سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی تروریست دربلژیک توسط قاضی تفهیم اتهام و زندانی شد

0 45

اسدالله اسدی دیپلومات تروریست رژیم آخوندی
رسماً به اقدام برای سوءقصد تروریستی متهم و پس از جلسه بازپرسی
در برابر قاضی تحقیق دربلژیک زندانی شد

بیانیه دادستانی فدرال بلژیک
پیرامون جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام
دیپلمات‌تروریست رژیم آخوندی اسدالله اسدی
به‌خاطر توطئه تروریستی علیه گردهمایی پاریس

اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی تروریست – رسانه‌های بین‌المللی روز چهارشنبه به نقل از دادستانی فدرال بلژیک گزارش دادند که به‌دنبال استرداد دیپلمات‌تروریست آخوندها اسدالله اسدی از آلمان به بلژیک، وی رسماً به تلاش برای سوءقصد تروریستی متهم شده و پس از جلسه بازپرسی در برابر قاضی تحقیق در شهر آنورس، زندانی شده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: یک دیپلمات (رژیم) ایران روز چهارشنبه در بلژیک به ظن مشارکت در توطئه مظنون بمب‌گذاری در گردهمایی اپوزیسیون ایران در فرانسه، تحت بازداشت قرار گرفت.

دفتر دادستانی فدرال بلژیک طی بیانیه‌یی گفت، یک قاضی تحقیق پیشتر او… را که معمولاً در وین مستقر است، در شهر شمالی آنورس بلژیک مورد بازپرسی قرار داد.

رویتر نیز در وایر فرانسوی خود، نوشت:دادستانی فدرال بلژیک اعلام کرد، یک دیپلمات (رژیم) ایران که روز سه‌شنبه توسط آلمان به بلژیک تحویل داده شده بود، روز چهارشنبه به تلاش برای سوءقصد تروریستی و آماده‌سازی یک نقض تروریستی در چارچوب تحقیقات پیرامون تلاش برای سوءقصد خنثی‌شده در ۳۰ ژوئن علیه گردهمایی مخالفان ایرانی در ویلپنت در نزدیکی پاریس متهم شد.

این دیپلمات که توسط دادستانی با نام اسدالله اسدی شناسایی شد، از سال ۲۰۱۴ در اتریش مستقر بود و در آلمان دستگیر شده بود. او متهم است که از یک زوج ایرانی‌الاصل که روز ۳۰ ژوئن در بروکسل دستگیر شدند خواسته است، سوءقصدی را با بمب علیه گردهمایی مجاهدین خلق ایران انجام بدهند.

قاضی تحقیق متخصص تروریسم، خواهان تحویل او به مقام‌های بلژیک در چارچوب پرونده تلاش برای سوءقصد تروریستی شده بود.

دادستانی فدرال تصریح کرد، اسدالله الف. (اسدی) روز چهارشنبه توسط قاضی تحقیق تفهیم اتهام و زندانی شد.

زوج مذکور متشکل از امیر سعدونی و نسیمه نعامی توسط یکان‌های ویژه پلیس بلژیک دستگیر شده بود.

فرانسه روز ۲ اکتبر (رژیم) ایران را به آماده‌سازی این پروژه سوءقصد در ویلپنت متهم کرد و دارایی‌های دو فرد و اداره امنیت داخلی وزارت اطلاعات رزیم ایران را مسدود کرد.

رویتر در گزارش دیگری می‌نویسد:

دادستان‌های بلژیکی روز چهارشنبه اعلام کردند، بلژیک یک دیپلمات (رژیم) ایران و سه فرد را به طراحی بمب‌گذاری در جلسه اپوزیسیون ایران در فرانسه در ماه ژوئن متهم کرده است.

دادستان فدرال گفت، روز سه‌شنبه آلمان این دیپلمات را به بلژیک منتقل کرد، جایی که او متهم به آماده‌سازی یک حمله تروریستی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.