پادگان بحوث‌در حلب مقر فرماندهی پاسداران برای كشتار مردم اين شهر+تصوير

374

حضور پاسداران و انتقال سلاح به سوريه نقض آشكار قطعنامه های شورای امنيت است

بر اساس گزارشهای رسيده از درون سپاه پاسداران، مقر اصلی فرماندهی و استقرار پاسداران در حلب در ۳۰كيلومتری جنوب شرقی حلب (۵كيلومتری جنوب شهر السفيره) در پادگانی به نام «بحوث» واقع شده كه با دجاليت آن را «پادگان حضرت رقيه» می نامد. اين پادگان تحت نظر پاسدار-سرتيپ سيد جواد غفاري سركرده پاسداران در حلب است.

پاسدار جواد غفاری، از فرماندهان جنگ ايران و عراق، از سه سال پيش فرماندهی نظامی حلب و جبهه شمالی سوريه را به عهده داشت و به تازگی به فرماندهی ميدانی كل نيروهای سپاه در سوريه منصوب شده است. او چند ماه قبل به همراه قاسم سليمانی با ديكتاتور سوريه ملاقات كرد و بشار اسد از او تقدير نمود. او به همراه قاسم سليمانی با حسن نصرالله نيز ملاقات كرده است.

در داخل اين پادگان دو مركز فرماندهي وجود دارد. يكی به سيستم فرماندهی سپاه اختصاص دارد و در محل دوم علاوه بر پاسداران، سركردگان حزب الله نيز حضور دارند و محل طراحي عملياتی است. عده یی از افسران و فرماندهان ارتش سوريه نيز در اين پادگان حضور داشته و با سپاه هماهنگي عملياتی مي كنند. اين پادگان يكی از مراكز دائمی گردانهای موسوم به صابرين سپاه پاسداران (نيروهای تكاور) نيز هست. اين نيروها به نفربرهای زرهی و مينی كاتيوشا مجهز هستند.

هر كدام از گروههاي مزدور وابسته به سپاه در پادگان بحوث مراكز جداگانه یی دارند. فرمانده فاطميون (مزدوران افغاني سپاه) در پادگان بحوث، پاسدار سرتيپ امير پور است. محل استقرار فاطميون در ۵۰۰متری محل استقرار پاسداران است.

پادگان بحوث در جنوب شهر السفيره و نزديك درياچه نمك جبول قرار دارد و پيش از اين از مهمترين مراكز كارخانجات توليد مواد شيميايی و مهمات و موشك برای سلاحهای كشتار جمعي رژيم اسد بوده است. نزديكی به معادن نمك تأمين مواد اوليه برای ساخت مواد شيميايی را تسهيل می كرد. ارتش اسد اين پادگان را با كد ۳۵۰ نامگذاری كرده است.

پادگان بحوث و مراكز مرتبط با آن در جنوب السفيره محل ساخت موشكهای سپاه را نيز تشكيل مي دهد. پاسدار سرلشگر محمد باقری، رئيس ستاد كل نيروهای مسلح رژيم، در تاريخ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ گفت: «سوریه به جایی رسید که در سالهای گذشته ایران در حلب برایش صنعت موشکی ایجاد و موشک تولید کرد».

رحيم صفوی، فرمانده پيشين سپاه و مشاور خامنه ای، در اول مهر ۱۳۹۵ در مصاحبه با تلويزيون رژيم، در مورد جنگ حلب گفت كه نقش اصلی در اين جنگ را نيروهای زمينی به عهده دارند كه شامل نيروهای سپاه پاسداران و مزدوران نيروی تروريستی قدس از كشورهای مختلف و ارتش سوريه می شود. وی اذعان كرد كه گرای بمبارانهای وحشيانه حلب نيز توسط سپاه و مزدورانش داده می شود.

همچنانكه مقاومت ايران پيش از اين بارها اعلام كرده است، رژيم آخوندی و سپاه پاسداران عامل اصلی كشتار مردم سوريه و طولانی شدن این بحران هستند و با سرازير كردن اموال مردم محروم ايران به تنور جنگ سوريه تمامی منطقه را به پرتگاه جنگ نزديك كرده اند. هفته گذشته مقاومت ايران اسامی ۳۹پاسدار سرتيپ و ۳۰پاسدار سرهنگ كه در جنگ سوريه كشته شده اند را اعلام كرد. لشكركشی و ارسال سلاح به سوريه توسط اين رژيم نقض معاهدات بين المللی و قطعنامه های شورای امنيت است. اولين قدم ضروری برای حل اين بحران اخراج كامل رژيم آخوندی و پاسداران و مزدوران آنها از سوريه است. در غير اين صورت نه آرامش به منطقه باز می گردد و نه داعش ريشه كن می شود.

شورای ملی مقاومت ايران

كميسيون امنيت

۱۵آذر۱۳۹۵ (۵ دسامبر ۲۰۱۶)

   

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here