملیات به دستور … خلخالی است. عباس کشمیری تنها خبرنگار ورزشی استان کرمانشاه در دوران [جنگ با عراق] که برای روزنامه کیهان مطلب می نوشت و به صورت افتخاری با خبرگزاری پارس آن زمان و جمهوری اسلامی فعلی همکاری می کرد در عملیات [فروغ جاویدان] حاضر بود و به ضبط و ثبت تصاویر پرداخت.

کشمیری در گفت و گو با خبرنگار مهر، به شرح ماجرای خود در عملیات مرصاد در تاریخ پنجم مرداد سال ۶۷ پرداخت. وی گفت: در عملیات حساس و مهم مرصاد … در بین خبرنگاران استان کرمانشاه تنها من و … محمدباقر احمدی که آن زمان رئیس خبرگزاری پارس (جمهوری اسلامی) بود حضور داشتیم. با اینکه من غالبا خبرنگار ورزشی بودم اما به دلیل کمبود خبرنگار در آن روزگار همراه با یکی دو نفر دیگر از روزنامه نگاران از جمله … احمدی در جبهه ها برای تهیه گزارش و البته بیشتر عکس حضور می یافتم.

… روز چهارم مرداد و یک روز قبل از اجرای عملیات مرصاد، جلسه ای اضطراری با حضور برخی مقامات کشوری از جمله … خلخالی که آن زمان رئیس دادگاه های [ضد] انقلاب … بود در کرمانشاه برگزار شد. بنده هم به همراه … احمدی در آن جلسه حضور داشتیم و خبرهای جلسه را که حالت غیرمحرمانه داشت برای مرکز از طریق تله فکس هایی که وجود داشت ارسال می کردیم. … آن جلسه گذشت و علی رغم اینکه در آن تاکید شده بود که بهتر است خبرنگاری در عملیات مرصاد حضور پیدا نکند ولی من به خاطر اهمیت کار و تهیه گزارش های مستند به همراه عکس، هرطوری شد خودم را به منطقه رساندم.

ساعت ۵ صبح روز عملیات (پنج مرداد) در گردنه حسن آباد حضور داشتم و چند ساعتی را مشغول تهیه گزارش و گرفتن عکس بودم که توسط [نیروهای رژیم] به گمان اینکه جزو نیروهای [مجاهدین] بوده و در حال جمع آوری اطلاعات و عکس برای [مجاهدین] هستم دستگیر شدم. شرایط آن عملیات به گونه ای که بود برخی از [مجاهدین] در لباس رزمندگان [!] در حال پیش روی به سمت کرمانشاه برای کشتن مردم بی گناه بودند و همین باعث شده بود کار بسیار سخت و شناسایی دوست از دشمن کار دشواری باشد… پس از دستگیری دوربین من را نیز گرفتند و از آن جایی که در ابتدا کار من را جاسوسی برای دشمن تشخیص داده بودند حکم اعدام من را صادر کردند…

با اصرارهای فراوان موفق شدم در آن وضعیت اضطراری … خلخالی که آن زمان حاکم [ضد] شرع بود را ملاقات کنم که وی نیز ابتدا حکم اعدام من را تائید کرد… من در آن موقع خیلی اصرار و تاکید کردم که بنده از نیروهای خودی و خبرنگار روزنامه کیهان و خبرگزاری پارس (جمهوری اسلامی) هستم و حتی در جلسه روز گذشته شما نیز حضور داشته ام… در آن زمان بود که … خلخالی نشانه ای برای اثبات درست بودن ادعایم که در جلسه حضور داشته ام مطالبه کرد و من هم نقل قول [خمینی] را به زبان آوردم… پس از آن اطلاعات دیگری از جلسه و مکان و زمان برگزاری آن را هم اعلام کردم تا به آنها ثابت شد که من از نیروهای خودی بوده و برای تهیه گزارش و عکس در منطقه حضور پیدا کرده ام و به دنبال آن بود که با دستور… خلخالی آزاد شدم.

متن خبر فوق عیناً در سایت تابناک پاسدار سبزعلی رضایی نیز به‌عنوان یک نمونه از اعدام‌های وحشیانه و اعتراف ناگزیر به جنایت درج‌شده است:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.