سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اظهارات خامنه ای بعد از چند هفته سکوت نشان داد هیچ برون رفتی از بن بست مرگبار کنونی ندارد

0 3

سخنان خامنه ای، ولی فقیه رژیم آخوندی، در روز دوشنبه ۲۲مرداد (۱۳اوت)، بعد از هفته ها سکوت در مقابل موج فزاینده خیزشهای مردمی و سقوط آزاد ارزش ریال، نشان داد که هیچ راه حل و برون رفتی از بن بست مرگباری که سراپای رژیمش را فرا گرفته، ندارد.

وی که تلاش می‌کرد مانع گسترش ناامیدی در بدنه رژیم شود، گفت «خبیثانه تبلیغ می کنند که کشور به بن بست رسیده و هیچ راهی جز پناه بردن به فلان شیطان یا شیطان اکبر وجود ندارد. هرکسی که اعلام کند، ما به بن بست رسیده ایم، یا جاهل است یا حرف او خائنانه است».

خامنه ای که مذبوحانه در صدد بود تا بر ابعاد فراگیر فساد در رژیم سرپوش بگذارد، گفت: «برخی درخصوص فساد به گونه‌یی صحبت می کنند که گویا همه نظام فاسد است و ادعای فساد سیستمی و فراگیر می کنند… برخی در صحبت‌ها و نوشته‌های خود بی‌ملاحظه هستند. نمی‌توان فساد در برخی دستگاهها یا در میان برخی افراد را به کل کشور تعمیم داد».

او با تجاهل نسبت به چپاول ثروتهای ایران توسط سردمداران رژیم و به هدر دادن آنها در پروژه های ضد ملی اتمی و موشکی و جنگ افروزی خارجی، تقصیر وضعیت فاجعه بار اقتصادی را به گردن روحانی انداخت و با اعتراض به اینکه چرا دولت خودش را برای تحریمها آماده نکرده است، گفت: «عمده مشکلات اقتصادی اخیر مربوط به عملکردها است و اگر عملکردها بهتر و با تدبیرتر و به‌هنگام‌تر و قوی‌تر باشد، تحریم‌ها تأثیر زیادی نخواهد داشت». وی دولت را به طور تلویحی مسئول حیف و میل «۱۸میلیارد دلار از ارز موجود کشور» دانست و تهدید کرد قوه قضاییه «با کسانی که زمینه ساز کاهش ارزش پول ملی شده اند» برخورد خواهد کرد.

خامنه ای که خود جزییات مذاکرات اتمی را هدایت می‌کرد، گفت: «در موضوع مذاکرات بنده اشتباه کردم و به اصرار آقایان (روحانی و ظریف) اجازه تجربه را دادم که البته از خطوط قرمز معین‌شده هم عبور کردند».

با اینحال او که وحشت دارد هرگونه تغییری در وضع موجود انفجار اجتماعی را تسریع کند، گفت: «آنها که می‌گویند دولت باید برکنار شود در نقشه دشمن نقش‌آفرین هستند. دولت باید سرکار بماند و با قدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد».

خامنه‌ای به ناگزیر سکوت در مقابل موج جدید قیامها را شکست و آنها را «حوادث مرداد که با وجود هزینه های فراوان مالی و سیاسی دشمنان اینگونه محدود از آب درآمد» توصیف کرد. این تظاهرات ضد حکومتی که در بسیاری از شهرهای ایران از جمله تهران، کرج، اصفهان، مشهد با شعارهای «مرگ بر خامنه ای»، «مرگ بر دیکتاتور» قریب یک هفته ادامه داشت، بار دیگر اراده مردم ایران برای سرنگونی این رژیم را به نمایش گذاشت.

خامنه ای با اعتراف به اینکه رژیمش در وضعیت بسیار ضعیف و شکننده‌یی قرار دارد گفت ما با آمریکا «مذاکره نخواهیم کرد» و افزود «ما فقط وقتی می توانیم وارد بازی خطرناک مذاکره با امریکا شویم که از لحاظ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به اقتدار مورد نظرمان برسیم…اما در حال حاضر مذاکره قطعاً به ضرر ما تمام می شود و ممنوع است… حتی اگر به فرض محال قرار بود با امریکایی‌ها مذاکره‌یی کنیم قطعاً با دولت فعلی هرگز مذاکره نمی کردیم.». به این ترتیب بار دیگر خامنه‌ای نشان داد که تغییر رفتار در این رژیم به تغییر رژیم منجر خواهد شد.

خامنه ای با تأکید بر نفی کامل احتمال جنگ، بادکنک کسانی که می‌خواهند سیاست قاطع در برابر این رژیم تروریستی را به مثابه جنگ قلمداد کنند، ترکاند. او گفت «شبح جنگ را بزرگ می کنند اما جنگی رخ نخواهد داد، جنگ نخواهد شد، مطمئنا». مترسک چشم انداز جنگ یک ابزار حقیر برای نجات این رژیم از سرنگونی محتوم به دست مردمی است که خواستار دموکراسی و حاکمیت مردم به جای دیکتاتوری دینی هستند.

در حالی که شعارهایی همچون «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» توسط عموم مردم در تظاهراتها فریاد زده می‌شود، خامنه ای گفت «ما به دو کشور دوست یعنی سوریه و عراق در مقابل تهدیدات امریکا و سعودی‌ها کمک کرده‌ایم» و بر ادامه مداخلات جنایتکارانه در منطقه تأکید کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ مرداد ۱۳۹۷(۱۳ اوت ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.