اذعان سخنگونی دولت آخوند روحانی به اینکه مطالبات اعتراضات سراسری اخیر بسا فراتر از مطالبات معیشتی بوده است

4
سخنگوی دولت آخوند روحانی، باقر نوبخت-min

سخنگوی دولت آخوند روحانی، باقر نوبخت، درپاسخ به سوالی درباره اعتراضات سراسری، این موضوع را که علت اعتراضات مشکلات معیشتی بوده را زیر سؤال برد. 

سؤال خبرنگار خبرگزاری حکومتی ایلنا: « آقای دکتر در جریان اعتراضات اخیر که بیشترش هم معیشتی بود دو تا موضوع مطرح شد یکی اینکه آقای روحانی گفتند که افزایش نرخ ارز نخواهیم داشت اما خب شاهد بودیم که دلار تا ۴۸۰۰ تومان هم رسید و یکی اینکه آقای اژه‌ای فرمودند که ما پیش بینی مون برای اعتراضات برج حالا اسفند و بهمن بوده می‌خواستم ببینم آیا در گزارشی که وزیر کشور به رئیس جمهور دادند به این موضوعات اشاره شده یا نه؟» 

نوبخت سخنگوی دولت آخوند حسن روحانی: «دو تا نرخ در این دعوایی که از او صحبت فرمودید شما گذاشتید، یک اینکه این اتفاقات همه معیشتی و اقتصادی و اینها بود، جایی اثبات شده این موضوع؟ خب پس این اول جای تأمل است این که یک پدیده اجتماعی باید مطالعه بشه این خواست دولت بود و واقعاً هم این اقدام داره صورت میگیره به بخشهای مختلفی رسیدیم.

مسائل اجتماعی معادلات یک مجهولی نیست که بگوئیم یک متغیر مجهول دارد و او رو به همین جواب ایکس دو هست و همین نه اینها یک ماتریس‌اند مسائل مختلف‌اند نمیدونم بعضی از اقداماتی که صورت گرفته حالا با مسائل معیشتی میشه اون اقدامات رو هم انجام داد؟ که البته اینقدر سخیف و غیر قابل توجیه است»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here