سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه -تهدید رئیس قضاییه آخوندها در وحشت از قیام مردمی

0 12

قیام ایران – شماره ۱۸۱

خانم رجوی: فراخوان به اقدام فوری شورای امنیت و محکومیت این تهدیدها توسط ملل متحد

صادق لاریجانی سردژخیم دستگاه قضاییه رژیم آخوندی، روز سه شنبه پنجم تیر ماه در سومین روز اعتصاب بازار و تظاهرات اعتراضی مردمی و در وحشت از گسترش این اعتراضها، عاملان «آشوبهای» تهران و «اخلالگران در نظام اقتصادی» کشور را به برخورد قاطع و اعدام تهدید کرد و گفت: «این کارها به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور تحت قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور، مجازاتهای بسیار سنگینی دارد. در آنجا دیده شده که اگر این کار مصداق افساد فی‌الارض باشد، اعدام و اگر غیر از این باشد تا ۲۰سال حبس» دارد. وی افزود: «ما اطلاع وسیع داریم که آشوب‌های دیروز کار دیگران است. با کسانی که اخلال می کنند, شیشه مغازه ها را می شکنند و آتش می افروزند برخورد قاطع خواهد شد».

مقصود این آخوند جنایتکار از کسانی که در اقتصاد کشور اخلال می کنند اعتصابگران و معترضانی است که تمامی زندگیشان توسط این رژیم به نابودی کشیده شده است. این در حالی است که سرمایه های مردم ایران توسط خامنه ای، پاسداران و دیگر سردمداران و باندهای رژیم چپاول شده و عموم مردم را به روز سیاه نشانده اند.

همزمان عباس جعفری دولت آبادی دادستان جنایتکار تهران از دستگیری شمار زیادی از معترضان و برخورد قاطع و خودداری از آزادی آنها خبر داد و گفت «شب گذشته تعداد زیادی ازعوامل آشوب در بازار شناسایی و دستگیر شدند…این متهمان همانند متهمان آشوب‌های دی و اسفند ماه (۹۶) تا انجام محاکمه آزاد نخواهند شد. مسئولان نظام در برخورد با آشوب‌ها و ناامنی‌ها به هیچ عنوان کوتاه نمی آیند» (خبرگزاری حکومتی ایسنا-۵تیر).

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت در ارتباط با اظهارات امروز آخوند لاریجانی مبنی بر اعدام و برخورد قاطع با معترضان گفت: این اظهارات هم ماهیت ضد انسانی لاریجانی و ولی فقیه اش خامنه ای و هم وحشت شدید آنها از قیام مردم ایران را بازتاب می‌کند. وی با تأکید بر اینکه این اظهارات نقض آشکار اعلامیه جهانی حقوق بشر و بسیاری دیگر از کنوانسیونهای بین المللی مانند کنوانسیون حقوق مدنی سیاسی است، گفت شورای امنیت ملل متحد باید بلادرنگ اقدام کند، خانم رجوی از شورا و کمیسیون حقوق بشر ملل متحد و دیگر سازمانهای بین المللی مدافع حقوق بشر خواست تهدید رئیس قضاییه آخوندها به اعدام مردم معترض را قویاً محکوم نموده و برای آزادی دستگیرشدگان اقدام نمایند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵تیر ۱۳۹۷ (۲۶ژوئن ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.