سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا – مقابله با مجموعه کاملی از تهدیدات رژیم آخوندی

17

در جلسه استماع روز چهارشنبه ۱۹مهر۹۶ در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تحت عنوان «مقابله با مجموعه کاملی از تهدیدات رژیم ایران» که در آستانه اعلام سیاست جدید آمریکا در قبال رژیم آخوندی و به‌ریاست اد رویس رئیس این کمیته و با شرکت اشرف‌نشانها برگزار شد، نمایندگان برجسته هر دو حزب به تشریح دخالتهای تروریستی، تهدید برنامه موشکی و اقدامات سرکوبگرانه رژیم آخوندی علیه مردم ایران پرداختند و به مقابله با آن فراخوان دادند. برخی از نمایندگان ضمن قدردانی از حضور اشرف‌نشانها گفتند که این حضور نشان‌دهنده این است که مردم ایران، مخالف رژیم سرکوبگر حاکم هستند.

در این جلسه، ۴تن از مقامهای پیشین و کارشناسان ارشد به‌عنوان شهود شرکت داشتند.

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا1

اد رویس رئیس کمیته خارجی مجلس نمایندگان

اد رویس رئیس کمیته خارجی مجلس نمایندگان در سخنرانی افتتاحیه خود با اشاره به استمرار تروریسم و دخالتهای رژیم بعد از توافق اتمی، گفت: متأسفانه و بگونه‌یی قابل پیش‌بینی، رژیم تهران به‌روشنی خود را (حکومتی) می‌بیند که از ایدئولوژی و خشونت (خود) برای بی‌ثبات کردن همسایگانش استفاده می‌کند. سپاه پاسداران این رژیم در عراق و سوریه از جنگ علیه داعش سوء‌استفاده کرده تا شبه‌نظامیانش علیه مردم سوریه سبعیت بخرج دهند و در حالی‌که داعش مناطق خود را از دست می‌دهد تهدید واقعی این است که به جای داعش یک نوع تروریسم افراط‌گرای اسلامی دیگر جای آن را بگیرد.

رئیس کمیته خارجی کنگره در بخش دیگری از سخنانش درباره توافق اتمی گفت، به‌رغم کاستی‌های بسیار این توافق نظرم این است که حالا ما باید به‌شدت تمام آن‌را اعمال کنیم. باید با متحدان خود کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بازرسان بین‌المللی دسترسی بیشتری به سایت‌های اتمی احتمالی داشته باشند و همان‌طور که متحدان ما آن‌را به‌رسمیت شناخته‌اند، باید به کاستی‌های بندهای مهلت‌دار توافق بپردازیم.

اد رویس در پایان سخنان خود، تأکید کرد:

سرانجام ما باید از مردم ایران حمایت کنیم که خواهان زندگی بهتر و آزادی بیشتر به‌جای رنج‌ کشیدن تحت سرکوب بی‌رحمانه یک رژیم هستند که انگیزش ایدئولوژیکی و نفرت دارد. ما سوء نیتی علیه مردم ایران نداریم. این حکومت آنهاست که به‌شدت ما و متحدان ما را تهدید می‌کند. این رویکردی است که به‌نظر من آمریکا در جهت امنیت ملی ما باید اتخاذ کند… امیدوارم که پرزیدنت یک مسیر برای مقابله با مجموعه کاملی از تهدیدات (رژیم) ایران را تعیین کند.

در جلسه استماع کمیته خارجی کنگره علاوه بر سخنرانان‌هایی که گزارشی فشرده از اظهارات آنها از سیمای آزادی به اطلاع بینندگان رسیده است، ۴شاهد و شمار دیگری از نمایندگان هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات نیز صحبت کردند.

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا12

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

جیمز جفری

جیمز جفری رژیم آخوندی را بزرگ‌ترین تهدید خاورمیانه دانست، و گفت: «(رژیم) ایران باید اولین اولویت آمریکا در منطقه باشد… به‌طور مشخص ما باید توجه و منابع خود را از کارزار تقریباً پایان یافته داعش به (رژیم) ایران معطوف کنیم».

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا3

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

ژنرال چاک والد

ژنرال چاک والد در سخنان خود بر استمرار فریبکاریهای اتمی رژیم تأکید کرد، و گفت: «در رابطه با بازرسی‌ها… هیچ‌یک از ما نباید این‌قدر ساده‌لوح باشیم که فکر کنیم (رژیم) ایران با آن تأسیسات نظامی مشغول تقلب در توافق نیست… من ۹۹/۹۹% فکر می‌کنم که (رژیم) ایران در حال تقلب در توافق (اتمی) است».

وی بر لزوم برخورداری از گزینه نظامی علیه رژیم تأکید کرد، و گفت: «ما باید سیاستی داشته باشیم… که اجازه ندهد (رژیم) ایران آینده سوریه را بعد از داعش دیکته کند و مسیر زمینی خود را تشکیل دهد… این تدابیر تهاجم (رژیم) ایران را بدون توجه به این‌که برجام چه خواهد شد، عقب خواهد راند و مانع پیشرفت رژیم بسوی توانمندی اتمی‌اش می‌شود».

در اجلاس استماع در کمیته خارجی، قاضی تدپو رئیس زیرکمیته تروریسم، دینا روهرا باکر رئیس زیرکمیته اروپا- آسیا و تهدیدات بالقوه و نمایندگان کنگره تام گرت و اسکات پری، با قدردانی از شرکت اشرف‌نشانها تأکید کردند که حضور آنها گواه این واقعیت است که مردم ایران این رژیم دیکتاتور و تروریست را نمی‌خواهند.

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا34

دینا روهرا باکر رئیس زیرکمیته اروپا-آسیا

دینا روهرا باکر رئیس زیرکمیته اروپا-آسیا و تهدیدات بالقوه در سخنان خود، گفت:

ما راههای دیگری برای اعمال فشار روی آخوندهای (حاکم بر) ایران داریم. ما دوستانی در این‌جا داریم با لباس‌های زرد که این‌جا هستند تا به ما یاد‌آوری کنند که مردم ایران آخوندهای سرکوبگر را که مردم را می‌کشند دوست ندارند. ما بلوچ‌ها، آذریها و کردها را داریم و همه آنها فکر می‌کنند که سرکوب شده‌اند. ما هنوز از اینها برای اعمال فشار روی (رژیم) ایران استفاده نکرده‌ایم… رئیس اد رویس در سخنان افتتاحیه خود به این واقعیت اشاره کرد که مردم ایران دشمن ما نیستند، مردم ایران دشمن ما نیستند بلکه رژیم آخوندها (دشمن ما است).

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا5-min

قاضی تد پو رئیس زیرکمیته تروریسم در کمیته خارجی

قاضی تد پو رئیس زیرکمیته تروریسم در کمیته خارجی نیز در سخنان خود، گفت:

گروهی از افراد این‌جا هستند که خانواده‌ و دوستانی دارند که سالیان شکنجه، مفقود و زندانی شده‌اند، به‌خاطر رژیمی که می‌خواهد آمریکا را نابود کند. من از این‌که آنها این‌جا هستند آنان را ستایش می‌کنم. با این افراد صحبت کنید و ببینید که چگونه خانواده آنها در ایران شکنجه شده و هم‌چنان شکنجه می‌شوند، آن هم توسط همان فردی که از لفاظی استفاده می‌کند تا بگوید که می‌خواهد آمریکا را نابود کند. در همه جای خاورمیانه شما می‌بینید که ایران دارد فتنه‌انگیزی می‌کند. ما هفته قبل یک استماع در کمیته تروریسم داشتیم و از این نقشه استفاده کردیم تا درباره این واقعیت صحبت کنیم که (رژیم) ایران در حال استفاده از گروه‌های تروریستی در افغانستان، عراق، سوریه، یمن، کرانه غربی، نوار غزه، بحرین و لبنان هستند. هر کجایی که در خاورمیانه هرج و مرج هست حکومت ایران آنجاست و از از طریق سپاه پاسداران یا گروه‌های تروریستی کارش را انجام می‌دهد.

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا5-min6

تام گرت

تام گرت از دیگران اعضای کنگره در این جلسه با اشاره به حضور اشرف‌نشانها، گفت:

این رژیم پرونده‌یی دارد که در این جلسه به آن اشاره نشد؛ ولی توسط افرادی که در این‌جا نشسته‌اند بیان می‌شود. در سالهای ۱۹۷۹، ۱۹۸۲، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۹ در انقلاب مردم علیه این رژیم قیام کردند و در اغلب موارد آمریکا عقب نشست و هیچ کاری نکرد در حالی که آنها توسط نیروی قدس کشته می‌شدند. تعداد ایرانی‌هایی که توسط این رژیم کشته شده‌اند به نسبت جمعیت آن معادل تعداد کشته‌های ما در جنگ جهانی دوم است.

استماع در کمیته امور خارجی مجلس نماین76

اسکات پری

نماینده کنگره اسکات پری نیز در سخنانش را رژیم آخوندی را رژیمی فریبکار دانست، و گفت: «(رژیم ایران) دروغگو، حقه‌باز و دزد است. اگر حرف مرا باور نمی‌کنید از این دوستان در این‌جا سؤال کنید… این دوستان می‌دانند که ما چه موجوداتی سر و کار داریم. همه ما می‌دانیم با چه چیزی مواجه هستیم».

در پایان این جلسه، اد رویس رئیس کمیته خارجی تأکید کرد: «یک اتفاق‌نظر گسترده و دو حزبی وجود دارد که (رژیم) ایران یک تهدید مرگبار محسوب می‌شود… ما خواهان پیش‌بردن سیاستی هستیم که با این رژیم افراطی مقابله کند. ایده‌هایی که از این استماع می‌گیریم در چگونگی انجام این کار بسیار کمک‌کننده است».

1 نظر
  1. peimaneh می گوید

    کاری عظیم که فقط از مقاومتی چنین سترگ با رهبری مسعود رجوی امکانپذیر بود . یک قطره آزادی و حقیقت در
    . دادگاهها و قضات اگر باشد به حقانیت گواهی خواهند داد

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.