سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پادگان بحوث‌در حلب مقر فرماندهی پاسداران برای کشتار مردم این شهر+تصویر

0 42

حضور پاسداران و انتقال سلاح به سوریه نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت است

بر اساس گزارشهای رسیده از درون سپاه پاسداران، مقر اصلی فرماندهی و استقرار پاسداران در حلب در ۳۰کیلومتری جنوب شرقی حلب (۵کیلومتری جنوب شهر السفیره) در پادگانی به نام «بحوث» واقع شده که با دجالیت آن را «پادگان حضرت رقیه» می نامد. این پادگان تحت نظر پاسدار-سرتیپ سید جواد غفاری سرکرده پاسداران در حلب است.

پاسدار جواد غفاری، از فرماندهان جنگ ایران و عراق، از سه سال پیش فرماندهی نظامی حلب و جبهه شمالی سوریه را به عهده داشت و به تازگی به فرماندهی میدانی کل نیروهای سپاه در سوریه منصوب شده است. او چند ماه قبل به همراه قاسم سلیمانی با دیکتاتور سوریه ملاقات کرد و بشار اسد از او تقدیر نمود. او به همراه قاسم سلیمانی با حسن نصرالله نیز ملاقات کرده است.

در داخل این پادگان دو مرکز فرماندهی وجود دارد. یکی به سیستم فرماندهی سپاه اختصاص دارد و در محل دوم علاوه بر پاسداران، سرکردگان حزب الله نیز حضور دارند و محل طراحی عملیاتی است. عده یی از افسران و فرماندهان ارتش سوریه نیز در این پادگان حضور داشته و با سپاه هماهنگی عملیاتی می کنند. این پادگان یکی از مراکز دائمی گردانهای موسوم به صابرین سپاه پاسداران (نیروهای تکاور) نیز هست. این نیروها به نفربرهای زرهی و مینی کاتیوشا مجهز هستند.

هر کدام از گروههای مزدور وابسته به سپاه در پادگان بحوث مراکز جداگانه یی دارند. فرمانده فاطمیون (مزدوران افغانی سپاه) در پادگان بحوث، پاسدار سرتیپ امیر پور است. محل استقرار فاطمیون در ۵۰۰متری محل استقرار پاسداران است.

پادگان بحوث در جنوب شهر السفیره و نزدیک دریاچه نمک جبول قرار دارد و پیش از این از مهمترین مراکز کارخانجات تولید مواد شیمیایی و مهمات و موشک برای سلاحهای کشتار جمعی رژیم اسد بوده است. نزدیکی به معادن نمک تأمین مواد اولیه برای ساخت مواد شیمیایی را تسهیل می کرد. ارتش اسد این پادگان را با کد ۳۵۰ نامگذاری کرده است.

پادگان بحوث و مراکز مرتبط با آن در جنوب السفیره محل ساخت موشکهای سپاه را نیز تشکیل می دهد. پاسدار سرلشگر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم، در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ گفت: «سوریه به جایی رسید که در سالهای گذشته ایران در حلب برایش صنعت موشکی ایجاد و موشک تولید کرد».

رحیم صفوی، فرمانده پیشین سپاه و مشاور خامنه ای، در اول مهر ۱۳۹۵ در مصاحبه با تلویزیون رژیم، در مورد جنگ حلب گفت که نقش اصلی در این جنگ را نیروهای زمینی به عهده دارند که شامل نیروهای سپاه پاسداران و مزدوران نیروی تروریستی قدس از کشورهای مختلف و ارتش سوریه می شود. وی اذعان کرد که گرای بمبارانهای وحشیانه حلب نیز توسط سپاه و مزدورانش داده می شود.

همچنانکه مقاومت ایران پیش از این بارها اعلام کرده است، رژیم آخوندی و سپاه پاسداران عامل اصلی کشتار مردم سوریه و طولانی شدن این بحران هستند و با سرازیر کردن اموال مردم محروم ایران به تنور جنگ سوریه تمامی منطقه را به پرتگاه جنگ نزدیک کرده اند. هفته گذشته مقاومت ایران اسامی ۳۹پاسدار سرتیپ و ۳۰پاسدار سرهنگ که در جنگ سوریه کشته شده اند را اعلام کرد. لشکرکشی و ارسال سلاح به سوریه توسط این رژیم نقض معاهدات بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت است. اولین قدم ضروری برای حل این بحران اخراج کامل رژیم آخوندی و پاسداران و مزدوران آنها از سوریه است. در غیر این صورت نه آرامش به منطقه باز می گردد و نه داعش ریشه کن می شود.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت

۱۵آذر۱۳۹۵ (۵ دسامبر ۲۰۱۶)

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.