سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره توطئه تروریستی رژیم‌آخوندی علیه گردهمایی ایرانیان در پاریس

0 27

خبرگزاری آسوشیتدپرس:

مایک پمپئو، رژیم ایران را به استفاده از سفارت‌هایش

برای طراحی حملات تروریستی در اروپا متهم کرد

یک مقام ارشد آمریکایی:

دولت ایالات متحده دستگیری دیپلمات رژیم ایران را

«بسیار جدی» می‌گیرد و آن‌را مدرکی دال بر آن می‌داند 

که این رژیم از مراکز دیپلماتیک خود در اروپا و سایر نقاط

به‌عنوان پوششی برای حملات تروریستی استفاده می‌کند

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: «وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو (رژیم) ایران را به استفاده از سفارت‌هایش برای طراحی حملات تروریستی در اروپا متهم کرد و بعد از آن‌که (حکومت) تهران به مختل‌کردن تأمین نفت خاورمیانه تهدید کرد به آن هشدار داد که اقداماتش، «هزینه واقعا بالایی» برایش خواهد داشت. 

پمپئو این اظهارات را در دیدار کوتاهش از امارات متحده… و در حالی ایراد کرد که مقام‌های آمریکایی سه روز مذاکرات در عربستان را درباره مقابله با تهدیدات (رژیم) ایران و خشکاندن درآمد نفتی (این رژیم) به پایان بردند.

پمپئو در مصاحبه با اسکای نیوز…، گفت: «همین هفته گذشته افراد رژیم ایران در اروپا دستگیر شدند که خود را آماده انجام یک توطئه تروریستی در پاریس فرانسه می‌کردند. ما شاهد این رفتار شرورانه (رژیم) ایران در اروپا بوده‌ایم».

به گفته یک مقام ارشد ایالات متحده، هیأت آمریکا در مذاکرات در عربستان تحت هدایت مدیر برنامه‌ریزی وزارت خارجه برایان هویک بر دستگیری یک دیپلمات (رژیم) ایران مستقر در وین طی ماه جاری (میلادی) که به دست‌داشتن در توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی اپوزیسیون ایران در فرانسه در ۳۰ ژوئن متهم بود تمرکز کرد…

دستگیری این مامور(رژیم) ایران در آلمان بعد از آن صورت گرفت که یک زوج با اصلیت ایرانی در بلژیک توقیف شدند و مقام‌ها گزارش کردند که مواد انفجاری قدرتمندی را در خودروی آنها کشف کرده‌اند…

این مقام آمریکایی گفت که دولت (ایالات متحده) دستگیری دیپلمات (رژیم) ایران را «بسیار جدی» تلقی می‌کند و آن‌را مدرکی دال بر آن می‌داند که (رژیم) ایران از مراکز دیپلماتیک خود در اروپا و سایر نقاط به‌عنوان پوششی برای طراحی حملات تروریستی استفاده می‌کند. این مقام (آمریکایی) نکات مطرح‌شده (توسط رژیم) ایران را مبنی بر این که این عملیات با هدف اتهام‌زنی غلط تروریسم به (رژیم) ایران بوده است، رد کرد.

این مقام گفت، پمپئو قصد دارد لزوم بررسی دقیق‌تر دیپلمات‌های (رژیم) ایران را در دیدار آتی‌اش با همتایان اروپایی خود در بروکسل مطرح کند؛ وی در آنجا پرزیدنت دونالد ترامپ را در دیدار سران ناتو همراهی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.