سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه مطبوعاتی وزارت دادگستری آمریکاو کیفرخواست‌های صادره علیه دو مزدور دستگیرشده رژیم و جاسوسی آنها علیه مجاهدین و مقاومت ایران ۲۰ اوت ۲۰۱۸

0 33

دوستدار و قربانی به‌عنوان عوامل حکومت ایران

عمل کرده و به‌این رژیم خدمت می‌کنند

حکومت ایران، مجاهدین را مخالف اصلی رژیم می‌داند

و تلاش کرده تا مجاهدین را از بین ببرد

دستیار مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا:

اداره تحقیقات فدرال به‌شناسایی و متوقف‌کردن این اشخاص

که در فعالیت‌های غیرقانونی در خدمت رژیم ایران

در خاک آمریکا درگیر هستند ادامه می‌دهد

در دسامبر ۲۰۱۷ دوستدار از ایران به‌آمریکا برگشته 

و در ناحیه لس‌آنجلس با قربانی ارتباط برقرار کرده است

در جریان ملاقات دوستدار، حدوداً ۲۰۰۰ دلار پول نقد

به‌قربانی داده و قربانی ۲۸ عکس را که در تظاهرات مجاهدین

در سپتامبر ۲۰۱۷ گرفته شده بود تحویل داده است

دوستدار در سه مورد از ایران به‌ایالات متحده سفر کرده

تا جمع‌آوری این اطلاعات را تسهیل کند

وزارت دادگستری آمریکا روز ۲۰ اوت، اطلاعیه مطبوعاتی و کیفرخواست‌های صادره علیه دو عامل وزارت اطلاعات رژیم آخوندها را که به‌جاسوسی علیه مقاومت ایران اشتغال داشتند در سایت رسمی خود منتشر کرد.

وزارت دادگستری آمریکا در این اسناد، نمونه‌هایی از اقدامات این مزدوران و شرکت و جاسوسی آنها در برنامه‌های مقاومت ایران و حامیان این مقاومت را ذکر کرده و به‌موارد مشخصی از سفرهای این مزدوران به‌ایران برای تحویل این اطلاعات به‌رژیم و توجیه در رابطه با اقدامات بعدی علیه سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت پرداخته و تأکید می‌کند: «حکومت ایران، مجاهدین را به‌عنوان مخالف اصلی رژیم فعلی می‌داند و تلاش کرده تا مجاهدین را از بین ببرد».

جان دمرز دستیار دادستان کل آمریکا در رابطه با دستگیری دو مأمور گشتاپوی آخوندها، گفت: «دوستدار و قربانی متهمند که از جانب (رژیم) ایران از جمله در امر جاسوسی علیه مخالفان سیاسی و اقدام در فعالیت‌های دیگر دست داشته‌اند. با دستگیری آنها و با این اتهامات ما می‌خواهیم آنها را مورد پیگرد قرار دهیم».

(مایکل) مک گریتی (دستیار مدیر اجرایی اداره تحقیقات فدرال در امور امنیت ملی نیز تأکید کرد) «این اتهامات استمرار تمایل به‌هدف قرار دادن ایالات متحده و نیز گروه‌های اپوزیسیون ایران را که در ایالات متحده مستقر هستند نشان می‌دهد. اداره تحقیقات فدرال به‌شناسایی و متوقف‌کردن این اشخاص که در فعالیت‌های غیرقانونی در خدمت (رژیم) ایران در خاک ایالات متحده درگیر هستند ادامه می‌دهد».

وزارت دادگستری آمریکا تصریح کرده است که هر دو متهم در تاریخ ۹ اوت به‌دنبال شکایت جنایی از جانب دادگاه ناحیه کلمبیا بازداشت شدند.

دادگستری آمریکا با ذکر نمونه‌هایی از جاسوسی این مأموران در برنامه‌های مقاومت ایران در آمریکا می‌افزاید:

قربانی متهم است که حوالی ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷ در تظاهرات مجاهدین در شهر نیویورک شرکت کرده و در خلال آن او از اشخاصی که در تظاهرات در اعتراض علیه رژیم شرکت کرده بودند عکس گرفته بود. در یا حوالی دسامبر ۲۰۱۷ دوستدار از ایران به‌آمریکا برگشته و در ناحیه لس‌آنجلس با قربانی ارتباط برقرار کرده است. در جریان ملاقات دوستدار، حدوداً ۲۰۰۰ دلار پول نقد به‌قربانی داده و قربانی ۲۸ قطعه عکس که در تظاهرات مجاهدین در سپتامبر ۲۰۱۷ گرفته شده بود و روی خیلی از آنها حاشیه‌نویسی‌هایی شده بود که هویت افراد را که در عکس‌ها بودند مشخص می‌کرد تحویل داده است. این عکس‌ها به‌همراه یک رسید دریافت ۲۰۰۰ دلار در چمدان دوستدار هنگامی‌که او در ترانزیت فرودگاه، موقع بازگشت به‌ایران در دسامبر ۲۰۱۷ بود، پیدا شدند.

حوالی ۴ می، قربانی در کنوانسیون مربوط به‌مجاهدین، «ایران آزاد ۲۰۱۸- برای حقوق بشر»، در شهر واشینگتن شرکت کرد. در طول کنفرانس قربانی از برخی از سخنرانان و حاضران شامل هیأت‌هایی که از سراسر آمریکا آمده بودند عکس گرفت.

در بخشی از کیفرخواست صادره علیه مزدوران گشتاپوی آخوندها در آمریکا آمده است:

حول و حوش ۱۴ مارس ۲۰۱۸، در جریان یک جستجوی فیزیکی با اجازه دادگاه از آپارتمان قربانی، اداره تحقیقات فدرال چند دست‌نوشت فارسی را در رابطه با اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران پیدا کرد؛ (این دست‌نوشته‌ها) شامل اسامی، مناصب، و ارتباطات با سایر اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران (بود).

قربانی برخی از این اطلاعات را در جریان سفر ژوئیه ۲۰۱۷ به‌دست دوستدار رسانده بود. اداره تحقیقات فدرال هم‌چنین در یک کیف دستی قفل شده یک پوشه را یافت که حامل اطلاعات، زندگینامه و شماره‌های تلفن چند نماینده مجلس نمایندگان آمریکا بود که روابط علنی با سازمان مجاهدین خلق ایران داشتند.

حول و حوش ۱۷ آوریل ۲۰۱۸، وقتی قربانی از ایران به‌آمریکا سفر کرد، او مدرکی را داشت که ظاهراً شامل دستورالعمل‌هایی برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در آینده از سازمان مجاهدین خلق ایران بوده است.

کیفرخواست در بخش دیگری به‌اقدام مأموران رژیم برای جاسوسی در کنوانسیون جوامع ایرانیان در آمریکا پرداخته و می‌نویسد:

کنوانسیون ایران آزاد ۲۰۱۸ برای حقوق بشر حول و حوش ۵ مه ۲۰۱۸ در واشینگتن دی سی برگزار شد. این کنوانسیون توسط سازمان جوامع ایرانیان مقیم آمریکا سازماندهی شده بود که حامی سازمان مجاهدین خلق ایران است. این برنامه شامل سخنرانانی بود که اعضا و هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران هستند. این کنوانسیون دربرگیرنده ایرانیانی بود که حامی یک ایران آزاد و دموکراتیک همگام با طرح ده ماده‌یی مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران هستند.

در چند مورد می‌توان قربانی را (در کلیپ این کنوانسیون) مشاهده کرد تلفن موبایل خود را بالا می‌گیرد و آن‌را به‌سمت سخنران و یا حضار نشانه می‌رود.

دوستدار و قربانی به‌عنوان عوامل حکومت ایران عمل کرده و به (این رژیم) خدمت می‌کنند. دوستدار در سه مورد از ایران به‌ایالات متحده سفر کرده تا جمع‌آوری این اطلاعات را تسهیل کند.

دوستدار در ملاقات‌هایی با قربانی شرکت داشته که طی آنها دوستدار به‌قربانی مأموریت می‌دهد که در رابطه با مجاهدین خلق اطلاعات جمع کند و او را موظف می‌کند که چگونه این اطلاعات را برای (رژیم) ایران بسته‌بندی کند و به‌قربانی مبالغ پولی را پرداخت می‌کند که از ایران به‌ایالات متحده آورده است. در حداقل یک مورد دوستدار با اطلاعاتی که قربانی در رابطه با مجاهدین جمع‌آوری کرده بود به‌ایران بازگشته است. قربانی هم به‌ایران سفر کرد تا حکومت ایران را در رابطه با اطلاعاتی که درباره مجاهدین خلق جمع‌آوری کرده توجیه کند. وقتی قربانی از این سفر به‌ایالات متحده بازگشت وظایف و تکالیفی برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در مورد سازمان مجاهدین خلق ایران را با خود به‌همراه داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.