استقبال اعضای ارشد و نمایندگان کنگره امریکا از تصویب تحریمهای موشکی و مداخلات تروریستی  علیه رژیم آخوندی پس از استراتژی جدید آمریکا

88

 

رهبر اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا:

این تحریمها دقیقاً همان چیزی است

که رئیس‌جمهور دربارة آن صحبت می‌کند

پل رایان رئیس کنگرة آمریکا بلافاصله بعد از تصویب تحریم‌ها در توئیتر خود، نوشت: «مجلس نمایندگان تحریم‌های جدید علیه (رژیم) ایران را برای جلوگیری از توسعة برنامة موشک بالیستیک آن به تصویب رساند».

کوین مک‌کارتی رهبر اکثریت مجلس نمایندگان در مصاحبه با فاکس‌نیوز دربارة تصویب لوایح تحریم علیه رژیم و حزب‌الشیطان، گفت: «این دقیقاً همان چیزی است که رئیس‌جمهور دربارة آن صحبت می‌کند؛ یعنی توجه‌کردن به اقدامات (رژیم) ایران در سراسر جهان، حمایت آن از تروریسم و تأمین مالی حزب‌الله تا بتواند دست به کشتار بزند و تروریسم را در سراسر جهان تأمین کند… ما تحریم‌ها و فشار را ادامه می‌دهیم تا آنها درک کنند که آمریکا… دیگر اعمال آنها را در سراسر جهان برای ایجاد ناامنی نخواهد پذیرفت».

وی دربارة توافق اتمی، گفت: «این یک توافق بد برای همة جهان است… به‌نظرم پرزیدنت ترامپ به‌درستی اعمال (رژیم) ایران را در سراسر جهان مورد توجه قرار می‌دهد؛ از سوریه تا حزب‌الله… و آزمایش موشک‌های بالیستیک. این باید متوقف شود و اقدامات رئیس‌جمهور درست است».

اد رویس رئیس کمیتة خارجی با صدور بیانیه‌یی، گفت: «این هفته مجلس نمایندگان دو گام حیاتی را برای پاسخ‌دادن به مجموعة کاملی از تهدیدات (رژیم) ایران علیه ایالات متحده و شرکایمان، برداشت… (روز چهارشنبه) مجلس نمایندگان علیه حزب‌الله عامل تروریست اصلی (رژیم) ایران اقدام کرد که (این رژیم) از آن برای توسعة تروریسم و تضعیف ثبات منطقه‌یی استفاده می‌کند. (روز پنجشنبه) ما لایحه‌یی را… تصویب کردیم که برنامة موشک بالیستیک قاره‌پیمای (رژیم) ایران را هدف قرار می‌دهد. این تحریم‌ها شرکت‌ها، بانک‌ها و اشخاص (مربوط به رژیم) ایران و همچنین مربوط به کشورهای دیگر را که از برنامة تسلیحاتی غیر قانونی این رژیم حمایت می‌کنند، تحت فشار می‌گذارد. (رژیم) ایران باید بداند که ایالات متحده، رفتار خطرناک آن‌را نخواهد پذیرفت».

استیو اسکالیس قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان نیز در بیانة خود، گفت: «خوشحالم که مجلس نمایندگان اقدام قدرتمندی برای مقابله با رژیم ایران و حمایت آن از تروریسم در پیش گرفت… لوایحی که ما تصویب کردیم… جلوی منابع مالی حیاتی را که (رژیم ایران و حزب‌الله) برای تروریسم خود به آن نیاز دارند، می‌گیرد».

وی افزود: «هم‌چنان که پرزیدنت ترامپ در استراتژی جدید خود در قبال (رژیم) ایران تشریح کرد، ما بایدبا تمامی با تلاش‌های آنها برای توسعة موشک‌های بالیستیک و همچنین با تجاوز خطرناک آنها که ثبات منطقه‌یی و امنیت جهانی را تهدید می‌کند، مقابله کنیم. من سنا را تشویق می‌کنم که به‌سرعت این لوایح را به‌تصویب برساند تا بتوانند امضاء و به قانون تبدیل شوند».

قاضی تد پو رئیس زیرکمیتة تروریسم مجلس نمایندگان گفت: «تصویب تحریم‌ها برای جلوگیری از توسعة برنامة موشک بالیستیک (رژیم) ایران، یک گام عالی است…».

جو ویلسون از اعضای ارشد کمیتة خارجی مجلس نمایندگان، گفت: «ما پیام قدرت‌مندی را به (رژیم) ایران و افراد و نهادهای مالی ارسال کردیم که از برنامة خطرناک تسلیحاتی آن حمایت می‌کنند: روزهایی که آمریکا با بی‌عملی به شما اجازه می‌داد یک زرادخانه بسازید که ما و متحدانمان را تهدید کند، دیگر به پایان رسیده است».

ویکی هارتسلر Hartzler از اعضای کمیتة قوای مسلح مجلس نمایندگان نیز، تأکید کرد: «جاه‌طلبی‌های اتمی (رژیم) ایران یک تهدید برای دموکراسی است. تحریم‌های دو حزبی که در مجلس نمایندگان تصویب شد… به محدود کردن این تهدید کمک خواهد کرد».

هم‌چنین مو بروکس از اعضای کمیتة خارجی کنگره دربارة تصویب تحریم‌ها، گفت: «خوشحالم که لایحة کمیتة خارجی در مجلس نمایندگان تصویب شد… (لایحه‌یی) برای تضعیف حزب‌الله و توسعة تحریم‌ها علیه (رژیم) ایران. حیاتی است که ایالات متحده، به بازیگران بد، یک پیام قوی بفرستد».

سم گریوز Graves از اعضای کمیتة قوای مسلح با صدور بیانیه‌یی دربارة لوایح تحریم رژیم و حزب‌الشیطان، گفت: «این تحریم‌ها یک گام عمده در مسیر درست است… (رژیم) ایران با آزمایش موشک‌های بالیستیک، فروش تسلیحات و حمایت حکومتی از تروریسم، جهان را تحریک کرده است. این گام‌ها رویکرد سخت‌تری است که ما برای مقابله با تهدید (رژیم) ایران به آن نیاز داریم».

در همین حال جان بولتون در مصاحبه با فاکس‌نیوز با استقبال از تحریم‌های مصوب کنگره علیه رژیم، تصریح کرد: «(این تحریم‌ها) با اقدام دونالد ترامپ… برای افزایش تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران (رژیم) ایران مرتبط می‌شود… کنگره بار دیگر به‌روشنی گفت که به (رژیم) ایران اعتماد ندارد و بر این عقیده است که آنها نه تنها یک تهدید اتمی بلکه هم‌چنان یک حکومت حامی تروریسم هستند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here