سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه-ایران :در سال گذشته بیش از ۷۰ هزار کاربر فضای مجازی (روزی ۱۹۲تن ) دستگیر شده اند

0 7

فراخوان به اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان و توقف راهزنی اینترنتی رژیم آخوندی

پاسدار- سرتیپ کمال هادی فر رئیس پلیس سایبری رژیم موسوم به فتا اعلام کرد که در سال ۱۳۹۶ بیش از ۷۰ هزار کاربر فضای مجازی دستگیر شده اند. وی گفت: «در سال گذشته بیش از ۷۰ هزار نفر از مجرمان سایبری دستگیر و… به مراجع قضایی معرفی شدند…. در سال ۹۶ بیش از ۳۹ هزار فقره جرائم سایبری کشف شده است و رشد نزدیک به ۱۰ برابری جرائم به نگرانی های ما افزوده است…» ( خبرگزاری حکومتی ایلنا- ۹ اردیبهشت۹۷).

چند روز پیش از این صادق لاریجانی، سردژخیم قضاییه آخوندها گفته بود: شبکه های اجتماعی برای تخریب ارکان نظام به خدمت نظام سلطه و مجاهدین در آمده است. (خبرگزاری ایلنا-۵ اردیبهشت). وی سه ماه پیش نیز گفته بود «همه دستگاههای امنیتی موظفند با سرشاخه‌های داخلی که در فضای مجازی اقدام به همکاری با دشمنان و بیگانگان می‌کنند برخورد کنند» (تلویزیون شبکه خبر رژیم-۵بهمن۹۶).

توسل حاکمان جنایتکار ایران به سرکوب گسترده اینترنتی قبل از هر چیز نشان دهنده ناتوانی رژیم از مقابله با خیزشهای مردمی است که این رژیم قرون وسطایی را نشانه رفته و خواستار سرنگونی تمامیت این رژیم است. به دنبال قیام دیماه۹۶ ‌شورای امنیت رژیم اعلام کرد: «تصمیم گرفته شد که فعالیت این شبکه ها متوقف شود» تا علیه «آرامش کشور» به کار گرفته نشود (رسانه های خبری- ۱۳دی). آخوند احمد جنتی، رئیس خبرگان رژیم در همین باره گفت: اگر فضای مجازی مهار شده بود کار به وضع فعلی نمی رسید… این فضای مجازی بلا و مشکلی است که به جان ما افتاده است..

مقاومت ایران بازداشت گسترده و سرکوب بیسابقه کاربران اینترنت را به شدت محکوم می‌کند و از عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق بشر، از جمله گزارشگر آزادی بیان و عقیده و گروه کار دستگیریهای خودسرانه و از اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) و دیگر ارگانهای ذیربط بین المللی می‌خواهد رژیم آخوندی را به خاطر این سرکوب وحشیانه که نقض بسیاری از معاهدات بین‌المللی است، قویاً محکوم نموده و اقدامات ضروری برای آزادی دستگیر شدگان و متوقف کردن این راهزنی اینترنتی به عمل آورند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اردبهشت ۱۳۹۷ (۳۰آوریل ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.