سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه -سومین روز اعتصاب رانندگان کامیون و شکست ترفندهای رژیم در مقابله با اعتصابگران

0 40

اعتصاب تاکنون ۱۶۸شهر در ۲۹ استان در سراسر ایران را فراگرفته است

روز پنجشنبه ۳خرداد (۲۴مه) اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و خودروهای سنگین در شهرهای مختلف کشور برای سومین روز ادامه یافت. این اعتصاب تاکنون ۱۶۸شهر از ۲۹استان کشور را فراگرفته است و ستونهای کامیونهای به صف شده که از بارگیری خودداری می‌کنند به‌طور مستمر گسترده‌تر می‌شود. این در حالی است که نیروهای اطلاعاتی از همان روز اول به طرق مختلف و از جمله با ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز روی تلفنهای رانندگان آنها را از شرکت در اعتصاب برحذر داشته و برخی از آنها را به شعب وزارت اطلاعات در شهرهایشان احضار کرده‌اند.

تهران و استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد صحنه اعتصاب رانندگانی است که روی خودروهای آنها از جمله نوشته است: «حق گرفتنی است؛ دادنی نیست»، «اتحاد و اعتراض سراسری رانندگان بخش حمل‌‌ و نقل برای اجرای عدالت». این اعتصاب با حمایت مردم در شهرهای مختلف روبه‌رو شده است. در روز پنجشنبه در برخی مناطق تاکسیرانان نیز در حمایت از رانندگان کامیون دست به اعتصاب زدند.

سپاه پاسداران و نیروی انتظامی با ترفندهای مختلف از جمله تحت فشار گذاشتن رانندگان تانکرهای سوخت برای شروع به کار و راه‌انداختن تانکرهای وابسته به سپاه که با اسکورت در جاده‌ها حرکت می‌کردند، درصدد بر آمدند تا این اعتصاب را در هم بشکنند. اما اعتصابگران شریف با اتحاد عمل و یکپارچگی این توطئه‌ها را در‌هم‌شکستند و با کنترل راههای اصلی اجازه ندادند، رانندگان وابسته به رژیم اعتصاب شکنی کنند.

به‌دنبال این اعتصاب بی‌سابقه و سراسری، بسیاری از پمپ بنزین‌ها در تهران و پاره‌یی مناطق دیگر کشور با کمبود بنزین مواجه شدند. برخی از آنها تعطیل کرده و برخی فقط بنزین سوپر دارند. در پمپ بنزین‌هایی که هنوز سوخت دارند؛ صف‌های طویلی از خودروها شکل گرفته است. بسیاری از پایانه‌های گمرکی به‌حالت نیمه تعطیل در آمده و روند واردات و صادرات با مشکل مواجه شده است.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران به کامیونداران و رانندگان زحمتکشی که برای احقاق حداقل حقوق خود به اعتصاب دست‌زده‌اند درود فرستاد و عموم هموطنان را به حمایت و پشتیبانی از آنان فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳ خرداد ۱۳۹۷(۲۴مه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.