اطلاعیه-مراسم گرامیداشت ۵۲مجاهد قتل عام شده در اشرف

191

مریم رجوی: رژیم برای ادامه حیات نیاز دارد مجاهدین را نابود کند اما شکست خورده است

در چهارمین سالگرد قتل عام ۵۲ تن از مجاهدان مستقر در شهر اشرف (در عراق) که به دستور رژیم ایران توسط دولت دست نشانده و مزدورانش در عراق صورت گرفت، خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران ضمن گرامیداشت خاطره این شهیدان گفت: اعدام جمعی مجاهدین نیمه پنهان خوردن زهر اتمی و پروژه برجام است. رژیم ایران پیش از شروع مذاکرات علنی با کشورهای ۵+۱ و امضای تفاهم نامه در آذر ماه ۹۲ دست به قتل عام اشرف زد و به دنبال تایید برجام توسط خامنه ای در مهر۹۴ لیبرتی را با موشک درهم کوبید. تمام مراحل برجام از مذاکرات مخفی تا تصویب نهایی، با حمله و کشتار علیه اشرفی‌ها همراه بوده است. این رژیم برای ادامه حیات خود نیاز دارد که مهمترین تهدیدش یعنی مجاهدین و مقاومت ایران را از بین ببرد.

خانم رجوی که در حضور شماری از شخصیتهای سیاسی بین المللی و شمار زیادی از مجاهدین در تیرانا سخن می گفت، تأکید کرد: قتل‌عام اشرف واقعه‌یی مربوط به گذشته نیست؛‌ بلکه همچون قتل عام ۱۳۶۷ مستقیم به مقاومت و آزادی و حقوق بشر ایران مربوط است. پرونده این قتل عام باید گشوده شود و خامنه ای و مالکی و دیگر کسانی که در این جنایت دست داشته اند در برابر عدالت قرار گیرند. همچنان که باید مشخص شود چرا آمریکا به تعهدات آشکار و انکار ناپذیر خود در قبال حفاظت از ساکنان اشرف و لیبرتی پشت کرد و در مقابل این جنایتهای بزرگ بی عملی پیشه نمود. این بخشی از سیاست مماشات است که به خصوص در هشت سال گذشته منافع کلانی نصیب آخوندها کرده است. عمده فجایعی که رژیم در خاورمیانه به‌بار آورده، به‌اتکای همین سیاست بوده است.

خانم رجوی با اشاره به ۶۰۰ میلیون دلار اموال مجاهدین در عراق گفت: سازمان ملل متحد و آمریکا در طول سالیان گذشته بارها به صورت مکتوب و شفاهی متعهد شده بودند که مسأله اموال مجاهدین در اشرف و لیبرتی را حل کنند. وی آمریکا و ملل متحد را به اقدام فوری برای موظف کردن دولت عراق به بازپرداخت ما به ازای این اموال فراخواند. به خصوص که هم اشرف و هم لیبرتی و همه داراییهای مجاهدین در این دو کمپ در اختیار ارگانهای دولتی عراق است.

خانم رجوی با ستایش اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت گفت: مقاومت این زندانیان شجاع همبستگی عمیق مردم ایران و افکار عمومی جهان را برانگیخته است. وی از جامعه جهانی خواست استبداد مذهبی حاکم بر ایران را برای پایان دادن به شکنجه و آزار زندانیان سیاسی محکوم نموده و مورد محاسبه قرار دهند.

خانم رجوی در قسمت دیگری از سخنرانی خود گفت: چهار سال پس از آن جنایت بزرگ نه تنها طرحهای پی در پی رژیم برای نابودی مجاهدین در هم شکسته بلکه خونهای مجاهدین گسترش اعتراضها و بالا رفتن آمادگی اجتماعی را به دنبال داشته است. همچنان که دو سال پس از امضای برجام، آخوندها نه ورشکستگی اقتصادی را علاج کرده اند نه برای خواستهای جامعه عصیان زده پاسخی پیدا نموده اند و نه برون رفتی از باتلاق جنگ سوریه یافته اند و شکاف در رأس حاکمیت منحوسشان به طور مستمر عمیق تر می شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶شهریور ۱۳۹۶ (اول سپتامبر ۲۰۱۷)

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here