اطلاعیه شورای ملی مقاومت درباره گزارش دبیرکل ملل‌متحد و افشاگری نیکی هیلی

62
شورای ملی مقاومت ایران 111

shora

گزارش دبیرکل و اظهارات سفیر آمریکا در ملل‌متحد درباره موشکهای رژیم آخوندی بار دیگر نشان می‌دهد:

سرنگونی رژیم آخوندی راه‌حل نهایی و قطعی بحران منطقه است

فراخوان به اخراج سپاه و مزدورانش از منطقه و اعمال تحریمهای همه‌جانبه علیه رژیم آخوندی

خانم نیکی هیلی سفیر آمریکا در ملل متحد، روز گذشته (۱۴دسامبر ۲۰۱۷)، ضمن به نمایش گذاشتن بقایای برخی از موشکهای بالستیک و سلاحهایی که رژیم آخوندی در اختیار مزدوران خود در یمن قرار داده گفت رژیم ایران به‌طور غیرقانونی برای شورشیان حوثی تسلیحات خطرناک فراهم کرده و شواهد نشان می‌دهد رژیم ایران «افراط‌گرایی و تخاصم را در نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دامن می‌زند». وی افزود «کمکهای پاسداران به شبه‌نظامیان خطرناک و گروه‌های تروریستی رو به افزایش بوده است. موشکهای بالستیک و سلاحهای پیشرفته به مناطق بیشتری در سراسر منطقه رسیده است… بندرت می‌شود منازعه یا گروهی تروریستی در خاورمیانه یافت که ردپای ایران در آن نباشد».

از سوی دیگر در گزارش تحقیقی محرمانه ملل‌متحد آمده است که یک قطعه از موشکی که روز چهارم نوامبر ۲۰۱۷، از یمن به ریاض شلیک شد «آثار لوگویی را بر خود دارد که شبیه به لوگوی گروه صنعتی شهید باقری» است. سفیر آمریکا در ملل‌متحد با استناد به دبیرکل که انتقال تسلیحات ها و موشکهای بالستیک به منطقه را گزارش کرده و نشان داده «رژیم تهران منازعات منطقه را شعله ورتر ساخته» گفت: «این رژیم تهدیدی برای صلح و امنیت همه جهان است».

مقاومت ایران از اوایل دهه ۱۹۹۰مستمراً جزییات برنامه موشکی ملایان و ارسال موشک به شبه‌نظامیان در منطقه را افشا و تأکید کرده هدف مقدم رژیم از برنامه موشکی و اتمی، سلطه بر کشورهای عربی و اسلامی است. اما سیاست مماشات و بی‌توجهی به این حقایق باعث تشجیع ملایان در تروریسم و جنگ افروزی و نقض قوانین بین‌المللی بود.

مقاومت ایران در ۸مارس ۲۰۱۷در پارلمان انگلستان افشاء کرد که سپاه شرکتهای پوششی زیادی ایجاد کرده تا از طریق آنها مهمات به حوثیها منتقل کند. نمایندگی شورا در آمریکا در ۲۰ژوئن ۲۰۱۷، محل و مشخصات ۴۲مرکز تولید و پرتاب موشکی سپاه، سازماندهی سازمان هوا-فضا شامل ۸گروه، از جمله گروه‌های صنایع همت و باکری و یا مهدی و… و هم‌چنین زیر مجموعه‌این گروهها مانند صنعت باقری را افشا کرد.

عملکردهای رژیم آخوندی در یمن لااقل قطعنامه‌های ۲۲۱۶درباره یمن و ۲۲۳۱درباره توافق اتمی را قویاً نقض می‌کند. کما این‌که جنگ‌افروزیها و اشغالگریهایش در منطقه شمار بیشتری از قطعنامه‌های شورای امنیت را به وخیم‌ترین شکل نقض می‌کند. راه‌حل نهایی این بحران که تمامی منطقه را به آتش کشیده، سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران یعنی کانون اصلی افراطی‌گری است. این خواست دائمی مردم ایران است که سیاست مماشات از بزرگترین موانع آن بوده است. لازمه پایان بخشیدن و جبران این سیاست فاجعه‌بار حمایت از خواست مردم ایران برای سرنگونی رژیم و به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان جایگزین دموکراتیک آن است. این سیاست قاطع به‌طور مشخص باشد دربرگیرنده گامهای عملی زیر باشد:

اخراج پاسداران و یا شبه‌نظامیان مزدور از عراق و سوریه و یمن و لبنان و افغانستان و جلوگیری از ارسال تسلیحات و نیروهای رژیم به این کشورها

اعمال تحریمهای همه‌جانبه بر رژیم آخوندی و سپاه پاسداران به‌ویژه ممانعت از دسترسی به سیستم جهانی بانکی

ارجاع پرونده جنایات رژیم ولایت‌فقیه به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷به دادگاه بین‌المللی جنایی و قرار دادن سردمداران رژیم و مسئولان جنایتها در برابر عدالت

اعمال قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت درباره پروژه تسلیحات اتمی رژیم ملایان و ممنوعیت غنی‌سازی همراه با بازرسی بی‌قید و شرط از مراکز نظامی و غیرنظامی

کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴آذر ۱۳۶۷ (۱۵دسامبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here