سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

نصب سرکرده جدید سپاه در سوریه به دنبال شکست‌های پی‌درپی و تلفات فزاینده

0 31

نیروی قدس به اعزام گسترده مزدوران به سوریه ادامه می‌دهد

بنا به گزارش‌های رسیده از درون سپاه پاسداران، خامنه‌ای که شکست در جنگ با مردم سوریه را یک ضربه مرگبار به تمامیت نظام ولایت‌فقیه می‌داند، به دنبال تلفات گسترده پاسداران در سوریه و به‌خصوص کشته شدن پاسدار حسین همدانی و زخمی شدن پاسدار قاسم سلیمانی، بیش‌ازپیش رژیم آخوندی و سپاه پاسدارانش را در مرداب سوریه فرومی‌برد.

۱- به دنبال کشته شدن پاسدار سرتیپ حسین همدانی فرمانده نیروهای رژیم در سوریه، سرتیپ پاسدار محمدجعفر اسدی از قدیمی‌ترین فرماندهان سپاه و از نزدیکان جعفری که سوابق طولانی در صدور تروریسم و دخالت در کشورهای منطقه دارد، از سوی خامنه‌ای به‌عنوان فرمانده پاسداران در سوریه منصوب‌شده است. او در سوریه به نام ابو احمد معروف است.

۲- محمدجعفر اسدی از نزدیکان جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران است که از اسفند ۱۳۵۸ به عضویت سپاه درآمد و از فرماندهان جنگ ضد میهنی با عراق بوده است. او در فاصله سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶ سرکرده سپاه لبنان و از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۸۸ فرمانده نیروی زمینی سپاه بود. در مهر ۱۳۹۴ فرمانده قرارگاه موسوم به امام حسین شد. این قرارگاه مسئولیت سازماندهی گردان‌هایی به همین نام را به عهده دارد که مأموریتشان سرکوب داخلی است. اما به فاصله کوتاهی اسدی به سوریه منتقل و پاسدار سرتیپ غلامحسین غیب پرور فرمانده قرارگاه امام حسین شد.

۳- از مدتی پیش که علائم شکست رژیم، در سوریه بارز گردید، خامنه‌ای و سرکردگان سپاه به این نتیجه رسیدند که نیروی قدس به‌تنهایی قادر به کنترل اوضاع نیست و بایستی کل سپاه وارد جنگ بشود. درعین‌حال که کنترل سیاسی اوضاع و تمامیت مداخلات رژیم در سوریه و فرماندهی حزب الشیطان و مزدوران عراقی با نیروی قدس است.

۴- نیروی زمینی سپاه مأموریت اعزام نیرو از استان‌های مختلف به سوریه را به عهده گرفت و فرماندهی عملیات سپاه در سوریه زیر نظر پاسدار سرتیپ محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه قرار گرفت. در ستاد سپاه در تهران سرتیپ پاسدار ولی معدنی، معاون عملیات نیروی زمینی سپاه، بر عملیات در سوریه نظارت می‌کند.

۵- رژیم آخوندی و شخص قاسم سلیمانی قبل از شروع حملات هوایی روسیه تعهد کرده بودند که در صورت شروع این حملات پاسداران مناطقی را که بشار اسد در حلب و حمص ازدست‌داده به‌سرعت پس خواهند گرفت. در روز ۱۳ مهر (۵ اکتبر ۲۰۱۵) چند روز پس از شروع بمباران روسیه، قاسم سلیمانی و حسین همدانی با خامنه‌ای ملاقات و طرح عملیاتی «محرم» را به تصویب خامنه‌ای رساندند. بر اساس این طرح نیروهای رژیم می‌بایست تا روز عاشورا (۲۴ اکتبر ۲۰۱۵) حلب را از دست نیروهای اپوزیسیون درمی‌آوردند. اما در روز ۱۶ مهر حسین همدانی کشته شد. سپس پاسدار قاسم سلیمانی در سوریه مستقر و فرماندهی عملیات محرم را به عهده گرفت که با زخمی شدن او طرح با شکست کامل مواجه شد.

۶- به دنبال دریافت ضربات پی‌درپی سپاه در جنوب حلب در ماه‌های اکتبر و نوامبر عده یی از فرماندهان سپاه خواستند که برای جلوگیری از تلفات بیشتر، از حلب به قسمت‌های دیگر سوریه عقب‌نشینی کنند. اما خامنه‌ای در یک جلسه به فرماندهان سپاه ابلاغ کرد جنگ در آن منطقه برای رژیم جنبه حیاتی دارد و سپاه اجازه عقب‌نشینی از حلب را ندارد، بلکه باید شیوه و تاکتیک خود را تغییر بدهد. در همین رابطه رژیم به یک سری جابه‌جایی نیرو در جنوب حلب مبادرت کرد اما هیچ بخشی از نیروهای رژیم از سوریه خارج نشده و چنین طرحی در دستور سپاه نیست.

۷- نیروی قدس همچنان به اعزام نیروی مزدور به سوریه ادامه می‌دهد، ازجمله در روز ۲۵ آذر (۱۶ دسامبر ۲۰۱۵) ۴۰۰ نفر و در روز ۴ دی‌ماه (۲۵ دسامبر ۲۰۱۵) ۸۰۰ نفر از گروه عراقی نجباء به تهران اعزام و ازآنجا با هواپیما به دمشق فرستاده شدند. همچنین هفته گذشته ۳۰۰ نفر از گروه فاطمیون شامل افغانی‌های مقیم ایران از تهران به دمشق فرستاده شدند.

۸- با جمع‌بندی ضربات و شکست‌های سه ماه گذشته، سپاه برخی از تاکتیک‌های خود را تغییر داده و به‌جای اینکه مناطقی را که اشغال می‌کند به ارتش اسد بدهد به نیروهای وابسته به سپاه مثل جیش الوطنی سوریه و حزب‌الله واگذار می‌کند، زیرا مناطقی که پیش‌ازاین به ارتش اسد واگذار کرده به‌سرعت توسط نیروهای اپوزیسیون باز پس گرفته‌شده و باعث تلفات بالای نیروهای سپاه و بشار اسد شده است.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم

۶ دی ۱۳۹۴(۲۷ دسامبر ۲۰۱۵)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.