اعتراضات و اظهارات رئیس کمیته خارجی و شماری از نمایندگان پارلمان اروپا به علاالدین بروجردی در مورد سرکوب مردم بپاخاسته ایران و تظاهرات اشرف‌نشان‌ها علیه حضور وی در پارلمان اروپا

25

حضور علاالدین بروجردی رئیس کمسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس رژیم آخوندی در جلسه کمیته خارجی پارلمان اروپا در بروکسل ، ازیک سو با اعتراضات و اظهارات رئیس کمیته خارجی و شماری از نمایندگان پارلمان اروپا به سرکوب قیام و موج اعدامها و نقض حقوق بشردر ایران و مداخلات رژیم در منطقه مواجه شد و ازسوی دیگر با تظاهرات اعتراضی هموطنان و اشرف نشانها علیه پذیرش نماینده خامنه ای دیکتاتور در بروکسل همراه بود

  

تظاهر کنندگان تاکید کردند علاءالدین بروجردی مهره بدنام و ویژه خامنه ای در سرکوب داخلی و هم چنین در صدور تروریسم است در کشورهای منطقه است . وی به طور خاص بخاطر ماموریتهای ویزه اش درحمایت از دیکتاتور خونریز سوریه و همدستی درکشتار مردم بیگناه این کشور و هم چنین بخاطر نقشی که در اجرای دستورات خامنه ای درسرکوب داخلی دارد، نزد قیام کنندگان و مردم به پاخاسته ایران به شدت منفور است.

تظاهر کنندگان خواستار دستگیری و یا اخراج بلادرنگ وی از بلژیک شدند و تاکید کردند پذیرش نماینده یک چنین رژیم جنایتکاری برخلاف ارزشهای حقوق بشر و دموکراسی مردم اروپاست:

درجلسه کمسیون خارجی پارلمان اروپا ، علاالدین بروجردی، که با موج اعتراضها روبه رو بود و شماری از نمایندگان با اشاره به قیام سراسری به او می گفتند نسل جوان ایران از حکومت آخوندها خسته شده اند و رژیم ایران به خاطر شمار اعدامهایش در جهان بدنام است،؛ با وقاحت آخوند و کف بردهان، مجاهدین و مردم به پاخاسته را مورد حمله قرار داد و گفت : بهیچوجه به تروریستها رحم نباید کرد،گروهی که در ایران ۱۷ هزار ترور کرده در اروپا تردد میکنند و هیچ دولتی در مقابل عبور خط قرمز امنیتی سکوت نخواهد کرد،

بروجردی جنایتکار-

علاالدین بروجردی جنایت‌کار:

«ما در مبارزه با تروریستم معتقدیم به هیچ‌وجه به تروریستها رحم نباید کرد. یک. دو، تروریسم خوب و بد ما نداریم. گروهی که در ایران ۱۷ هزار انسان بی‌گناه رو به شهادت رسوندند امروز با تغییر نام در اروپا تردد می‌کنند که از انگلیس آغاز شد و به بقیه کشورها کشید.

ما در ایران همانند هر کشور اروپایی در همین بروکسل، زمان زیادی نمی‌گذره، مردم به دلیلی به خیابون ریختند. شد یه در واقع تظاهرات خشن. پلیس دخالت کرد. زد دستگیر کرد. در فرانسه به همین صورت. در آمریکا به همین صورت. در ایران ما، همکاران ما شهادت میدند. ما همه روز در مقابل مجلس شورای اسلامی، افراد معترض میایند، حرف می‌زنند، اعتراض می‌کنند، ما به عنوان نمایندگان مردم با اونها صحبت می‌کنیم. مطالباتشون رو پیگیری می‌کنیم. با وزارت خانه‌ها با دولت. منتهی وقتی که خط قرمز عبور بشه. در هر کجای دنیا، هیچ دولتی در مقابل عبور خط قرمز امنیتی سکوت نخواهد کرد. تا زمانی‌که تظاهرات بود، شعار بود، صحبت بود، مشکل نداشت. وقتی قرار شد بانک آتش بزنند. قرار شد به مراکز نظامی حمله بکنند طبیعی است با اونها برخورد میشه. منتهی خیلی، من دیروز پریروز که اومدم به کشور بلژیک در واقع سؤال کردم از رئیس زندان اوین. گفتم چه تعدا زندانی از افرادی که در حوادث اخیر ایران دستگیر شدند در زندان هستند گفت ۱۸ نفر. »

درجلسه کمیته خارجی پارلمان اروپا، دیوید مک‌الیستر رئیس کمیتة امور خارجی پارلمان اروپا درآغاز جلسه یی که رئیس کمیسیون امنیت مجلس رژیم در آن شرکت کرده بود، گفت: «انتقادات بسیاری وجود دارد که (رژیم) ایران باید حمایت نظامی و مادی خودش را از رژیم اسد متوقف کند؛ (رژیمی) که مسئول جنایات جنگی بیرحمانه‌یی در سوریه است… حقوق بشر جنبه بسیار مهم و جدی در رابطه با ما رژیم) ایران است. همکارانم در این جلسه تظاهرات در ایران را از نزدیک دنبال کرده‌اند. ما نگران خشونت بکار گرفته‌شده و از دست رفتن جان انسانها… هستیم. همکارانم خواهان آزادی زندانیان سیاسی و توقف اعدامها هستند».

دیوید مک‌الیستر دربارة یورش پلیس آلمان به اماکن جاسوسان رژیم در این کشور، گفت: « هفته گذشته پلیس آلمان خانه و محل کار حدود ۱۰ نفر مشکوک به جاسوسی را که با (رژیم) ایران همکاری دارند جستجو کرد؛ این موضوع توسط آژانسهای اطلاعاتی آلمان نیز دنبال شد.این بشدت نگران‌کننده است».

یارومیر اشتتینا نمایندة پارلمان اروپا از جمهوری چک در سخنانش خطاب به رئیس کمیسیون امنیت مجلس رژیم آخوندی. تأکید کرد: «شما با خودتان اخبار خشنونت مقامات محلی را علیه تظاهرکنندگان در شهرهای ایران به‌همراه آورده‌اید. به همین دلیل می‌خواهیم همراه با همراهانم از طریق شما به مقامات (رژیم) ایران فراخوان بدهم که (دستگیرشدگان را) آزاد کنند و از آزار و اذیت بیشتر آنها خودداری کنند».

در این جلسه باس بلدر نمایندة پارلمان اروپا ازهلند خطاب به بروجردی، گفت: « خیلی واضح است که نسل جوان (ایران) به‌نظر میرسد که از آخوندها و رژیم ملاها خسته شده‌اند. چطور می‌توانید سرکوب این تظاهرات را توجیه کنید و آیا در آینده فرقی خواهد کرد؟ چطور این را توضیح می‌دهید که نسل جوان (ایران) دیگر رژیم شما را حمایت نمی‌کند؟».

پتراس آستره‌ویسیوس AUŠTREVIČIUS نماینده پارلمان اروپا از لیتوانی در سخنانش، گفت: «من عضو کمیته حقوق بشر (این پارلمان) هستم و (رژیم) ایران بخاطر شمار بالای اعدامها بدنام است و نسبت به تعداد جمعیت کشور، رکورد دار اعدام در جهان است.

لارس آداکتوسون نمایندة پارلمان اروپا از سوئد در سخنرانی خود خطاب به بروجردی، تأکید کرد: «همانطور که رئیس کمیتة (خارجی پارلمان) در ابتدای جلسه خاطرنشان کرد، ما نسبت به تحولات اخیر در (ایران) عمیقاً نگرانیم. نقض فاحش حقوق بشر در حال افزایش است، تعداد اعدامها نیز رو به افزایش گذاشته است.

وی به دستگیری هزاران تظاهر کننده که بروجردی با وقاحت تعداد آنها را ۱۸نفر ذکر کرده بود اشاره کرد و افزود: «می‌دانیم که در تظاهرات اخیر بیش از ۳۷۰۰ نفر دستگیر شده‌اند. ما خواهان آزادی دستگیر شدگان هستیم و همچنین خواهان اطلاعاتی در مورد کسانی هستیم که هنوز مفقود هستند. ما اسامی ۱۰ تظاهرکننده جوان را در اختیار داریم که از زمان شروع قیام‌ها، زیر شکنجه کشته شده‌اند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here