اعتراضات مردم به جان آمده نسبت به چپاول‌گری‌های آخوندهای دزد و جنایتکار

10

کارگران بازنشسته کیان تایر در پاسخ به فراخوان قبلی و در اعتراض به پرداخت نشدن حق سنوات روز یک‌شنبه اول بهمن در مقابل ساختمان وزارت صنایع رژیم در تهران تجمع کردند. مأموران ضد شورش در هراس از گسترش این حرکت اعتراضی کارگران را به محاصره درآوردند

معترضان بنری به همراه داشتند که روی آن نوشته شده بود: «شش سال دروغ و تزویر شنیدیم ، از حق سنوات خود چیزی ندیدیم».

در تهران روز یک شنبه جمعی از صاحبان مغازه ها و تولیدی های ساختمان پلاسکو در برابر خرابه های این ساختمان؛ تجمع کردند و نسبت به تاخیر در رسیدگی به وعده های داده شده بعد از گذشت یکسال از آتش سوزی و تخریب این ساختمان، اعتراض کردند.

کارگران کاغذ پارس هفت ‌تپه خوزستان روز یک شنبه برای دومین روز در اعتراض به کم شدن پایه حقوق خود تجمع کردند. معترضان علیه کارگزاران رژیم شعار می‌دادند:«داعشی حیا کن کاغذ پارس رو رها کن»

در شهر کرد صبح روز یکشنبه جمعی از پرسنل و کارگران کارخانه سیمان استان چهارمحال و بختیاری در اعتراض به اخراج کارگران در مقابل استانداری رژیم تجمع کردند.

کارگران فاز ۱۴ شرکت احداث کنگان روز شنبه در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ماه حقوق عقب افتاده تجمع کردند. کارگزاران رژیم در واکنش به اعتراض کارگران آنها را تهدید کردند اگر خیلی تجمع کنید نزدیک عید بیکارتان می‌کنیم!

امروز ۳۰ دی ۹۶ کنگان فاز ۱۴ ……تجمع کارگران برای پرداخت نکردن حقوق از برج پنجم که از برج پنج تا الان می شود ۶ ماه است که حقوق نگرفته اند کارفرما به کارگران می گوید اگر می خواهید دم عیدی از کار بیکار نشوی برو سر کارت و آنها را تهدید به اخراج می کنه.

جمعی از کارگران کارخانه کیان کُرد در ملایر در اعتراض به پرداخت نشدن۶ ماه حقوق عقب افتاده؛ تجمع کردند. این کارگران می‌گویند؛ عیدی سالهای ۹۵ و ۹۶ ما نیز پرداخت نشده است. همچنین پرداخت هزینه بازنشستگی تعدادی از کارگرانی که در آستانه بازنشستگی براساس قانون مشاغل سخت و زیان‌آور قرار دارند، از دیگر مطالبات کارگران عنوان شده است.

جمعی از دانشجویان دکترا روز شنبه روبروی مجلس آخوندی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات ۸ ماهه خود تجمع کردند. دانشجویان به ادامه مشکلات پرداخت وام و حق پژوهش و اشتغال دانشجویان دکترا اعتراض کردند.

جمعی از مردم اهواز در اعتراض به بیکاری در مقابل شرکت نیشکر امیرکبیر اهواز دست به تجمع زدند. در این تجمع آنها خواستار به کارگیری نیروهای بومی شدند. ماموران ضد شورش در هراس از این تجمع به اقدامات سرکوبگرانه روی آورده و برای ایجاد رعب و وحشت در جاده جلوی معترضین صف بسته بودند.

شماري ديگر ازحركتهاي اعتراضي كارگران ميهنمان ازاين قرارند:

کارگران کارخانه پرتو دانه خزر، در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه حقوق

کارگران خدمات شهری منطقه ۲ زنجان در اعتراض به واگذاری فعالیت هایشان به بخش خصوصی

و کارگران شهرداری بندر ماهشهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق شان و جمعی از کشاورزان در مقابل کارخانه قند نقده بدلیل پرداخت نداشتن پول محصولاتشان،‌تجمع اعتراضی برگزار کردند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here