سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه – پنجاه ودومین روز تظاهرات کشاورزان اصفهان و اعتراضات در تهران، ایلام و کازرون، کرمان و…

0 24

قیام ایران-شماره ۱۳۴

در روز سه شنبه ۲۱ فروردین، کشاورزان محروم و مردم به جان آمده شهرهای شرق استان اصفهان برای پنجاه و دومین روز برای بازگرفتن حق‌آبه و در اعتراض به نابودی کشت و کار خود دست به تظاهرات زدند.

این اعتراضات که از فلکه خوراسگان در شهر اصفهان آغاز شد تا چهار راه احمد آباد ادامه یافت. معترضان شعار می دادند: حقآبه را می‌گیریم، حتی اگر بمیریم؛ حقآبه را گر ندهی تن به شهادت می‌دهیم؛ هیهات منالذله؛ اینهمه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی؛ آب اگه جاری نشه – فردا قیامت می‌شه! ناله این کشاورز ناله زنده رود است؛ ظلم و ستم کافیه، زاینده رود خالیه.

این تظاهرات گسترده در محاصره مزدوران یگان ویژه و شمار زیادی موتور سوار و خودروهای ون برگزار شد. مزدوران فلکه خوراسگان را بسته بودند تا از پیوستن مردم به معترضان جلوگیری کنند. آنها همچنین با تهدید و انواع ترفندها از ورود تظاهرکنندگان به چهار راه احمد آباد جلوگیری می کردند. مردم با شعار توپ، تانک، مسلسل، دیگر اثر ندارد؛ در مقابل اعمال فشارهای آنها ایستادگی کردند.

همزمان کشاورزان کرمان نیز با مسدود کردن جاده و بلوار خروجی شهر رودبار جنوب به سمت جازموریان، به پایین بودن قیمت محصول گوجه فرنگی اعتراض کردند.

۳۰۰ کارگر بازنشسته کارخانه کیان تایر در تهران، در اعتراض به پرداخت نشدن حق سنوات ایام خدمت خود تجمع کردند.

در ایلام جمعی از پرسنل پالایشگاه گاز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه‌شان تجمع کردند. آنها خواستار امنیت شغلی و بازگشت به کار همکاران اخراج شده خود هستند.

در کازرون مردم در اعتراض به تقسیمات کشوری و جدا شدن برخی مناطق از این شهرستان، در مقابل فرمانداری دست تجمع زدند.

روز گذشته خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، به کشاورزان محروم و مردم به‌پاخاسته اصفهان و دیگر شهرهای کشور که به‌ٰرغم اقدامات گسترده نیروهای سرکوبگر به اعتراضهای خود ادامه می‌دهند، درود فرستاد و عموم مردم به‌ویژه جوانان را به حمایت از آنان فراخواند. وی گفت فقر و فساد و غارتگری سرمایه های مردم تنها با سرنگونی نظام ولایت فقیه و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم از بین می‌رود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ (۱۰ آوریل ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.