اطلاعيه – اعدامهای جنایتکارانه جمعی و صدور احکام جنایتکارانه اعدام ادامه دارد فراخوان به محکومیت رژیم آخوندی و مشروط کردن روابط با رژیم به توقف اعدام

111

فاشیسم دینی حاکم بر ایران همچنان به خونریزی و جنایت ادامه میدهد و به صدور احکام ظالمانه اعدام و اجرای جنایتکارانه اعدام ادامه میدهد. شمار زندانیان اعدام شده در ماه اوت به بیش از ۵۰مورد میرسد. 

در روز اول شهریور ماه (۲۳اوت) سید جمال سید موسوی زندانی سیاسی اهل سنت و از هموطنان کرد پس از تحمل ۹سال حبس به اتهام آخوند ساخته ”محاربه از طریق ارتباط با گروههای اهل سنت“، اعدام شد. روز پیش از آن نیز آریا جاویدان در زندان کرمان به اتهام محاربه و بر هم زدن امنیت اعدام شده بود.

در ۱۹مرداد (۱۰اوت) علیرضا تاجیکی که به هنگام دستگیری ۱۵سال داشت پس از تحمل ۶سال حبس در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد. شمار زیادی از زندانیانی که به هنگام دستگیری یا ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸سال داشته اند، در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند.

علاوه بر این یک بیدادگاه رژیم آخوندی بار دیگر آقای محمد علی طاهری را به اعدام محکوم کرد. این در حالی است که آقای طاهری که خود را بنیانگذار طب های مکمل ایرانی «فرادرمانی» و «سایمنتولوژی» معرفی میکند، مرتکب هیچ جرمی نشده، سلاحی نداشته و حتی طبق قوانین قرون وسطایی و ظالمانه این رژیم اتهام”محاربه“ و ”مفسد فی الارض“ به او اطلاق نمیشود.

رژیم برای توجیه حکم جنایتکارانه اعدام او را به اتهامات مسخره ای مانند ”تحصیل مال نامشروع و توزیع آثار سمعی-بصری, استفاده غیرمجاز از عناوین علمی“ متهم کرده است. این در حالی است که همه مقامات رژیم، دست اندر کار اختلاس و دزدی از اموال عمومی در ابعاد نجومی هستند و همه آنها از روحانی تا پاسدار رضایی و قالیباف و علی کردان (وزیر کشور احمدی نژاد) به خود عناوین مجعول دکتر داده اند که مضحکه عموم مردم است. عناوینی که یا از اساس ساختگی است و یا مدارک آن به دستور وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران توسط ارگانهای آموزشی حکومتی صادر شده است.

مقاومت ایران عموم مدافعان حقوق بشر و ارگانهای ذیربط در ملل متحد را به محکومیت قاطع رژیم آخوندی بخاطر صدور احکام اعدام از جمله برای آقای طاهری و اقدام فوری برای توقف اعدامهای جمعی در ایران فرامیخواند. ادامه و گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با این رژیم باید به توقف اعدام و بهبود وضعیت حقوق بشر مشروط شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ شهریور ۱۳۹۶ (۲۸ اوت ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here