سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اطلاعیه – ایران:‌ فراخوان برای نجات زندانی اعتصابی محمد نظری

0 42

مقاومت ایران برای نجات جان آقای محمد نظری، از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج، که پس از ۹۰ روز اعتصاب غذا در شرایط بسیار وخیم و بحرانی به سر می برد، فراخوان می دهد و از عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر به ویژه کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگران دستگیریهای خودسرانه، شکنجه و حق حیات می خواهد اقدامی فوری و مؤثر برای نجات جان او و آزادی اش به‌عمل آورند.

محمد نظری در سال ۷۲ دستگیر و به حبس ابد محکوم شد. مطابق قانون رژیم آخوندی موسوم به «مجازات اسلامی» که از سال ۹۲ لازم الاجرا شده، محکومیت او از حبس ابد به ۱۵سال زندان کاهش می یابد. اما اطلاعات آخوندی به رغم تحمل ۲۴سال حبس نه تنها او را آزاد نمی کند، بلکه با انواع فشارها از جمله محرومیت از رسیدگیهای درمانی شرایط سخت تری را بر او تحمیل کرده و قصد زجرکش کردن او را دارد.

دژخیمان زندان گوهردشت آقای نظری را در حالیکه به خاطر ۹۰ روز اعتصاب غذا بیش از ۲۵ کیلو وزن خود را از دست داده و توان راه رفتن و حرف زدن ندارد و بدنش آب را هم قبول نمی کند، از کمترین مراقبتهای پزشکی محروم کرده و رسیدگی به او را مشروط به پایان دادن به اعتصاب غذا کرده اند.

بازجوی جنایتکارش به او گفته است: مهم نیست بمیری، یکی دو روز در باره تو حرف می زنند و همه چیز تمام می شود. محمد نظری در آخرین پیام خود بر ادامه اعتصاب غذایش تأکید کرده و گفته است «رهسپار بوکان خواهم شد، چه با آزادی چه با مرگ».

                                                                                        دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

                                                                                       ۹ آبان ۱۳۹۶ (۳۱ اکتبر ۲۰۱۷)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.