استقبال خانم رجوی از سیاست جدید آمریکا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران

102
مریم رجوی استقبال از-min

ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاکمیت مردم

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، از سیاست جدید ایالات متحده علیه تمامیت رژیم آخوندی به‌خاطر جنایاتش علیه مردم ایران و منطقه و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران استقبال کرد و گفت: سیاست دولتهای گذشته آمریکا مبتنی بر چشم‌پوشی بر نقض وحشتناک حقوق‌بشر در ایران و اشغالگریهای مرگبار ملایان و سپاه پاسداران در منطقه و دادن امتیازات کلان به آنها در برجام، فاجعه‌بار بوده و مردم ایران و منطقه، بهای سنگینی برای آن پرداخته‌اند. مخرب‌ترین وجه این سیاست معامله بر سر مقاومت عادلانه مردم ایران و لیست‌گذاری تروریستی سازمان مجاهدین خلق ایران و ارتش آزادیبخش ملی و شورای ملی مقاومت به مدت ۱۵سال همراه با بمباران قرارگاههای مقاومت در نزدیکی مرزهای ایران در خاک عراق و هم‌چنین نقض تعهدات در مقابل مجاهدان اشرف و لیبرتی، بی‌عملی در برابر کشتار آنها و ضبط ۶۰۰میلیون دلار دارایی‌ها و اموال آنها توسط حکومت عراق بوده است که کماکان ادامه دارد. این در حالی است که مقاومت ایران در اوت ۲۰۰۲ برنامه و مراکز پنهان تسلیحات کشتار جمعی رژیم ملایان را افشا کرده بود.

مریم رجوی-min

خانم رجوی با تأکید بر گواهی رئیس‌جمهور ایالات متحده که بار دیگر مردم ایران را قربانی اصلی رژیم ملایان معرفی کرد گفت: به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان تنها جایگزین دموکراتیک دیکتاتوری مذهبی و تروریستی، لازمه پایان و جبران سیاستهای فاجعه‌بار پیشین است.

خانم رجوی نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا را که بلافاصله پس از سخنرانی رئیس‌جمهور این کشور اعلام شد، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی توصیف کرد و گفت: هم‌چنانکه شماری از سیاستمداران برجسته آمریکایی خاطرنشان کرده‌اند این کار باید دو دهه پیش انجام می‌شد. در این صورت وضعیت منطقه و کشورهایی از قبیل عراق و سوریه و لبنان و یمن و افغانستان امروز به‌کلی متفاوت بود. مردم ناراضی و خشمگین اکنون در داخل ایران خطاب به خامنه‌ای و روحانی برخروشیده‌اند که «سوریه را رها کن، فکری به‌حال ما کن».

واقعیت این است که سپاه پاسداران عامل تعیین‌کننده سرکوب در ایران، اشاعه تروریسم در سراسر جهان، جنگ‌افروزی و کشتار در منطقه، دست‌یابی به تسلیحات هسته‌یی و افزایش تولید موشکهای بالستیک است. بنابراین تمامی افراد، ارگانها و نهادها و شرکتهای وابسته و طرف معامله پاسداران باید بلادرنگ و بدون هیچ ملاحظه‌ای مورد تحریم قرار گیرند.

بخش عمده اقتصاد ایران در دست سپاه پاسداران و مؤسسات وابسته به آن است و منفعت روابط اقتصادی با این رژیم مستقیماً به جیب سپاه پاسداران می‌رود و در خدمت سرکوب داخلی و صدور تروریسم و بنیادگرایی و جنگ‌افروزی در منطقه و جهان است.

خانم رجوی افزود: همه علایم مانند تشدید بحرانهای درونی رژیم، وخامت روزافزون اقتصادی و گسترش اعتراضات ضدحکومتی در سراسر کشور حاکی از این است که رژیم ملایان به فاز نهایی خود رسیده و هیاهوی توخالی آنها در قبال سیاست جدید آمریکا وحشت فوق‌العاده از پایان دوران استمالت را بازتاب می‌کند. راه‌حل نهایی سرنگونی رژیم به‌دست مردم و مقاومت ایران و استقرار آزادی و دموکراسی در ایران است. سه دهه گذشته، سیاست استمالت به‌عنوان مانع اصلی در مقابل تغییر عمل کرده است. اکنون زمان آن است که جامعه بین‌المللی در کنار مردم ایران و خواسته برحق آنها برای تغییر رژیم قرار بگیرد. سیاست جدید دولت آمریکا می‌بایستی با سلسله‌ای از اقدامات اجرایی جامه عمل بپوشد:

۱-ارجاع پرونده جنایات رژیم ولایت‌فقیه به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ به دادگاه بین‌المللی جنایی و قرار دادن سردمداران رژیم و مسئولان جنایتها در برابر عدالت

۲-خلع ید از رژیم آخوندی در منطقه و اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور از عراق و سوریه و یمن و لبنان و افغانستان و جلوگیری از ارسال تسلیحات و نیروهای رژیم به این کشورها

۳-ممانعت از دسترسی رژیم ملایان به‌ویژه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به سیستم جهانی بانکی به‌خاطر نقش آنها در تروریسم بین‌المللی

۴-اعمال قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت ملل‌متحد درباره پروژه تسلیحات اتمی رژیم ملایان و ممنوعیت غنی‌سازی همراه با بازرسی بی‌قید و شرط از مراکز نظامی و غیرنظامی

۵-پرداخت مابه‌ازاء اموال و تجهیزات و تسلیحات و قرارگاههای سازمان مجاهدین خلق و ارتش آزادیبخش ملی ایران در عراق که تماماً با هزینه خود آنها تهیه شده و اسناد آن موجود است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت

۲۱مهر ۱۳۹۶ (۱۳اکتبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here