استرون استیونسون حضور نیروهای حشدالشعبی در کرکوک را قویاً محکوم کرد

87
استرون استیونسون،-min

استرون استیونسون، رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق، با صدور اطلاعیه‌یی اعلام کرد: ما حضور گروه تروریستی حشدالشعبی تحت فرماندهی نیروی قدس و فرمانده آنها، قاسم سلیمانی در عراق به‌خصوص در مناطقی که از نیروی داعش آزاد شده‌اند و هم‌چنین در کردستان عراق را قویاً محکوم می‌کنیم. ما از دولت آمریکا می‌خواهیم که فوراً دخالت بکند. به اجرا درآوردن استراتژی نوین آمریکا درباره رژیم ایران و سپاه پاسداران ، باید بلادرنگ در عراق و سوریه آغاز شود.

استرون استیونسون می‌افزاید: حشدالشعبی بخشی از سپاه پاسداران است و حضورش در آن کشور باعث افزایش تنش، از دست رفتن جانها، سرکوب بیشتر و کشتار اهل سنت و کرد ها می‌شود.

فرماندهی کل پیشمرگه‌ها اعلام کرده است که شبه‌نظامیان حشدالشعبی که توسط سپاه پاسداران تحت آموزش قرار گرفته و حمایت مالی می‌شوند، حملات اخیر علیه نیروهای کرد را سازمان داد. ما اخبار ناراحت‌کننده‌ای دریافت کرده‌ایم که در حین درگیریها برای تسخیر شهر کرکوک در روز دوشنبه، سرهای تعدادی از پیشمرگان توسط شبه‌نظامیان حشدالشعبی قطع شده است.

در اطلاعیه رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق آمده است، استراتژی جدید آمریکا و نامگذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی توسط وزارت خزانه‌داری، در منطقه، به گرمی مورد استقبال قرار گرفته است. نیروی قدس که بخش ویژه عملیات برون مرزی سپاه پاسداران است، عامل اصلی صدور تروریزم در خاور میانه به‌خصوص در سوریه و عراق بوده است. ما خواهان اقدام قاطع علیه نیروی قدس سپاه پاسداران و اخراج فوری آن از این دو کشور هستیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here