اطلاعیه-اعدام ۱۰ زندانی شامل ۵ جوان در دو روز

79
اعدام و سرکوب-min

محکومیت یک نوجوان دانش آموز و یک زن ۲۱ساله به اعدام

رژیم آخوندی همزمان با تصویب شصت و چهارمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران، در روزهای ۲۸ و ۲۹ آذر دست کم ۱۰ زندانی را به دار آویخت. هفت تن از آنها به طور جمعی در زندان گوهردشت اعدام شدند.

دست کم ۵ تن از اعدام شدگان در سنین جوانی بودند. سه جوان که دو تن از آنها ۲۱ساله بودند در روز ۲۹ آذر به خاطر «سرقت مسلحانه از سوپر مارکتها» در زندان گوهردشت اعدام شدند. در همان روز یک جوان ۲۴ ساله بلوچ پس از تحمل ۵ سال حبس در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد. روز قبل از آن نیز یک جوان پس از تحمل شش سال حبس در زندان مرکزی زنجان اعدام شده بود.

در همین حال دیوان عالی آخوندها در یک اقدام جنایتکارانه حکم اعدام یک نوجوان دانش‌آموز را در بروجرد تائید کرد. او هنگام ارتکاب جرم انتسابی ۱۵ سال سن داشته و هم اکنون سه سال است در حبس به سر می برد. سه روز پیش از او نیز یک زن جوان ۲۱ساله که مادر یک کودک چهار ساله است به اعدام محکوم شده بود.

رژیم آخوندی در حالی جوانان ایران را به خاطر سرقت به دار می آویزد که افشای دزدیهای نجومی سران نظام آخوندی که هر روز در جنگ قدرت باندهای درونی نظام، ابعاد و زوایای حیرت انگیزی از آن برملا می‌شود اکنون به چنان رسوایی تبدیل شده که ر‌أس نظام آخوندی را شقه کرده است و بر وضعیت انفجاری جامعه و گسترش اعتراضات و انزجار سراسری مردم دامن زده است.

مقاومت ایران عموم اقشار به ویژه جوانان دلیر را به اعتراض علیه مجازات وحشیانه اعدام فرا می خواند و از مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر خواهان اقدام فوری و مؤثر برای مقابله با کشتار زندانیان به ویژه جوانان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ آذر ۱۳۹۶ (۲۱دسامبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here