سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

ایران: تلفات پاسداران و مزدورانشان در سوریه از ۱۰ هزار تن بیشتر است

0 24

ایران: تلفات پاسداران و مزدورانشان در سوریه از ۱۰ هزار تن بیشتر است اسامی ۶۹ پاسدار-سرتیپ و پاسدار-سرهنگ کشته شده در سوریه

بنا بر اعتراف آخوند سید محمدعلی شهیدی محلاتی، نماینده خامنه ای در «بنیاد شهید و امور ایثارگران» و معاون روحانی رئیس جمهور رژیم، شمار پاسداران کشته شده در جنگ سوریه بیش از هزار نفر است. وی در سمیناری به مناسبت هفته بسیج تصریح کرد «تعداد شهدای مدافع حرم در کشورمان از یک‌هزار شهید فراتر رفته است که ما مدیون همه آنها هستیم». (تسنیم-ارگان سپاه تروریستی قدس-۲ آذرماه ۱۳۹۵)

بر اساس گزارشهای مقاومت ایران از داخل کشور شمار کشته های پاسداران و مزدوران لبنانی، افغانی، پاکستانی، عراقی و دیگر مزدوران تحت امر آنها بیش از ۱۰ هزار نفر است. مطابق گزارشات درونی سپاه پاسداران، برای جلوگیری از فاش شدن ابعاد تلفات و کاهش تأثیرات منفی اجتماعی آن، جسد بیشتر مزدوران افغانی و پاکستانی و عراقی رژیم که در سوریه کشته می شوند به ایران بازگردانده نمی شوند. اجساد مزدوران لبنانی نیز به طور کامل در لبنان یا در سوریه دفن می شوند. از شمار سرکردگان سپاه که در جنگ علیه مردم سوریه کشته شده اند می توان به ابعاد تلفات رژیم پی برد. در زیر اسامی ۳۹ پاسدار سرتیپ، ۲۸ سرهنگ پاسدار و دو سرهنگ ارتش تحت امر خامنه ای که در سوریه کشته شده اند، آمده است.

پاسدار-سرتیپها: حسن شاطری، سید حمید طباطبایی مهر، حاج اسماعیل حیدری، محمد جمال پاقلعه ای، دادالله شیبانی، جابر دریساوی، محمد علی علی آبادی، علیرضا توسلی، حسین بادپا، هادی کجباف، روزبه هلیسیایی، حاج عبدالله اسکندری، محمدعلی الله آبادی، عزت الله سلیمانی، فرشاد حسینی نژاد، عبدالرضا مجیری، حسین فدائی، سعید سیاح طاهری، ستار اورنگ، حسن رزاقی، حمیدرضا انصاری، احمد مجدی نسب، حاج علی قربانی، رضا فرزانه، حسنعلی شمس آبادی، محسن قاجاریان، ماشالله شمسه، جواد دوربین، سید شفیع شفیعی، جهانگیر جعفرنیا، محمد حسن حکیمی، رضا رستمی مقدم، احمد غلامی، داریوش درستی، مصطفی رشید پور، اکبر نظری، حسین علیخانی، غلامرضا سمایی و ذاکر حیدری

پاسدار سرهنگها امیررضا علیزاده ، حشمت الله سهرابی، عباس عبداللهی، قاسم غریب، کریم غوابش، مسلم خیزاب، مصطفی صدرزاده، اسماعیل خانزاده، محمدرضا علیخانی، عبدالرضا رشوند، محمد طحان، ستار محمودی، قاسم تیموری، مرتضی ترابی کامل، اصغر فلاحت پیشه، حمزه کاظمی، عبدالحسین سعادت خواه، احمد گودرزی، محسن ماندنی، علی طاهری ترشیزی، سعید شاملو، محمد بلباسی، رحیم کابلی، علی منصوری، قدرت الله عبدیان ، مرتضی عطایی، عادل سعد و محمدرضا زارع الوانی و همچنین دو سرهنگ ارتش تحت امر خامنه ای به اسامی مرتضی زرهرن و مجتبی ذوالفقار نسب.

تلفات بالا در سوریه موجی از نارضایتی را در میان خانواده های آنها برانگیخته و تلاش پاسداران برای گسیل جوانان و دانش آموزان و کارمندان و کارگران به سوریه نفرت مردم علیه این جنگ را دامن زده است. مردم تلفات رژیم در سوریه را یاد آور جنگ هشت ساله ضد میهنی با عراق می دانند.

بی توجهی آخوندها به خانواده کشته شده ها به ویژه افغانیها رنج مضاعفی را بر خانواده های آنان تحمیل کرده است. آنها حتی در معالجه زخمیها و معلولان افغانی برگشتی از جنگ تعلل می کنند.

بالا گرفتن این انزجار عمومی باعث شده است که حتی برخی از باندهای درونی رژیم به اعتراض علیه جنگ سوریه بپردازند. مصطفی تاجزاده در این باره می نویسد: «ما در سوریه دخالت پر ضایعه و کم فایده داشته ایم…. هیچ کشوری به اندازه ایران در سوریه تلفات نداده است… با وجود این متهم به کشتار مردم سوریه و دنبال کردن گرایش فرقه یی شده ایم. اعتبارمان لطمه دیده است و روز به روز در باتلاق سوریه بیشتر فرو می رویم».

مهدی خزعلی در ۲۱ شهریور گفت: «جنگ ۸ساله کم مان بود و حالا ۵ساله در سوریه داریم می‌جنگیم و این اشتباه بود و نباید انجام می‌شد و من بارها گفتم…در واقع جنگ اتفاق افتاده ما هم گیر هستیم در این باتلاق و ما هم گرفتار داعشی هستیم که به وجود آمدنش مربوط به سوء مدیریت حاج قاسم سلیمانی است و اگر اینکار را نمی‌کرد داعشی نبود…خطای حاج قاسم سلیمانی است».

شورای ملی مقاومت

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم

۹ آذر ۱۳۹۵( ۲۹ نوامبر ۲۰۱۶)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.