سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه-ایران : تظاهرات روز کارگر

0 20

قیام ایران شماره ۱۴۸

روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت (اول ماه مه) هزاران تن از کارگران، بازنشستگان و دیگر اقشار محروم به مناسبت روز جهانی کارگر در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود در مقابل مجلس رژیم آخوندی در تهران دست به تجمع و راهپیمایی زدند.

آنها شعار می دادند: کارگر بازداشتی آزاد باید گردد. نان مسکن آزادی حق مسلم ماست؛ حقوق‌های نجومی فلاکت عمومی؛ تأمین اجتماعی حق مسلم ما است؛ ارگر معلم دانشجو اتحاد، اتحاد؛ کارگران پلاکاردهایی در دست دارند که بر روی آن نوشته شده: سفره کارگران خالی است هنوز؛ قرارداد موقت بردگی کارگر؛ یکی از کارگران پلاکارد بزرگی در دست دارد که بر روی آن نوشته است: آهای وزیر میلیاردر، چهل ماهه که گوشت نخریده ام.

تجمع کارگران در مقابل مجلس رژیم مورد حمله نیروهای سرکوبگر قرار گرفت و شماری از تجمع کنندگان بازداشت شدند.

در همین حال جمعیت انبوهی از کارگران با راهپیمایی به سمت خانه کارگر رژیم در مقابل این نهاد رژیم در تهران دست به اعتراض زدند و شعار مرگ بر ستمگر درود بر کارگر سر دادند. روی بنری که در دست کارگران است نوشته است: تأمین اجتماعی حق مسلم کارگر است؛ به وزیر بهداشت هشدار می‌دهیم دست از سر صندوق کارگران بردارید،کارگران و بازنشستگان پاکدشت.

زحمتکشان و کسبه و بازاریان بانه برای هفدهمین روز به اعتصاب خود در اعتراض به مسدود کردن گذرگاههای مرزی و افزایش تعرفه گمرکی ادامه دادند.

تجمع کارگران و مردم سقز در روز جهانی کارگر که در میدان چمی ولی خان برگزار شد نیز مورد حمله عوامل نیروهای سرکوبگر و مزدوران محلی رژیم آخوندی قرار گرفت. این حمله به درگیری کشیده شد. تعدادی از تجمع کنندگان دستگیر شدند.

در مریوان تجمع کارگران به مناسبت روز جهانی کارگر در میدان شبرنگ این شهر برگزار شد.

در اصفهان کارگران بازنشسته فولاد اصفهان با تجمع مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد به وضعیت معیشتی خود و رسیدگی نکردن رژیم به مشکلاتشان دست به اعتراض زدند.

اطلاعات آخوندی در سنندج در روز ۱۰اردیبهشت به منظور جلوگیری از برگزاری تظاهرات روز کارگر شماری از فعالان را احضار و به آنها هشدار دادند که مراسم روز کارگر بر گزار نکنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ( اول مه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.